Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: FSI için LPG kiti  (Okunma sayısı 7867 defa)

Çevrimdışı aaa

FSI için LPG kiti
« : 10 Şubat 2012, 15:47:54 »
meraba arkadaşlar hani fsı için benzinsiz çalışacak plg kiti üretilmişti 2012 de piyasaya sürülecekti daha ekonomik olacaktı ama henüz bir ses seda yok. sizlerin bilgisi varmı ? golf 5 almayı planlıyom ama tüptakılabilenler piyasada az bulunuyor benzin fiyatları malumunuz el yakıyor. bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.
Savaşı zenginler başlatır fakat fakirler ölür

Ynt: FSI için LPG kiti
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2012, 16:10:39 »
Bu yazacaklarım Belkı Aracımı ıs geregı fazla kullanamamam olabılır ama bır keresınde 2004 audı a4  kullandım lpg lı  ogun tovbe ettım lpglı arac almamda taktırmamda dıye sacma sapan teklemeler gaza bastıgnda gec tepkı almak vs vs belkı aracın lpgıs kalıtelı degıldı ama bılmıyorum sogudum ıste bence aracın orj ıle oynamamak lazım az yakan arıyorsan dızele yönel bence golf gıbı hassas aracların koltugunu gerı hızla ıtsen aırbag arıza yanıyor lpg taksan kım bılır neler olur.bende 1.6 fsı golf kullanıyorum aracı pek kullanmadıgım ıcın benzınlı olması fazla etkılemıyor uzun yola gıderkende yakıt fsılarda gayet ıyı zaten

Çevrimdışı ECU38

• GOLF V 1.6 FSI
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2012, 16:44:13 »
bende fsi kullanıyorum ve 1 yıl olmadı daha alalı ama pek fazla kullanmıyorum ayrıca benzinde bile yakıtından memnunum. Yine de sıvı lpg çıkınca taktıracağım ben çünkü aracımı uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. İnternetten ara çetinsay otogaz diye 1.4tsi passata takmışlar ve test aşamasındaydı en son ve 2012 şubatın sonu gibi diğer tüm fsi ve tsi lere takılacağını söylemişlerdi... Bize de haber verirsen seviniriz...
Deyiş o deyiş patladı gitti :)

« Yanıtla #3 : 15 Nisan 2012, 08:23:14 »
Birde bu konuda şu yazılanlara göz atın. Golf 5 altında yazılmışlar..

http://www.vwtr.net/forum/golf-v/fsi-motor-ve-lpg-t22334.0.html

« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2012, 18:46:29 »
2006 fsi comfortline jetta aracıma BRC lpg taktırdım çorum özençlerde uzun yolda 100-120km hızda 160-165 tl şehir içi kulanımda 245tl yakıyor 1000km oldu sorun yok fsi kulanıcıları benzine boş yere para vermeyin

« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2012, 00:17:10 »
2006 fsi comfortline jetta aracıma BRC lpg taktırdım çorum özençlerde uzun yolda 100-120km hızda 160-165 tl şehir içi kulanımda 245tl yakıyor 1000km oldu sorun yok fsi kulanıcıları benzine boş yere para vermeyin
bu kopyala yapıştır 3 mesajın altında bazıları alakasız olmuş :) ;D ;D

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 10 Mayıs 2012, 23:22:28 »
Reklam kokuyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 13 Haziran 2012, 22:43:47 »
http://www.prins-tr.com/vsi_cng_sistemi.htm

Prins passata takmış. Motor koduna göre uygulamaya geçilecekmiş.
ALıntı
Alıntı yapılan: gokhanaltun;1144789
arkadslar dün Lpg fuarındaydım. Hollanda üniversitesi ile Prins ortak bi çalısma gerceklestirmiş. Artık direkt enjeksiyonlu yani bizim vw de bildiğimiz TSI motorlara LPG montajı yapılabiliyor. Ürün su an izin aşamasında. Tahminen 1-2 ay içinde montaja baslanacak. Fakat düşünülen fiyat 5000 TL gibi. fiyat çok yüksek. Ayrıca sistem bildiğimiz sıralı sistemden farklı. LPG yanma hücresine sıvı olarak püskürtülüyor. Püskürtme işlemi için ayrı bir gaz enjektörüne gerek de yok. Aracın kendi enjektörleri kullanılıyor. Prins yetkilileri bu teknolojinin geleceğin teknolojisi oldugunu savunuyor. Ayrıca söylediklerine göre (fuarda 1,4 lt 122 hp tsi passat a montaj yapılmıştı) ara maksimum şartlarda test edilmiş ve benzine oranla yaklasık %47 tasarruf sağlanmış. Ama önemli olan bir nokta var. Her TSI motora montaj yapılamıyormuş. Öncelikle aracınızın motor numarasını istiyorlar. Söylediklerine göre örneğin Türkiye ye gelen Passatların %70 i bu sisteme uyumluymus. benim 1.6 102 hp LPG li aracım var. biraz bekleyeceğim. Eğer bu teknoloji söyledikleri gibi uygulanıp tasarruf sağlanabiliyorsa ben de 122 lik TSI araç alıp Lpg taktıracağım. Yanlız bi süre daha beklenmeli bence. Malum diğer LPG firmaları da bu teknolojiyi kullanmaya baslayacaklar ve dolayısıyla fiyat düsecek. Konuyu merakla takip edeceğim

Bide bunu buldum aynı sistemmi anlayamadım.
http://www.ipekotomotiv.com/haberler/79-tsi-ve-fsi-sirali-lpg-montaji.html
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di