Gönderen Konu: lpg de motor titremesi  (Okunma sayısı 8977 defa)

Çevrimdışı erdalerdogan

• Profili Görüntüle
lpg de motor titremesi
« : 29 Mayıs 2010, 17:41:09 »
2004 bora var KME tüp takılı motor soğukken rölantide araba titriyor ancak ısınınca geciyor ustaya gittim bişey yok deyip gönderiyor bıktım valla yok mu bu sorunun caresini bilen.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: lpg de motor titremesi
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2010, 18:04:35 »
bilgisayarda ayar yapılacak.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı erdalerdogan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Mayıs 2010, 18:19:12 »
10 kez pc ayarı yapıldı ama değişen birşey yok. bu sorun sadece benim mi başıma geldi. çok garip.

Çevrimdışı Baland

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Mayıs 2010, 19:13:12 »
Arabanın Bujılarını ve ÖZELLİKLE BUJİ KABLOLARINI KESİNLİKLE "ORJINAL " i ile değiştirmeyi tavsiye ederim.. LPG de arabanın ateşleme sisteminin kusursuz olması size konfor ve tasarruf olarak dönecektir...

Benim arabamda da LPG sistemi var ama aracım 22 yaşında ancak motorun çalıştığını bile duyamazsınız..
Ayarları da bozuktur adam pc ile ayar yapıyordur ama siz öyle sanıyorsunuz.. SOLITAIRE de oynuyor olabilir..
Bu işte para var diye eline anahtar alan lpg donusumu yapıyor

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2010, 00:17:29 »
Soğuk motor ve LPG çok zıt kutuplar.. Motorunuzu normal ısısına gelen kadar benzindemi yoksa LPG demi start ediyorsunuz..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Baland

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2010, 00:10:44 »
Ben katılmıyorum eger arac enjeksiyonlu motora sahipse zatren titreme yapmıyor,karburatorlu ise titreme yapabilir,ki gaz ayarı, ateslemenın rolu bence buyuk ,benım araba kışın - 10 derecede bile direkt gazla çalışıp hiçbir şekilde titreme yapmıyor..

Çünkü kablolarım sıfır ve orjinal bujilerim de öyle..

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2010, 08:16:17 »
Arabanın Bujılarını ve ÖZELLİKLE BUJİ KABLOLARINI KESİNLİKLE "ORJINAL " i ile değiştirmeyi tavsiye ederim.. LPG de arabanın ateşleme sisteminin kusursuz olması size konfor ve tasarruf olarak dönecektir...

Benim arabamda da LPG sistemi var ama aracım 22 yaşında ancak motorun çalıştığını bile duyamazsınız..
Ayarları da bozuktur adam pc ile ayar yapıyordur ama siz öyle sanıyorsunuz.. SOLITAIRE de oynuyor olabilir..
Bu işte para var diye eline anahtar alan lpg donusumu yapıyor

bunun başlıca sebebi baland arkadaşımın da dediği gibi , buji , buji kablosu , boğaz kelebeği  :tamamdir