Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Aracım LPG de Pır Pır Ediyor- 350 lirayla çözüldü  (Okunma sayısı 28397 defa)

99 model 6n polom var. üzerinde lovato marka sıralı sistem lpg takılı

son bir haftadır arabanın çekişinde hissedilir derece düşme oldu.  nerdeyse 90 km nin üzerine çıkmıyor. lpg de araç pır pır diye ses çıkarıyor, eski model volkswagen motorları gibi

sorun ne olabilir?
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2010, 13:03:33 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..

Ynt: Aracım LPG de Pır Pır Ediyor
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2010, 19:36:36 »
Aracınızın lpg ayraını yaptırmanız gerekiyor.Bende de aynı sorun vardı.Lpg nin bilgisayara bağlanmasıyla geçti.

« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2010, 22:09:18 »
benim borada da lovato marka var benzer bir sorun oluşmustu lpg yi bağlattık bilgisayara ayarlattık olmadı meğersem en son bakımda motorun üzerindeki kapağı takarken lpg hortumunun biri motor bölümüyle kapak arasında kalmış ve yeterli gaz gitmiyormuş az kaldı bujileri değiştiriyorduk dikkat etmek lazım
daha iyisini yapana kadar en iyisi bu...   
  http://img18.imageshack.us/img18/4863/imzabm.jpg

« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2010, 20:30:24 »
lpg filtresi değişti, enjektör temizlendi. 50 tl masraf çıktı. pır pır düzeldi ama artık araba eski araba değil. gazda bitiyor resmen, 120 nin üstüne çıkmıyor. Allah kahretsin bu kötü yakıt satanları
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2010, 20:21:05 »
Senin Kiti takan usta değil yoksa LOvatoda şimdiye düzen alman lazımdı. Benzinde de LPG dede 180i görüyorum. Benzin düzgün çalışan, Hararet müşiri+Hava filtresi+ bujisi yeni olan araçta benzin neyse LPGde odur. Sanayide Kale gaz var ondan LPg alıp bidene sıkıntın geçmezse Kayserideki Yusuf usta baştan elden geçirir düzeltir
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2010, 20:24:03 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2010, 23:09:44 »
hava filtresi ve buji değişeli aşağı yukarı 8000 km oldu. 10.000 de mi değişiyor bunlar? bir de hararet pompası arabayı ilk aldığımda değişmişti tabi o zaman acemilik çok bilmiyorum. hararet muşiri aynı şey midir?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2010, 01:45:55 »
devir daim pompasıdır o soğutma suyunu gezdirir seninki ilk defa değişmiştir muhtemelen. Senin aracın ilki çok olur bu aralar. VW parçaları özellikle poloda 10yıldan sonra değişmeye başlıyor. Hareret müşiri ucuz ama LPG de çok can alıcı sizinkiler 25tl olmalı. "Ankarada hangi usta"  başlığındaki endere bir götürmeni yada Kayseri deki yusuf ustaya gitmeni tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2010, 01:46:24 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2010, 13:33:20 »
muhtemelen  enjektörlerden bir  yada bir  kaçı  çalışmıyor  olabilir  ayrıca  pis  yakıt   su  sıcaklık müşürü  yada  bujılerden  de  kaynaklanıyor  olabilir bu yüzden  bi  100  yada  150  tl  sizin probleminizi  çözecektir 

umarım en kısa  zamanda  eski sağlına  kavuşması dileğiyle
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2010, 20:59:35 »
arkadaşlar ne yüzü ne yüzellisi, dünya kadar para harcadım ben.  forumda bi ara şatov vardı hatırlarsınız.  adamcağız bıkmıştı arabasından. ben onun hesap arabayı aldığımdan beri masraf yapıyorum.

LPG için bi kere 45  tl verdim filtre + ayar yaptırdım. onunla 3 ay gitti. gene  tavsiye ile başka ustaya gittim. o da 50 lira öptü cüzdanımızı. filtre + ayar + memeleri temizledi. artık az yakacak dedi. ama ilginçtir araba az yakıyor. 100 km de 25 tl yaktı geçen.

FAKAT-> arabadan çıkan sesi duymayın gitsin. eski  vosvoslar olur bilen bilir, pıtır pıtır pıtır diye ses gelir egzozdan aynı ses benim motordan geliyor. performans deseniz mumla arıyorum, sağ şeritten  tofaşlarla yokuşu tırmamnıyorum.

benzinde biraz düzelme oluyor, ama motor çok gürültülü çalışıyor, haddinden fazla sarsılıyor.

en kısa zamanda videosunu ekleyeceğim motorun. hem sesi duyun hem de görün diye.

ismailtunca81; bahsettiğin enjektör lpg enjektörü mü_ yoksa benzin enjektörü mü?

enjektörü değiştirme imkanım olmaz sanırım. lpgden vazgeçip benzine geçmem lazım o zaman.

sorunun hararet müşiri olduğunu bilsem bugun değiştiririm ama başka sorunlar var sanki
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2010, 21:32:52 »
Distribütörden olabilir mi?  * Şatov kötü usta kurbanıydı.Adam distribütöre bakıp yok bir arıza deyince kafayı yedi valla :)
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2010, 21:33:54 Gönderen: polo38 »

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
« Yanıtla #10 : 20 Şubat 2010, 22:29:16 »
lpg  enjektörlerinden bahsediyorum
ayrıca  lpg  nin su sıcaklık müşürü arızalı oldugu için araba  karıştırıyor  olabilir
yada  oksijen sondası  genelde  lpg li arçalrın en büyük sorunu 

bence  iyi  bir  servis  problemlerinizi  giderecektir
tofaşlarla  aynı  hizada  kalmaktansa bi  100   150  neyse  ceremen çek  kurtul 
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

« Yanıtla #11 : 20 Şubat 2010, 22:35:57 »
arabamın düzeleceğini bilsem , bir daha başımı ağrıtmayacağını bilsem 500 de veririm. bu aracın  1 sene önce trigeri, bujileri, hava filtresi değişti zaten.

onur hocamın dediği gibi iyi bir ustaya denk gelmedim. hepsi mi üçkağıtmı olur hepsi üçkağıtçı. güya tanıdık bir ustaya arabayı gösterdik almadna önce. alın alın kaçırmayın ama aldıktan sonra da yanıma gelin dedi. biz de ona güvendik aldık. meğer adam kendine ekmek kapısı açmış oradan. bir hafta sonra yanına gidince bunun trigeri değişecek iusu değişecek busu değişecek ta 900 tl hesap çıkardı. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın o ustayı.  aldığı para gözüne dizine dursun. sonra da bir türlü düzen tutturamadım gitti şimdi de ilçedeyim . buradaki ustalar hem üçkağıtçı hem de işi bilmiyorlar.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #12 : 20 Şubat 2010, 22:48:53 »
İsmail abinin dediği gibi lpg enjektörlerinde arıza var gibi.Kayseri veya ankarada iyi bir ustaya götürmek en iyisi ama uzak :(

« Yanıtla #13 : 23 Şubat 2010, 15:47:42 »
evet sorunu bulduk enjektörlerden birisi çalışmıyormuş çıkma parçası takılacakmış o da yok.
Araba binmek içindir..