Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BRC marka lpg sorunu  (Okunma sayısı 5575 defa)

BRC marka lpg sorunu
« : 08 Ağustos 2012, 09:45:38 »
merhaba üstatlar

lpg brc marka takılı ilk çalıştırma biliyorsunuz benzin sonra lpg otomatik geçiyor ancak bazı zamanlarda geçerken alarm veriyor lpg geçmiyor geçiş anahtarına basıyorum benzinde kalıyor sonra tekrar basıyorum bu sefer geçiş oluyor bazen araçım sallantıda aynısını yapıyıor sorun yaşayan oldumu çözümü nedir

Çevrimdışı murat_2242

• bir gün herkez pololu olacak..
Ynt: BRC marka lpg sorunu
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2012, 11:02:37 »
gaz bitiş alarmı olabilirmi?

« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2012, 11:12:29 »
Devir ayarlarını yüksekte tutmuşlarsa gaza basınca geçer LPG'ye,
ötünce gaza basın geçicekmi, geçmesse LPG ayarı yaptırmaya gidin.

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2012, 13:57:34 »
depo şamadırası
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #4 : 12 Ağustos 2012, 22:00:44 »
Devir ayarlarını yüksekte tutmuşlarsa gaza basınca geçer LPG'ye,
ötünce gaza basın geçicekmi, geçmesse LPG ayarı yaptırmaya gidin.

gaza basıyorum değişmiyor

« Yanıtla #5 : 12 Ağustos 2012, 22:02:52 »
depo şamadırası

depo şamadırası
gaz doldurulırken acayip ses çıkyor takır takır bi ses yapıyor sizdede oluyormu hocam şamdıra arızalımı değişmesi gerekiyormu

« Yanıtla #6 : 13 Ağustos 2012, 00:41:32 »
gaz doldurulırken acayip ses çıkyor takır takır bi ses yapıyor sizdede oluyormu hocam şamdıra arızalımı değişmesi gerekiyormu

http://www.vwtr.net/forum/lpg-cng-ve-alternatif-yakit-sistemleri/lpg-dolmamasi-veya-asiri-yavas-dolum-problemi-cozumu-fotolu-t27546.0.html

simit depolarda şamandıranın iki yönlü vana sı var biri içeri doğru akışı kısıtlamak, diğeri dışarı sızdırmayı engellemek için. buna multivalf diyorlar. benim arabada gaz almıyordu giriş yönündeki subapı iptal ettirdim. iptali yapan usta senelerce bi çok taksiye yaptım şikayet gelmedi, tekrar tekrar şamandıra değişiminden kurtuldu dedi. teorik olarak sakıncası ise; iç ve dış basınç dengelemesi normal olarak ayarlananın üzerinde oluyor ve lpg tankı vaktinde değişmezse hepten bombaya dönüşüyor. bu konuda açıklamıştım : http://www.vwtr.net/forum/lpg-cng-ve-alternatif-yakit-sistemleri/lpg-dolmamasi-veya-asiri-yavas-dolum-problemi-cozumu-fotolu-t27546.0.html
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #7 : 14 Ağustos 2012, 11:29:49 »

Ben de  LPG yok  :D :D Ama bundan önceki arabamda dolumun sonlarına doğru yapıyordu sorun teşkil etmiyordu açıkcası..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2012, 14:33:00 »
tank kalem tipmi ?

« Yanıtla #9 : 16 Ağustos 2012, 15:21:23 »
simit tüp hocam

« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2012, 18:54:10 »
belirtiler lpgnin sıcaklık sensörü olması ihtimalini de güçlendiriyor, bir baktırın derim