Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BRC ENJEKTÖR ARIZASI  (Okunma sayısı 5502 defa)

BRC ENJEKTÖR ARIZASI
« : 21 Ekim 2012, 23:26:50 »
aracımdaki brc enjektörlerden 3 tanesi kaçırma yapıyor muş ve bu yüzden araç  marşa basınca almıyor ustanın dediği ilk marşta benzinle çalışıyor ama enjektörler hortumlarda kalan gazı kaçırdığı için boğuluyor dedi.değiştirmek istesem çok pahalı çıkma bulsam nasıl güveneceğim sizce ne yapayım temizletmek ne kadar faydalı olur

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: BRC ENJEKTÖR ARIZASI
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2012, 11:24:38 »
Geçmiş olsun,belki bir anlam karmaşası olabilir ama daha önce başıma gelmiş bir olayı anlatayım;
2003 model benzinli 1.6 comfort vectram vardı 2009 yılında bu aracıma brc sıralı sistem lpg taktırdım,hiç bir şey yokken araç 4-5 ay gazda kullandıktan sonra çekişte düşmeler olmuştu,araç soğukken 2-3 kilometre gidiyordu sonrasında gaz yemiyor olduğu yerde kalıyor ve stop ediyordu,bunun üzerine ustaya gösterdik enjektör gitmiş dedi değiştirdik,temizleme olmaz bi müddet sonra tekrarlar demişti enjektör ve bujileri değiştirmiştik problem kalmamıştı 1 yıl daha binip satmıştım,satmadan bir müddet öncede benzin pompası bozulmuştu onuda değiştirmiştim,ya bu gaz da yaşadığım sorunlar canımı sıkmıştı bir benzin pompası yüzünden manisada akşam vakti 4-5 saat beklemiştik,konu dağıldı fakat gazlı araçlar yeni sistem arabalara bence çokta iyi olmuyor gibi.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #2 : 23 Ekim 2012, 01:42:41 »
bu gün araca lpg kalibrasyonu yaptırdım çalışma olayı düzelir gibi oldu ama şimdide araç gitmiyor resmen sanki biririsi arkadan çekiyor gibi

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2012, 19:15:05 »
Ankarada ise Mocan otogaza baktırt arabanı..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2012, 11:08:54 »
benzer sorun bende de oldu buralarda pro ustalarimiz olmadigindan dolayi sorunu cozemedim en sonunda kiti degistirdim ama onu bile tam ayarlayamadik hayla ugrasiyorum. dizel en iyisi
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun