Gönderen Konu: gaza geçtikten sonra stop etme  (Okunma sayısı 26716 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: gaza geçtikten sonra stop etme
« Yanıtla #14 : 31 Mart 2010, 23:26:31 »
20 liralık gazla 41 km çok fazla. benimkide de fazla yakıyor ama 20 lt gaz ile nerden baksan 70-80 km gider. garantisi varsa, götür,mümkünse enjektörünün değişmesi için ısrar et
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2010, 09:06:23 »
Garantisi var geçen aradım. Parça garantisinin olduğunu söylediler. Tavsiyene uyacağım enjektörler konusunda. Ama buraya en yakın servis 90km uzaklıkta. Uygun bir zamanda gideceğim.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Nisan 2010, 09:21:24 »
20 tl 41 km inanılır gibi değil hocam, sızdırmaya-kaçağa karşı nolur nolmaz onu da kontrol ettirin gittiğinizde

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 14 Nisan 2010, 11:06:46 »
Bu haftasonu gidiyorum göstermeye servisine anlayacağız karın ağrısını. Şu an 20 tl ile 60 km'yi geçti var bi dengesizlik. Dönünce sonuçları yazarım.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Nisan 2010, 10:41:53 »
Usta trafik kazası geçirmiş.Yaptıramadım.  :( Ama uzun yolda sıkıntı yok gibi 20 liralık gaz aldım 90 km sonunda daha gaz bitmemişti. Son 5 km şehir içi. Arabada yolun yarısına kadar 6 sonrasında 5 kişiydik.  Ama şu lpg hararet müşürü ve filtrelerini baktıracağım en müsait zamanda yine

Bişey daha soracağım benzinden gaza geçerken arabada silkeleme(hareket halindeyken ve özellikle motor soğukken) oluyor. Bunun sebebi nedir?
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2010, 11:07:18 Gönderen: ozkan_misirli »

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 26 Nisan 2010, 09:32:11 »
Ankara da  yetkili serviste bilgisayarda ayar yaptırdım. Derecesi düşük olduğu için stop ediyormuş. Birde filtreyi kendi isteğim üzerine  değiştirttim. İçine yağ dökülmüş gibiydi. Değiştirince bariz performans fark etti. Yokuşlarda gitmeyen araba gitmeye başladı 80 le çıktığı yokuşu 100 le rahat çıktı. Ayağımı gazdan çekince araba kamyon gibi yavaşlıyordu. O da ortadan kayboldu.
34 llitre gaz aldı deposu ve  bununla 420 km gitti bitmedi ama ben takviye yaptım. Ortalama hızım radar noktaları hariç 100 km/s
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2010, 09:55:11 Gönderen: ozkan_misirli »

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 26 Nisan 2010, 18:07:49 »
sorunu düzeltmene sevindim. kötü araba yoktur, kötü usta vardır zaten. ustasını bulunca düzeltilmeyecek sorun yok
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 27 Nisan 2010, 14:06:05 »
Yine kötü haber yine stop ediyor >:( ama daha geç ediyor. Gaza daha uzun zamanda geçiyor ama yine stop ediyor. 20 derece sıcaklıkta araba stop edermi? Gıcık oldum :(  Motor ısınııca yine stop etmiyor. Tek şüphem enjektörler kaldı. Bi daha götüreceğim başka yere.

Bu arada filtrelerin her 20.000 km bir değişmesi gerekiyormuş. Ayrıca usta gaz olarak PO gazında sahtekarlık yapıyorlar shell den al dedi. Ankarada gazı milangaz'dan almıştım. Bilenler bilir Aktaştaki ucuz lpg satan yerden. Performans olarak PO'dan çok daha iyi.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Nisan 2010, 09:27:55 »
Arabanın harareti 90 dereceyi bulmadığı sürece rölantide sürekli stop ediyor. Kendisi gaz almıyor. Ben gaz verirsem stop etmiyor. Hararet 90 dereceyi bulunca motor stop etmiyor.

Bugün Tokattan bi ustaya sordum. Servis basıncı  düşürmüştür. Motor boğuluyodur dedi. Bize yol gözüktü tekrar :(

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 28 Nisan 2010, 14:51:23 »
aktaştaki gazcının gazı iyi değil, shelden al. petrol ofisi, akpet kesinlikle tavsiye etmem.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 28 Nisan 2010, 17:18:24 »
ankaradaki usta da shellden al demişti. Buradada PO Akpet(GüvenalGaz) ve Hizmetgaz var başka yok üçüncüyü deneyeceğim.

Çevrimdışı 06kzn39

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Mayıs 2010, 21:41:17 »
poloda atiker kullanan arkadaşlar atikerin turbo enjektörü varmış siyah olan horizondu sanırım direk gidip horizon enjektörden taktırın sıkıntılarınızdan kurtuun

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Mayıs 2010, 08:56:30 »
golf içinde aynı şey geçerli mi? Atiker takıl bizimkinde. Bu haftasonu bi terslik olmazsa götüreceğim.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 18 Temmuz 2010, 14:33:57 »
Arkadaşlar arabayı servise götürünce usta beni b atikeri lpg ustasına götürdü. Usta bilgisayar arabayı bağlayıp 10dk ayar yaptı. kalibrasyon ayarı yaparken bi sürü şeyi kontrol ediyordu. Klimayı, uzun farları, dörtlüleri hep açtı ve öyle ayar yaptı.

(beş dakkaya yakın sürekli gazı basıp çekme, devri 2500 ile  2750 arasında tutma vs.)

Kırmızı ve 2,4 olan değer (her neyse) yeşil ve 3,4'e çıktı.

LPG geçme dereceside 40 dereceymiş onu da öğrendim

Ustayı çok beğendim. Maaşallah şimdi saat gibi.

Ankaradaki takan ustası resmen uydurmuştu.  >:( 30 saniyede yapmıştı ayarı.

Atiker kullananlar ayar yaptırıyorsanız bunları kontrol ettirin.