Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Aracımda önceden lpg mi vardı?  (Okunma sayısı 9250 defa)

Aracımda önceden lpg mi vardı?
« : 19 Nisan 2007, 16:47:31 »
Arkadaşlar uzun süredir kafamı karıştıran bir merakımı paylaşmak istiyorum. aracımın motor kısmında,aracın alt orta kısmından dogru gelen, triger kayışının hemen arka tarafındaki boşlukta 4-5 cm'lik bir tel gelmiş ve orda ucu kesilmiş olarak duruyor. Acaba bu tel ne olabilir? Benim aklıma önceden lpg sistemi takılı olabilir sorusu geldi,acaba lpg baglantısı olabilir mi?

Çevrimdışı corrado

• amca
Ynt: Aracımda önceden lpg mi vardı?
« Yanıtla #1 : 19 Nisan 2007, 16:52:11 »
teli ve yarini net görmeden kesin birşey demek yanıltıcı olabilir.
ama aracın başka yerlerinde lpg tankının montaj yerinde civatalar ve lpg borularının geçebileceği yerlerde aynı emareler varsa olabilir.

escocem daha net bir şeyler söyleyebilir. onun aracında lpg tesisatı var.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #2 : 19 Nisan 2007, 19:45:34 »
Evet ona da sorarım ama merak ediyorum nedir acaba  ???

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2007, 21:40:54 »
ded'['nden sonucu .ikarmak zor olur g,r];]nce bakariz 'brah'm t]p vardiysa jetron'kte yada motora g'den borusunda del'k vardir mutlaka ona bak kapatilan b' del'k varmi metr'k 10 c'varinda

« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2007, 12:54:35 »
Tamam Cem saol. zaten ist.a gelince de birlikte bakarız,daha sağlıklı olur.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #5 : 22 Nisan 2007, 10:04:46 »
ben istanbuldayım geldim:)

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2007, 22:28:34 »
he yaaa :)

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #8 : 11 Mayıs 2007, 13:31:01 »
Ona benzer bi tel bendede vardı ve ben onu uzun zaman jikle teli sanıyordum (Injection lu arabada jikle ne arar demi)  ama maalesef bendeki iptal edilen kalorifer musluğunun teli imiş... Bende yazın neden bukadar sıcak oluyor bu araba diye düşünüyordum o teli farkedene kadar :P

« Yanıtla #9 : 12 Mayıs 2007, 09:49:41 »
acaba bendeki de mi o tel.

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #10 : 12 Mayıs 2007, 13:28:46 »
acaba bendeki de mi o tel.

Bence bi kontrol et bakalım nereye gidiyor ben en sonunda açtım kaputu teli oynata oynata nereye gittiğini buldum :D

« Yanıtla #11 : 12 Mayıs 2007, 14:02:38 »
benimkisi 2-3 cm.kalınlıgında,triger kayısının hemen arka tarafından başlayıp,arka stepne'nin altında son bulan bir tel. benim aklıma lpg geliyor.aracın arka tarafında,lpg ile alakalı delik yok ama üstten dolum tarzında da  yapılmış olabilir yada lpg bağlamaya calışılmış ancak herhangi bir nedenden dolayı vazgeçilmiş de olabilir.

Çevrimdışı warlock

Otomobil
    mk1 GL
« Yanıtla #12 : 12 Mayıs 2007, 17:43:15 »
Evt akla hemen stepne boşlununa konulmuş simit gaz deposunun ana vana teli gibi geliyor... Sana sakıncası yoksa dursun belki ilerde tüpe geçersin bildiğim kadarı ile inj. lu araçlarda tüp performansı etkilemiyor fazla..

« Yanıtla #13 : 13 Mayıs 2007, 12:12:42 »
bende solex tek boğaz (sulu tip) karbüratör var. sanıyorum büyük ihtimalle,enj.sistemi sökülüp karbüratör takıldıktan sonra tüp baglanmış yada baglanmaya calışılmış.eger bağlanmış ise karbüratörü aşındırmış olabilir ki gerçekten de şuan için karbüratörde sorunlar var.birçok usta'ya götürdüm ancak düzelmedi.en sonunda usta bana karb.'ün  aşınmış olabilecegini söyledi.sanıyorum büyük ihtimalle lpg baglanmış ve sökülmüş.