Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: LPG bittiğini nasıl anlarım (göstergeler bozuk)  (Okunma sayısı 15684 defa)

LPG bittiğini nasıl anlarım (göstergeler bozuk)
« : 06 Temmuz 2011, 21:54:50 »
Arkadaşlar hem  depo üzerindeki manometre hemde sürücü tarafındaki ledli gösterge bozuk. LPG nin bitip aracın benzinde çalıştığını nasıl anlarım ?
M.I.V.W.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
Ynt: LPG bittiğini nasıl anlarım (göstergeler bozuk)
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2011, 12:50:40 »
lpg deponu her doldurduğunda Tripmetreni sıfırla ve oradan takip et tahmini kilometreye ulaşınca Fazla uzaklaşma istasyonlardan:) Ben daha tam olarak doğru gösteren LPG göstergesine rastlamadım..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı panik

• DÜŞ GÖRDÜM
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2011, 13:20:21 »
lpg deponu her doldurduğunda Tripmetreni sıfırla ve oradan takip et tahmini kilometreye ulaşınca Fazla uzaklaşma istasyonlardan:) Ben daha tam olarak doğru gösteren LPG göstergesine rastlamadım..
doğru yöntem :tamamdir 100 kmde ne kadar yaktığını hesaplayıp, kmye göre hareket edersen, yolda kalmazsın

« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2011, 11:42:56 »

Peki Tripmetre nerdedir nasıl sıfırlanır ?   (tank üzerindeki manometre mi?)
M.I.V.W.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2011, 12:20:16 »
Peki Tripmetre nerdedir nasıl sıfırlanır ?   (tank üzerindeki manometre mi?)

km sayacın kardeşim. total olan değil ama düğmeye bastığında sıfırlanan..
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2011, 12:20:45 Gönderen: htmetin »
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2011, 23:18:20 »
Arkadaşlar hem  depo üzerindeki manometre hemde sürücü tarafındaki ledli gösterge bozuk. LPG nin bitip aracın benzinde çalıştığını nasıl anlarım ?

muhtemelen arıza depodaki şamandıramı oluyor onda onu değiştir kurtul

« Yanıtla #6 : 10 Eylül 2014, 20:57:33 »
Konuyu hortlatmak istemezdim ancak geçte olsa bilgilendirmek istedim ;

Enjektörlerden birinin soketini çıkarartığımda araçta tekleme olmuyorsa benzinde  demektir.(Map sensörüne giren lpg hortumundan da anlaşılabilir belki ama önermiyorum :)  )
M.I.V.W.