Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG de %50 performans düşüşü yaşıyorum.  (Okunma sayısı 9061 defa)

LPG de %50 performans düşüşü yaşıyorum.
« : 10 Şubat 2010, 13:24:11 »
daha önceden bi başlık açmıştım . araç lpg de iken pır pır ediyordu. ustaya götürdüm. filtreyi değiştirdi. gaz  ayarı yaptı. en son enjektöre glediğinde gaz memesinin çok büyük olduğunu söyledi ve daha ince bir meme ile değiştirdi.

şimdi daha az yakıyor araç ama gazı yemiyor, yokuşta kesiliyor. sizce bu normal midir? benzinde iken bir sıkıntı yok ama aslında çok da emin değilim. motordaki başka bir sıkıntı da gazı etkiler mi?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
Ynt: LPG de %50 performans düşüşü yaşıyorum.
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2010, 21:07:02 »
ustanın yaptığı ayardan kaynaklanıyor olabilir. ya da lpg sistemi aracınızla uyumsuz olabilir. şikayetinizi anlatarak başka bir ustaya ayar yaptırmayı deneyin.

« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2010, 23:44:17 »
arabadan soğudum artık. lgp sistemini iptal etmeyi düşünüyorum
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2010, 00:26:12 »
    LPG adamı yorar.Adamın imanını gevretiyo valla.Tecrübeliyim çileden çıkmada LPG yüzünden.Uzun yolda öndeki aracı sollayabilir miyim sollayamaz mıyım diye baya bi ter akıtırdım LPG li aracımda:)Bi ara dedim gazı ama hiç çekilecek iş değil  yine dizele döndüm eskiden olduğu gibi. En iyisi dizel.Tamam tak tak var ama pır pır hiç yok:)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 11 Şubat 2010, 18:14:16 »
arabadan soğudum artık. lgp sistemini iptal etmeyi düşünüyorum
daha önceden bi başlık açmıştım . araç lpg de iken pır pır ediyordu. ustaya götürdüm. filtreyi değiştirdi. gaz  ayarı yaptı. en son enjektöre glediğinde gaz memesinin çok büyük olduğunu söyledi ve daha ince bir meme ile değiştirdi.

şimdi daha az yakıyor araç ama gazı yemiyor, yokuşta kesiliyor. sizce bu normal midir? benzinde iken bir sıkıntı yok ama aslında çok da emin değilim. motordaki başka bir sıkıntı da gazı etkiler mi?

Lpg nozulunu (gaz memesini) yanlış takan ustaya bir daha gitme. Paraya kıyarsan eğer Kayseride Mavi otogaz Yusuf usta var oraya git. Ankara da da muhakkak iyi Lovato cu vardır ama tavsiye ile gitmek doğru. Sistem ne kadar iyi olursa olsun usta kçtü olunca 5 para etmiyr.

Ben ankara da Lovato taktırdım. Adamlar resmen acemilik attılar arabamda. Ellerinde yok diye D seri Nozul takmış Akılsız adam. Araç 50defa ayara gitti yok tutmuyor. 200tl rahat benzin harcadık olacak diye. Sanayiden çıkamıyorum. Bastırdm Sen beceremiyorsun başka ustaya götür çözsün dedim. Gittik bir ustaya bektı 1.4 lük araca B yerine D nozul takmışsın dedi girt önce onu değirtir. Bizim usta pişkin ne yapayım elimde o vard diyor. Araç düzeldi sayılır ama yavaşlarken İbre yerinde durmuyor. Araştır et o zaman kayseride görev yapıyorum. Yusuf ustayoı tavsiye ettiler. Herkes yazılım atıyor ama demekki bilmiyor her araçta farklı imiş. Ateşlemeleri flan değişiyor. Yusuf Usta hararet müşirideğiştirtti bide kelebek ayarı araba fıstık gibi oldu. Daha Sonra da Ankarada Ender VW Açı ayarı yaptı. 6aylık çilem sonlandı. Şimdi LPG ye en uyumlu araç bizmkiler diye düşünebiliyorum.

Lpgnin bapğlantıları, Hortum boyu, nozul direkt çekişi etkiliyor. Yazılım ataılırken doğru ateşleme seçimi çekişi etkiliyor. :Ustanı aracın rolanti devir sayısını blmesi gerkiyor. Uatan iyi ise performans ayarı filan yapabiliyor. LPG montajı her yiğidin harcı değil anlayacağın teknik bilgi olmadanmontaj boş
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2010, 20:00:40 »
bu ustaya da tavsiye ile gittim ama boşmuş meğer.

geçen sene hararet pompası değişti ama hararet muşiri aynı şey midir bilmiyorum. eğer sorunu çözecekse onu da değiştireyim.

kayseriye gittiğimde inşallah uğrarım oraya. açık bir adresi var mı?

Araba binmek içindir..

« Yanıtla #6 : 12 Şubat 2010, 13:21:27 »
Abi kelebek ayarı nasıl yapılıyor bilgisayarla?

« Yanıtla #7 : 12 Şubat 2010, 13:28:10 »
Abi kelebek ayarı nasıl yapılıyor bilgisayarla?
VAG-COM bu konuda yardımcı olur...kelebeğin ayarını sıfırlıyorsun sonradan kendi olması gereken değeri atıyor...
 Vag-com 409.1 Uyumlu OBD Kablosu
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #8 : 12 Şubat 2010, 17:36:30 »
Abi bu tech 2 cihazıyla vag com aynı şeyler mi?Birinde boschun arıza tespit cihazı var .Bu da olur dedi ama bilemedim.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2010, 20:21:07 »
Her cihaz(yada cihaz olan her ustayım diyen) yapamıyor ondan emin ol. Cihazın ismini bilmiyorum ama Vag-com ve EGR ayarı diye birşeyler söyleniyor. öyle yönlendiriliyor.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #10 : 10 Mart 2010, 11:14:44 »
    LPG adamı yorar.Adamın imanını gevretiyo valla.Tecrübeliyim çileden çıkmada LPG yüzünden.Uzun yolda öndeki aracı sollayabilir miyim sollayamaz mıyım diye baya bi ter akıtırdım LPG li aracımda:)Bi ara dedim gazı ama hiç çekilecek iş değil  yine dizele döndüm eskiden olduğu gibi. En iyisi dizel.Tamam tak tak var ama pır pır hiç yok:)

Kesinlikle katılıyorum forza vw diesel. 8) Şakırdısı bile ninni gibi geliyor bana  ::)