Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo 6n2 ye sırali sistem lpg  (Okunma sayısı 19930 defa)

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
Ynt: polo 6n2 ye sırali sistem lpg
« Yanıtla #14 : 28 Kasım 2007, 23:47:43 »
Tutucu demir arkadan somunlumu kaynakmı yaptınız?

« Yanıtla #15 : 29 Kasım 2007, 09:57:47 »
kaynaklandı malesef

« Yanıtla #16 : 29 Kasım 2007, 13:29:53 »
bana yinede bu lpg uygulaması pek  akıl karı bi iş gibi gelmiyor herkesin kendi fikri tabi..ruhsata işletiyorsun götürüyosun galeriye keşke işlenmeseydi şimdi 1000ytl ucuza gider diyor ruhsata işlemeden götürüyorsun tüh keşke işletseydik 1000ytl ucuza gider diyor :) ayrıca aracın motoruna zarar vermesi cabası..

« Yanıtla #17 : 29 Kasım 2007, 14:17:50 »
bana yinede bu lpg uygulaması pek  akıl karı bi iş gibi gelmiyor herkesin kendi fikri tabi..ruhsata işletiyorsun götürüyosun galeriye keşke işlenmeseydi şimdi 1000ytl ucuza gider diyor ruhsata işlemeden götürüyorsun tüh keşke işletseydik 1000ytl ucuza gider diyor :) ayrıca aracın motoruna zarar vermesi cabası..

Bu daha yarısı bile değil.  :)

« Yanıtla #18 : 29 Kasım 2007, 14:56:41 »
lpg düşmanları sizi :)

« Yanıtla #19 : 14 Aralık 2007, 18:48:47 »
Dostum Fotoğrafını yollaman mümkünmü forumdan göremiyorum
[email protected]
adresine yollarsan sevinirim ben de yaptıracağım stepneme yer
teşekkür ederim,naci

« Yanıtla #20 : 05 Ocak 2008, 23:50:48 »
arkadaşlar şehir içi ne kadar yakıyor acaba ben iki ay önce taktırdım şehir içi 200 yaktı ama termostat arızalıymış araç ısınmıyordu bakalım şimdi ne yakacak

« Yanıtla #21 : 10 Ocak 2008, 23:18:37 »
Sıralı sistem LPG yi yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz ama Toyotada fakat şunu bilmeni isterim şu kış aylarında bi ekonomiklik göremeyeceksin Bizim Ankara gibi soğuk iklimli bölgedeysen,sabah motorun geç ısındığı için birde benzin yakacaksın(gaza geçene kadar).Ancak ben yaz adamıyım gezerim dersen müthiş ekonomik 150kr max yakıo üstelik Toyota 1.6 olmasına rağmen.Aracın motorunu yediğide kesin bir gerçek.Hele ki Polo nun motoru bu kadar hassasken genede sen bilirsin.Biz tartarini diye bir marka taktırmıştık ozmn atiker fln yoktu sıralı sistemin ilk zamanlarıydı.3 yıl ücretsiz gaz ayarı ve 2 yıl garanti verdiler.Gaz ayarın kışlık yazlık ayrı ayrı yapılmalı yoksa bir ekonomikliği kalmıo performansıda pek düşürmüyor sıralı sistem eğerki yokuş çıkmıyor fln dersen gaz ayarında bi sorun vardır.Bunların dışında çevreci olmasıda güzel.İlk taktırması pahalı bi tek:D

« Yanıtla #22 : 10 Ocak 2008, 23:51:46 »
Sıralı sistem LPG yi yaklaşık 2 yıldır kullanıyoruz ama Toyotada fakat şunu bilmeni isterim şu kış aylarında bi ekonomiklik göremeyeceksin Bizim Ankara gibi soğuk iklimli bölgedeysen,sabah motorun geç ısındığı için birde benzin yakacaksın(gaza geçene kadar).Ancak ben yaz adamıyım gezerim dersen müthiş ekonomik 150kr max yakıo üstelik Toyota 1.6 olmasına rağmen.Aracın motorunu yediğide kesin bir gerçek.Hele ki Polo nun motoru bu kadar hassasken genede sen bilirsin.Biz tartarini diye bir marka taktırmıştık ozmn atiker fln yoktu sıralı sistemin ilk zamanlarıydı.3 yıl ücretsiz gaz ayarı ve 2 yıl garanti verdiler.Gaz ayarın kışlık yazlık ayrı ayrı yapılmalı yoksa bir ekonomikliği kalmıo performansıda pek düşürmüyor sıralı sistem eğerki yokuş çıkmıyor fln dersen gaz ayarında bi sorun vardır.Bunların dışında çevreci olmasıda güzel.İlk taktırması pahalı bi tek:D

polonun motoru bu kadar hassas derken düşük km'lerdemi rektefiye gerekiyor ??? bence gayet dayanıklı motorlar. lpg konusunda elbette zararı olabilecek durumlar vardır her ne kadar mühendisler hiç bir zararı yoktur desede, ancak cok km yapanlar için gayet avantajlı ;)

« Yanıtla #23 : 11 Ocak 2008, 03:30:44 »
Aracın motorunu yediğide kesin bir gerçek.Hele ki Polo nun motoru bu kadar hassasken genede sen bilirsin.

sizin toyotadan bu konuda tecrübeniz mi var yoksa eski sistem lpg li araçlardan mı tecrübeniz var acaba öğrenmek isterim, bunu neye dayanarak söylediniz ?

