Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lpg enjektör hortum uzunluğu ne olmalı  (Okunma sayısı 8437 defa)

lpg enjektör hortum uzunluğu ne olmalı
« : 01 Mayıs 2012, 22:32:05 »
slm arkadaşlar 99 polo classıc aracımda romano marka sıralı sitem lpg sistemi vardı gayette randımanlı çalışıyodu yanlız montaj biraz bozuktu enjektörleri hava filtresinin altına sıkıştırmışlardı benden önceki sahibi yapmtırmış montajı ben alalı 1.5 yıl oldu bi sıkıntı yoktu montaj bozukluğundan başka bu gün kafama takıldı sanayiye gidip ustaya durumu anlattı ve enjektörlerin yerini değiştirdi biraz mesafe uzadı hay değiştirmez olaydı araba stop etmeye başladı her ışıkta stop ediyo neyse geri gittim anlattım durumu bizim ustaya herifle boğaz boğaza geldik ondan olmaz diyo başka bişiy demiyo velhasıl kalibrasyon yapalım olur dedi usta yaptı gene aynı ya varmı başına gelen yada enjektör hortumlarınız ne kadar uzunlukta biyerden sordum ne kadar kısa olursa o kadar iyidir dediler eski hortumlarım 10 cm felandı arabada ateş gibiydi ya acaba hortumları kısaltsam düzelirmi fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim...büyük sıkıntı içindeyim o ustayla muhatab olmak istemiyorum kesin kavga edicez... >:( >:( >:( >:( :( :( :( :(
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2012, 08:24:21 Gönderen: ayyıldızteam »
....SÖYLESEM TESİRİ YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL....

Ynt: lpg enjektör hortum uzunluğu ne olmalı
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2012, 01:43:18 »
ne kadar sinirli olduğunu anlayabiliyorum fakat forumda daha önce ben bu derece küfür görmedim o küfürlü bölümü editlersen çok güzel olur
sorununa gelince :enjektörlerden sonraki çıkışlar ne kadar kısa ve düz olursa o kadar verimli olur aracın, uzun ve kıvrımlı hortumlarda bu sorunları yaşaman olasıdır

« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2012, 08:21:18 »
ne kadar sinirli olduğunu anlayabiliyorum fakat forumda daha önce ben bu derece küfür görmedim o küfürlü bölümü editlersen çok güzel olur
sorununa gelince :enjektörlerden sonraki çıkışlar ne kadar kısa ve düz olursa o kadar verimli olur aracın, uzun ve kıvrımlı hortumlarda bu sorunları yaşaman olasıdır
kusura bakma verdiğin bilgi için tşk edr sağolasın hafta sonu artık başka bi arkadaşa gidip eski yerine aldırmak lazım tesisatı artık... :)

« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2012, 08:25:44 »
birde şunu sormak istiyorum hortumları kısallttığım zaman lpg yi cihaza bağlayıp kalibrasyon yapmak gerekirmi.... ::)

« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2012, 10:06:11 »
Enjektör mümkün olduğunca manifolda yakın olmalı. Hortumlar birbiri ile orantılı olmalı. Birisi 3 cm ise diğeri 5 cm olmamalı. Hortumlar kısalınca kalibrasyona gerek kalmaz.

« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2012, 10:16:55 »
Enjektör mümkün olduğunca manifolda yakın olmalı. Hortumlar birbiri ile orantılı olmalı. Birisi 3 cm ise diğeri 5 cm olmamalı. Hortumlar kısalınca kalibrasyona gerek kalmaz.
tşk edr metin bey o zaman kendim yaparım ben bu işi sağolun hoşçakalın... ;) ;) ;) :)

« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2012, 21:26:44 »
evet bu işi kendin yapabilirsin şöyleki enjektörlerin bağlı olduğu kolonu girişe an yakın yere sabitleyip hartumlarıda metin arkadaşımızın dediği gibi eşit uzunlukta ve mümkün olduğunca kısa monte edip araç çalışırken SABUN KÖPÜĞÜ İLE  kontrol edersin ondan sonra belki kalibrasyona gidersin ...