Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: gaza geçtikten sonra stop etme  (Okunma sayısı 26566 defa)

gaza geçtikten sonra stop etme
« : 15 Mart 2010, 11:55:22 »
Merhaba arkadaşlar forumun yeni üyesiyim

Burası ilçe mesafelerde kısa. Araba benzinden gaza geçiyor ama o ara eğer bir kavşakta durmuş yada debriyaja basıp arabayı rölantiye almışsam araba stop ediyor. Bu normal mi? Yolda giderken stop etmiyor. Sadece ilk seferde bir ya da iki defa oluyor. Motor ısınınca daha stop etmiyor. Sebebi nedir acaba?
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
Ynt: gaza geçtikten sonra stop etme
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2010, 12:30:04 »
lpg  ısı  müşürünüzde  problem var gibi  görünüyor değiştirin muhtemelen geçecektir

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #2 : 17 Mart 2010, 13:24:47 »
Aynı probLemden bendede var maLesef.. Okadar ustaya gittim sorun bi çözüLemedi motor soğukken yapıyor biraz ısındıktan sonra stop etmez fiLan dedi ama bu da beni tatmin etmedi :S

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
« Yanıtla #3 : 17 Mart 2010, 14:08:30 »
bende passattan önce mercedes vardı 140 la giderken boşa salladım stop etti araba, götürdüm silindir üst kapak bloğu çatlamış arabanın ondan ısınmıyodu ısınıca stop etmiyodu.
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.

« Yanıtla #4 : 17 Mart 2010, 14:14:05 »
Abowww inşaLLah öLe bişi yoktur sanmıyorumda yaa bendeki sadece araba iLk çaLıştığında motor soğukken benzinden gaza iLk geçişinde oLuyor.. Bi kez stop ediyor..

« Yanıtla #5 : 17 Mart 2010, 14:37:04 »
Arkadaşlar aynı durum arabayı hiç hareket ettirmeyipte rölantide benzinden gaza geçtiiği zaman olmuyor. Dün denedim. stop etmiyor. Yalnız yolda benzinden gaza geçip hemen arkasından bi yerde durmam gerekirse(örneğin bir kavşakta) stop ediyor. Rölantisine baktım 8'de bu az mı?

« Yanıtla #6 : 17 Mart 2010, 14:44:39 »
RoLantin düşük ama o da stop ettirmezki sandığım kadarıyLa.. NormaLi 9.000 - 9.500 civarı oLması Lazım.. Bi ara bendede oLuodu böLe bişi adam bana 2 ihtimaL söLedi
1- Ecu arızası
2- Pc ye bağLayıp bi ayar yapma (unuttum ne ayarıydı)

« Yanıtla #7 : 18 Mart 2010, 13:05:19 »
arkadaslar bende brc lpg kullanıyorum aracım otomatik ısınana kadar zaman zaman stop etme bende de yapıyor, tabı otomatık oldugundan p'ye al arabayı durdur hemen tekrar marşa basamıyorum git gide ayar oluyorum bakalım ne olacak fıkrı olan varmı ?

« Yanıtla #8 : 18 Mart 2010, 13:06:27 »
Aynen yaa.. Bu probLeme bi çözüm üretecek kimse yokmu  :( :(

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #9 : 18 Mart 2010, 16:45:33 »
dediğim gibi  lpg  ısı  müşürünüzü  kontrol ettiriniz  yada  mapta (lpg den benzine  benzinden lpg  ye  geçişi  sağlayan otomat )problem olabilir.

araç soğukken yapıyor  ise
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #10 : 18 Mart 2010, 18:10:54 »
dediğim gibi  lpg  ısı  müşürünüzü  kontrol ettiriniz  yada  mapta (lpg den benzine  benzinden lpg  ye  geçişi  sağlayan otomat )problem olabilir.

araç soğukken yapıyor  ise

VaLLa ben bunun için kaç kez gittim sanayiye :S Bi ara kerkinme yapıodu yakLaşık 10 kez gitmişimdir adamda anLamadı herşeyine baktı beyin biLe değişti 200 TL bayıLdık ama yine aynı sorunu yaptı sonra pcden bi ayar yaptı o haLLediLdi neyse.. motor soğukken benzinden gaza geçerken bi stop etme oLuo şimdide.. Onun içinde gittim buna çare yoq ısınması Lazım motorun dedi.. Bende artık gitmiyorum başka ustaya gitcem..

« Yanıtla #11 : 19 Mart 2010, 11:37:09 »
Buradaki sorun şu benzinden gaza geçiyor ve o şekilde gidiyor. yalnız arabaya tekrar gaz verip(örneğin deviri 3000'e yükseltecek kadar) bırakınca yada bir kavşağa gelipte tekrar rölantiye düşünce devir çok düşüyor stop ediyor. O ara farkedip gaza basarsam tekrar etmiyor. yok edemezsem stop ediyor.

« Yanıtla #12 : 19 Mart 2010, 18:56:11 »
bilgisayarşlı lpg ayarı yapılacak aracına.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #13 : 29 Mart 2010, 10:35:13 »
Aracın LPG'si atiker 2008 Haziran ayında takılmış. İki yıl garanti yazıyor. Bu soruna garantisinden hallederler mi acaba? Şehir içi yakıt tüketimi çok yüksek 20 liralık gazla 41 km gitti. nerdeyse 50 kr geliyo km. Ama burada hızlı kullanamıyorum. 30 km geçebildiğim pek olmuyor. Yol bozuk olduğundan. Ama bu tüketim yine bana çok fazla geldi.