Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: gaza geçtikten sonra stop etme  (Okunma sayısı 26568 defa)

Ynt: gaza geçtikten sonra stop etme
« Yanıtla #28 : 18 Temmuz 2010, 21:26:48 »
özkan senin lpg zor ayar tutar. birkaç ay sonra gene problem yaşaman muhtemel. bizim araçlara lpg olmuyor. aracın akımı lpg sistemine yetmiyor, zamanla bujileri ve bobini bozuyor. eğer iyi bir ustaya denk düşersen akımı başka yerden alıyor. bu tür arızalara meydan vermiyor. ama ustaların çoğu dangalak.  bilişsel olarak çoğu  piagetin işlem öncesi döneminde, kafa basmıyor.  inşallah bu sorunu aşmışsındır
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #29 : 18 Temmuz 2010, 22:20:52 »
özkan senin lpg zor ayar tutar. birkaç ay sonra gene problem yaşaman muhtemel. bizim araçlara lpg olmuyor. aracın akımı lpg sistemine yetmiyor, zamanla bujileri ve bobini bozuyor. eğer iyi bir ustaya denk düşersen akımı başka yerden alıyor. bu tür arızalara meydan vermiyor. ama ustaların çoğu dangalak.  bilişsel olarak çoğu  piagetin işlem öncesi döneminde, kafa basmıyor.  inşallah bu sorunu aşmışsındır

mustafa bnde bıktım artık sürekli stop ediyo , ve klimayı açıyım araç harika gaz alıyo rölanti yükselirken hiçbir sorun yok , ama yavaşlarken direk stop ediyo  :( bıktım artık insanlara da rezil oluyorum , binen de tedirgin oluyo , kaç kez götürdüm bende , çok canım sıkılıyo çok  :-[ aracın masraflarına artık yetişemiyorum , daha servise sipariş verdiğim amortisörler gelmedi , bu arada sol arka kendiliğinden yükseldi , önceden hiç görevini yapmıyodu şimdi normale döndü , araç bnle resmen dalga geçiyo  >:(
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2010, 22:26:14 Gönderen: alpaslanxvx »

« Yanıtla #30 : 18 Temmuz 2010, 23:15:25 »
düzgün bir usta bulsan tüm sorunlarını çözersin ama bu zamanda zor.  biraz da kendi arabamızın tamircisi olmamız lazım.  rolantide istop ediyor mu? kelebek durumu nasıl?
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #31 : 18 Temmuz 2010, 23:28:35 »
düzgün bir usta bulsan tüm sorunlarını çözersin ama bu zamanda zor.  biraz da kendi arabamızın tamircisi olmamız lazım.  rolantide istop ediyor mu? kelebek durumu nasıl?

valla bilmiyorum mustafacım , dediğin gibi nerde düzgün usta , boğaz kelebeğini bu problemden dolayı yaklaşık 1 sene önce belki de o kadar olmamıştır orjinaliyle değiştirdim , dediğim gibi arabanın kalkışı hızlanışı çok güzel ama rölantide  ve özellikle yavaşlarken devir aniden düşüyo ve stop ediyo  :-\ ecu danmı acaba diye korkuyorum , eğer ondansa onun da orjinali güzel paradır  :-\ zaten amortisörler gelince servisteki abilere sorucam neden yapar diye , belki bi fikir verirler  :-\ ama umudum yok , askerlik görevim var , geliyim satıcam üzerine biraz daha koyup az yakan bşiler alıcam ya nasip olursa bakalım , çünkü çok fena rezil oldum , artık aracımdan da soğudum yani  :(

« Yanıtla #32 : 19 Temmuz 2010, 12:23:39 »
istop olayını benzinde de yapıyor mu? aklıma gelen ateşleme bobini ve hararet muşiri
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #33 : 19 Temmuz 2010, 12:51:24 »
istop olayını benzinde de yapıyor mu? aklıma gelen ateşleme bobini ve hararet muşiri

evt , yapıyo ama gazdak kadar değil , benzinde daha az yapıyo , benzinde kullanan arkadaşlar da klimayı açtığında "BAZEN" stop ettiğini sölüyolar , ama bndeki sürekli gibi bşi oldu , bakalım olmadı denicem tek tek , en son bujiler kabloları fln değişti ama bobin değişmedi , müşürde bi problem olduğunu düşünmüyorum ama baktırırım , şu amortisörler bi gelsin de , zaten önce tüpçüye gidicem ayar yapsın ve neden oluyo diye , bi de alternatif bi tüpçü daha bulmam lazım , güvenim kalmadı , yine işi gücü bırakıp koşucaz arabanın peşinden  :-\

« Yanıtla #34 : 11 Ekim 2010, 12:45:37 »
ne sorunmuş arkadaş en hareketli yerde pat diye kalıveriyo benim araba da.2000 golf atiker. rezil olduğuma mı yanayım arkada bekleyenlerden küfür yediğime mi. ben artık direk benzinde gidiyorum motor yeteri kadar ısınınca gaza alıyorum arabayı tabi benzin de eriyo git gide. kaç kere götürdüm taktırdıgım yere ayar mayar yaptı ama hiç bi zaman "şimdi düzelir" diyemedi ve düzelmedi de :(

« Yanıtla #35 : 14 Ekim 2010, 11:34:26 »
Ayarı kaç dakkada yapıyorlar bu ço önemli ilk gittiğim 10 sn de yaptı ikinci gittiğin 10 dakkada. Ayar yapmadan önce lpg filtresini değiştirmekte fayda var. ayardan sonra değişirse gaz fazla gelip motor boğulabiliyor. Yakın zamanda tekrar değiştirmeyi düşünüyorum
Ayar yaptırırken vw ustanıza sorun usta bildiğin iyi bi lpg ustası var mı diye. Onlar sizi en iyisine götürüyorlar. Beni ustam iyikide götürmüş.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

« Yanıtla #36 : 02 Kasım 2010, 08:48:47 »
arkadaslar bende brc lpg kullanıyorum aracım otomatik ısınana kadar zaman zaman stop etme bende de yapıyor, tabı otomatık oldugundan p'ye al arabayı durdur hemen tekrar marşa basamıyorum git gide ayar oluyorum bakalım ne olacak fıkrı olan varmı ?
dostum tüpün markası ne

« Yanıtla #37 : 02 Mart 2012, 09:49:04 »
birader Allah aşkına kapat şu caps lockları sürekli uyaracakmıyız seni böyle?