Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Atiker Safefast  (Okunma sayısı 10225 defa)

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
Atiker Safefast
« : 21 Ekim 2012, 08:12:50 »
arkadaşlar dün atiker safefast taktırdım 40 lık depoyla beraber.Bişeye aklım takıldı,deneme için 10 tl lik gaz aldım 14 km sonra sinyal verip benzine geçti.daha sonra 30 tl lik aldım,gösterge 2 . seviyeye çıktı 20 km gittim 1. seviye kırmızı yanmaya başladı arasıra tekrar 2 seviyeye çıkıyor.Gerçi bu son gazın bitmesini beklemek lazım ama yine de gıcıklandım,inşallah bir problem yoktur.

Birde safefast in  2 çeşiti var normal ve süper diye benimki hangisi nasıl öğrenebilirim.Garanti belgesinde model no:7SR48307 yazıyor

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Atiker Safefast
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2012, 17:25:48 »
hocam araba bayır yukarı çıkarken depoda kırmızı ışık yanabilir yokuş aşağı inerken fazladan ışıkta yakabilir simit tüp bende öyle oluyor hep düz yolda normal ama  :)

Çevrimdışı metalteo

• ilker
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2012, 21:36:47 »
Deponu fulle ve tam kaç km yaptığını yaz. yada depoyu fulle tam 100 km yapınca tekrar fulle ozaman nekadar yaktığını anlarsın aracın

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2012, 22:58:16 »
bi arıza falan vardır diye fullemedim daha,gaz boşa gitmrsin.30 tl ile yaklaşık 45 km gittim bakalım ne zaman geçecek  benzine

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2012, 08:56:11 »
30 tl ile 80 km gittim,ilk montaj için normal mi acaba

« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2012, 09:39:24 »
kardeş kaça taktırdın sefafast i  benim lpg beyninde de sıkıntı var sanırım geçen bi hesapladım kmde 32 kr yakıyo ve yakınlarda bayisi de yok ben de safefast taktırmayı düşünüyorum tank hariç 700TL fiyat aldım bi arkadaşım da komple 900TLye başka bi ustaya taktırdı. fiyat uygun mu randıman açısından nasıl düşüncelerinizi alabilir miyim acaba? (yeni bi başlık açmak istemedim)

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2012, 10:22:13 »
850 ye taktırdım ben safefast ı ,performansta çokta fazla bir düşüş olmadı.Ama safe fast ın 4 çeşiti var normal,süper,obd II,süper obd II...Benimki OBD li değil,ama süper mi normal mi bilmiyorum.nasıl anlarız acaba

« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2012, 11:29:18 »
850 ye taktırdım ben safefast ı ,performansta çokta fazla bir düşüş olmadı.Ama safe fast ın 4 çeşiti var normal,süper,obd II,süper obd II...Benimki OBD li değil,ama süper mi normal mi bilmiyorum.nasıl anlarız acaba
beynin üstünde yazmıyo mu ?

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2012, 13:22:02 »
orda yazar mı bilmiyorum çıkartabilirsem bakim bi,kenara bi yere sıkıştırdılar çünkü

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2012, 09:07:55 »
ECU nun üstünde yazmıyor ne olduğu sadece bazı rakamlar var

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2012, 13:39:10 »
En son 2,65 ten SHELL den aldığım 30 tl lik gaz(yaklaşık 11,4 LT) 65 km sonra bitti,benzinden farkı yok maliyet açısından şuanda  benim için.Montajı yapan yere gidiyorum sorun arabanda diyor,arabayı 2 servise götürdüm arabada sorun yok dediler problem nerde anlamadım.

« Yanıtla #11 : 16 Kasım 2012, 13:44:56 »
Hocam hakkaten benzinle aynı yakıyor. Bilgisayara bağlandı mı araçta sıkıntı var mı? Oksijen ve maf sensörlerini kontrol ettirin. Araçta sıkıntı yoksa sensörler hata vermeyebiliyorlar kontrol ettirin.

Yarım yarım gaz almak yerine sağlıklı ölçüm yapmak için şunu deneyin bizde kesin konuşalım. LPG tankını fulleyin gaz bitene kadar gezin sonra tekrar fulleyin. Yaptığınız km, alınan lpg, yol bilgisayarı ortalamalarını ekleyin ve karşılaştırma değerlendirme yapalım.

LPG taktıracak arkadaşlar öncelikle lpg taktırmadan önce aracınızın tüm bakımlarını yaptırın, arızalı sensörlerini değiştirin ondan sonra lpg taktırın.

Çevrimdışı emirdede

• Otomobil
    99 GOLF MK IV AUT.
« Yanıtla #12 : 16 Kasım 2012, 14:44:10 »
Hocam hakkaten benzinle aynı yakıyor. Bilgisayara bağlandı mı araçta sıkıntı var mı? Oksijen ve maf sensörlerini kontrol ettirin. Araçta sıkıntı yoksa sensörler hata vermeyebiliyorlar kontrol ettirin.

Yarım yarım gaz almak yerine sağlıklı ölçüm yapmak için şunu deneyin bizde kesin konuşalım. LPG tankını fulleyin gaz bitene kadar gezin sonra tekrar fulleyin. Yaptığınız km, alınan lpg, yol bilgisayarı ortalamalarını ekleyin ve karşılaştırma değerlendirme yapalım.

LPG taktıracak arkadaşlar öncelikle lpg taktırmadan önce aracınızın tüm bakımlarını yaptırın, arızalı sensörlerini değiştirin ondan sonra lpg taktırın.

Şimdi üstadım ben olayı sana kısaca anlatim;montajı yapmadan önce benim aracımı kontrol ettiler sorun yok takabiliriz dediler tamam dedim bende montaj yapıldı,o hafta 30 tl lik ilk gaz alımında 80 km,ışık tamamen bitince tekrar 50 liralık aldım bu seferde 130 km gitti yani ikisinde de 0,375 krş yaktı.Daha sonra bu şikayetle gittim usta inceledi aracı,senin akışmetren bozuk bu araba havayı ayarlayamıyor,bide oksijen sensöründe arızalı olabilir  onun için çok yakıyor,bizim bilgisayarda tüm ayarlar normal görünüyor burda yapacağım başka birşey yok dedi(bu arada aracımda titreme,yokuşlarda bayılma,stop etme gibi problemler yok,ayrıca bu parçaları arızalı olan araba aşırı benzin tüketmez mi?0,45 krş civarında yakıyordu benim ki),gittim bi özel servise bilgisayara bağladılar baktılar arabada hiçbir arıza kaydı yok,sağlam olsun diye ordan çıktım başka bir VW servisine gittim onlarda bağladı bilgisayara orda da problem çıkmadı.Şimdi tekrar nereye gideceğimi şaşırdım.Benim amacım burda ATİKER i kötülemek değil,sadece sorunumu çözmeye çalışıyorum,yardımcı olursanız sevinirim.
« Son Düzenleme: 16 Kasım 2012, 14:46:32 Gönderen: emirdede »

« Yanıtla #13 : 16 Kasım 2012, 15:18:09 »
Özelden mesaj atmışsınız cevap yazdım.