Gönderen Konu: LPG de Silkeleme ve Stop Etme  (Okunma sayısı 39972 defa)

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
LPG de Silkeleme ve Stop Etme
« : 01 Haziran 2010, 16:02:16 »
arkadaşlar , aracım düşük devirlerde silkeleme yapıyo ve bazen stop ediyo ve bu sorunu sadece lpg de yaşıyorum , lpg servisine gittiğimde lpg sisteminde bi sorun yok diyolar , sorunu bulamıyorum , neresinde olabilir acaba ?? ve aracımı geçen hafta bujileri taktırdığımda makineye bağlattım , hiçbir arıza görünmüyor , sorun ne olabilir ?? yardımlarınızı bekliyorum  :-\
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2010, 16:04:00 Gönderen: SPoRTeXHauST »

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: LPG de Silkeleme ve Stop Etme
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2010, 18:49:41 »
lpg denen zımbırtı külli sorun. takılır takılmaz, aracın tüm ateşleme sistemlerinin  ...a koyuyor.  en son lpg enjektörünü değiştirdim şimdi de stop etme sorunu başladı.  sorun büyük ihtimal ateşleme bobini, sonra sırasıyla bujiler ve boğaz kelebeği. sen de bu sıradan giderek baktır bence. lpgden tasarrufla kazanacağın parayı git ustalara ver benim gibi.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2010, 22:42:57 »
lpg denen zımbırtı külli sorun. takılır takılmaz, aracın tüm ateşleme sistemlerinin  ...a koyuyor.  en son lpg enjektörünü değiştirdim şimdi de stop etme sorunu başladı.  sorun büyük ihtimal ateşleme bobini, sonra sırasıyla bujiler ve boğaz kelebeği. sen de bu sıradan giderek baktır bence. lpgden tasarrufla kazanacağın parayı git ustalara ver benim gibi.

çok haklısın mustklc kardeşim , insanın sorunu bulamaması kadar sinir bozucak birşey yok ve en çok sinirini bozanda tamirciye gidiyosun lpg den diyo , lpgciye gidiyosun aracından lpg de bi sorun yo diyo  :bekleriz: bıktım abi , dediin gibi , zaten bujileri yeni değiştirdim , boğaz kelebeğini zaten yeni almıştım yaklaşık 6 ay - 1 sene önce , buji kablolarını değiştiricem ilk etapta , sonra boğaz kelebeği ayarı , distribütör kapağı dediler o da temizleniyomuş  ??? onun dışında işin komik tarafı aracı makineye bağlıyosun , arıza vermiyo , önceki topicleri okuyorum , dikkat ettiğim nokta bi yer arıza vermiş , bilmiyorum senin aracında da olduğu gibi bnmde aracım çok masraf çıkarıyo , bu aşk karşılıksız galiba  :-\  senin halloldu mu peki ?? tam olarak neler yaptığını bi anlatırsan belki bana ışık tutar senin yaptırdıklarından başlarım , bi de bu ateşleme bobini temizleniyormuş o konu hakkında bi bilgin varmı ?

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Haziran 2010, 11:16:30 »
ateşleme bobini temizletmedim. pata küte biniyorum artık Allah ne verdiyse. istop ederse bir daha çalıştırıyorum.  evin rızkını arabaya verdim hep ayın sonu zor geliyor.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2010, 16:48:22 »
ateşleme bobini temizletmedim. pata küte biniyorum artık Allah ne verdiyse. istop ederse bir daha çalıştırıyorum.  evin rızkını arabaya verdim hep ayın sonu zor geliyor.

inan bende aynı durumdayım , ama aracın sürekli kerkinmesi hiç hoş olmuyo , bakalım bende bi süre binicem , ama tamirciler böyle çok binme , motora da zararlı diyolar ( herşeyi çok iyi biliyor ya  :bekleriz: ) , bi de jikle kızdırma müşürü varmış galiba ona da bakıcam ama hepsi külfet dediğin gibi , bnde bıktım  >:(

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2010, 00:25:16 »
tamirci öyle der, ben tamirciye bir gidiyorum ohooo bir sürü sorun sayıyor. salla gitsin. bin kullan at. herkes öyle yapıyor
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2010, 00:27:49 »
haklısın mustafa kardeşim , olduğu kadar  :D