« Yanıtla #24 : 11 Ocak 2008, 08:38:52 »
Toyotayı yaklaşık 11 yıldır kullanıyoruz bunun 2 yılı lpgli oldu o zamana kadar hiç bi arıza çıkarmayan arabada hararet sorunu çıkmaya başladı,radyatörden fln değil direk olarak motordan. Onları hallettik biraz masraflı oldu ama sonra sorun çıkarmadı fakat aracın sesi çalışması değişti ki bu çok normal benzinli tasarlanmış bir motoru lpg ile çalıştırıyorsunuz. İnanç gibi arabasına düşkün birisinin motorunun sesli çalışmasına hararet sorunu yaşamasına pek katlanacağını sanmıyorum :) tabi bu bizim Toyotada oldu diğer araçlarda olacak diye birşey yok hem teknolojide 2 yılda baya ilerledi.Ama  herkes japon arabalarının motorlarının daha dayanıklı olduğunu söylüyor. o yüzden motoru hassas dedim çünkü alalı 3 gün oldu poloyu soğuk çalışıyor yani bu demek oluyorki araç benzinden gaza geç geçiş yapacak,dolayısıyla benzinde yakacak.Ayrıca bi kelebek yüzünden çektiğim sorunlarda cabası,biliyorsunuz normalde hava filtresi 2 ayda bir değiştiriliyorsa lpgli araçlarda ayda bir değişmesi lazım yani kelebek daha çok kirlenicek demek.Bunları düşününce içinden çıkılmaz bi hal alıyor. Bakalım zaman ne gösterecek.

« Yanıtla #25 : 12 Ocak 2008, 13:29:16 »
arkadaşlar daha geçen hafta trt2 de lpg ile ilgili bir program yapıldı..lpg konusunda şunu sylemek isterim işim gereği çok fazla taksiye biniyorum ve bütün taksicilerle konuşuyorum hepsinin dediği tek şey benzinle 300bin yapan arabalar lpg ile 400-500 bin yapıyor,10binde bakım yaptırdığımız arabalar 15 binde bakıma giriyor gibi..yani lpg hakkında yok motoru bitiriyor yok çekişi düşürüyor gibi lafların hepsi gerçek dışı bence..ben 1,5 yıl lpg li spring kullandım 3 aydırda polo mu lpg ile kullanıyorum ne çekiş düştü nede başka bi sorun var(yani polo nun kendi sorunları dışında) o yüzden lpg konusunda iyi bir usta ve marka bulduğunuzda sorun yok..benzinle 0,3 kurştan fazla yakıyordum şuanda 0,15 lere düştü..taktırması ve ruhsata işletmesi toplamda 1500 ytl tutuyor..10.000 km den sonrasında kara geçiyorsunuz hesap ortada..

« Yanıtla #26 : 12 Ocak 2008, 13:30:54 »
ayrıca trt2 deki programı keşke izleseydi bu konuyla ilgili negatif düşünceleri olan arkadaşlar..söylediklerimin hepsini tv den duyunca belki fikirleri değişirdi..

« Yanıtla #27 : 26 Şubat 2008, 15:56:02 »
Arkadaşlar bende de yeni bir 6n2 var 1.4. 2001 model.  Yeni aldım aldıgımda ışık yanıyordu bayagı bir dolaştım benzini neredeyse sıfıra kadar bitirdim daha sonra full ledim depoyu 142 ytl tuttu. Ve yine benzin ışığı yanınca biraz dılaşıp sonra benzin aldım. Benzin alırken baktım 620 km yapmışım. Tabi evimin şehir içinde olmaması dolayısı ile cokta şehir içinde kullandım sayılmaz ama 1/3 şehir dışı 2/3 şehir içi kullandım diyebiliriz.

Ancak şunuda hesaba katmak lazımdırki araç kullanırken minimum benzin tüketimine özen gösteririrm.
Örneğin araç yokuş aşağı gidiyorken genelde boş vitese alnır ama bu benzin tuketimi yapar oysaki buyuk bir vitese takıp ayagını gazdan cekersen bu sıfır tuketimle yol almaya sebep olur gibi.

Her ne ise dostlar uzattım kusura bakmayın. bana 620 km aslında iyi geldi ancak siz ne düşünürsünüz? arabam azmı yakıyor cokmu yakıyor sizce? Bende LPG taktırmayı düşünüyorum çünkü benzine para dayanmıyor. Ayrıca benzine vereceğin parayı nakit toptan verip lpg taktırdıgını varsaysan ve gonul rahatlıgı ile arabaya binsen daha iyi olur gibime geliyor.

Teşekkürler.