Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ÇOK ACİL YARDIM !!!  (Okunma sayısı 12057 defa)

Çevrimdışı üstad06

Otomobil
    Golf IV
  • Volkswagen Türkiye
ÇOK ACİL YARDIM !!!
« : 19 Aralık 2015, 19:38:07 »
Öncelikle ilgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Benim sorum LPG ile ilgili. 2004 Golf aracımda Prins marka LPG takılı, normalde ilk çalıştırdığımda yaklaşık beş saniye sonra benzinden gaza geçiyordu ve gazın doluluk durumunu gösteren yuvarlak panelde dıt dıt şeklinde gelen ses kesiliyordu, ancak dün yaklaşık 4 km falan yol aldıktan sonra birden dıt dıt sesi gelmeye başladı, sanki aracımda gaz bitiyormuş gibi benzine geçti, halbuki gaz full doluydu.Servise götürdüğümde cihaza taktılar ve "Aküde voltaj sorunu" uyarısı verdi, aküde voltaj ölçüsü yaptılar ve herhangi bir sorun olmadığını söylediler. Daha sonra LPG sisteminin akünün kutup başlarına bağlanan kısmındaki kablonun birinde kopukluk olduğunu tespit ettiler, her iki kutup başına giden kablo ve kabloların bağlı olduğu metal aksamları değiştirdiler ve sorun dün çözülmüştü. Ancak bu sabah çalıştırdığımda yine direkt olarak dıt dıt sesi ile çalıştı ve bu defa arada bir iki dk gaza geçip tekrar dıt dıt sesi ile birlikte gaz doluluğunu gösteren ibrede kırmızı ışık yanıp yanıp sönmeye başladı. Servise tekrar götüreceğim ama götürmeden çözüm üretme imkanım olur mu diye yazdım. Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.