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Haziran 2010, 00:31:08 »
araba artık Türkiye de bir lüks. benzinin litresi nerdeyse 4 lira olmuş.  aşağıya çarşıya gidiyorum 5 km inerken, 5 km çıkarken toplam 10 km. araçta lpg var ama sıralı sistem bir süre benzin kullanıyor. ısınayım bilmemne derken nerden baksan 5 liralık gz ve benzin yakıyor. alacağım da iki ekmek.  1 liralık ekmek için 5 lira yakıt harcıyoruz. artık kerkinsin hoplasın gezinsin, şeyimde değil.  freni tutsun yeter
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 03 Haziran 2010, 01:32:30 »
araba artık Türkiye de bir lüks. benzinin litresi nerdeyse 4 lira olmuş.  aşağıya çarşıya gidiyorum 5 km inerken, 5 km çıkarken toplam 10 km. araçta lpg var ama sıralı sistem bir süre benzin kullanıyor. ısınayım bilmemne derken nerden baksan 5 liralık gz ve benzin yakıyor. alacağım da iki ekmek.  1 liralık ekmek için 5 lira yakıt harcıyoruz. artık kerkinsin hoplasın gezinsin, şeyimde değil.  freni tutsun yeter

;D valla haklısın

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2010, 13:00:00 »
arkadaşlar sorunum buji kablolarını değiştirince çözüldü , artık arabam silkelemiyor , yardımların için teşekkürler mustafa kardeşim , hatta sende durumu düzeltir düzeltmez git bi buji kablosu al taktır , fiyat olarak da bilgi veriyim sana , zetex var 80 tl , brembi var 50 tl , ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsin  :tamamdir

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2010, 22:56:15 »
arkadaşlar sorunum buji kablolarını değiştirince çözüldü , artık arabam silkelemiyor , yardımların için teşekkürler mustafa kardeşim , hatta sende durumu düzeltir düzeltmez git bi buji kablosu al taktır , fiyat olarak da bilgi veriyim sana , zetex var 80 tl , brembi var 50 tl , ikisini de gönül rahatlığıyla alabilirsin  :tamamdir

en son 350 liraya enjektör aldım, ayın sonu gelmedi, artık öteki aya. bujiden kaynaklanacağını tahmin ettim 20bin km oldu en son değiştireli, buji kablosunu da değiştireyim artık.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2010, 00:19:32 »
en son 350 liraya enjektör aldım, ayın sonu gelmedi, artık öteki aya. bujiden kaynaklanacağını tahmin ettim 20bin km oldu en son değiştireli, buji kablosunu da değiştireyim artık.

mustafacım bence ustandan da bi şüphelen , abi yanlış anlama da buji kablolarını değiştirmeden enjektör ne alaka anlamadım  :( sen bi buji kablolarını değiştir , olmazsa tekrar konuşuruz , ama seninle konuştuktan sonra ve forumdaki bu sorunla ilgili konulara da baktım , adam zaten bana demişti , yapıyosa buji kablolarından yapar diye , bi de boğaz kelebeğinden yapar dedi , dediği gibi yaptı , ŞAK diye kesti araba silkelemeyi , inş seninkide geçer kardeşim , aldığım fiyatları da yazdım , aklında olsun

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Haziran 2010, 00:26:11 »
abi bi de bu bahsettiğin enjentör eğer lpg enjektörü ise onun fiyatı 350 tl diil , 50 tl , ne marka tüp kullanıyosun ?? bizim arkadaşta zavoli vardı , 50 tl ye değiştirdi en son  :(

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Haziran 2010, 11:49:30 »
lovato marka sıralı sistem. enjektör eskiydi. benzinde sorun yoktu gazda pır pır yapıyordu hatta başlık da açmıştım:

Aracım LPG de Pır Pır Ediyor- 350 lirayla çözüldü

tek bir usta değil en az 3 usta söyledi enjektörün bozuk diye. arabayı satacaktım alacak adam arkamdan sövmesin dedim değiştirdim, değiştirdikten sonra da satmaktan vazgeçtim zaten ;D

Araba binmek içindir..