Gönderen Konu: yakıt durumu  (Okunma sayısı 5533 defa)

Çevrimdışı passaterdem

• Küllere dönsemde , ateşim sen ol . . .
    • Profili Görüntüle
yakıt durumu
« : 16 Nisan 2010, 19:47:33 »
slm arkadaşlar Kayseride oturuyorum bugün Ankaraya gittim. giderken 65tl lpg aldım. içinde lpg bitti bitecekti. Ankaraya gittim 42 tl daha lpg aldım toplamda 97 lira yapıyo hadi diyelim 100 tl şuan km 640 olmuş daha bip sesi gelmedi buda demek oluyo ki  100tl / 640km : 157kurus yapıyo daha ne olsun demi:) sürat 120'den aşağı düşmedim radar yerleri hariç
Gidenlerin ardından ilk defa bakmıyorum.. Alışkın duygularım.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
Ynt: yakıt durumu
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2010, 22:30:57 »
passat için iyi bir değer.  bir de bizim araçlar 120 yi geçince yakıt ikiye katlıyor, motor hacmi büyük ama beygir küçük, araç çok yakıt alıyor motora. ama seninkinde beygir de çok. araç aldığı yakıtın hakkını veriyor.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı passaterdem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Nisan 2010, 08:45:47 »
passat için iyi bir değer.  bir de bizim araçlar 120 yi geçince yakıt ikiye katlıyor, motor hacmi büyük ama beygir küçük, araç çok yakıt alıyor motora. ama seninkinde beygir de çok. araç aldığı yakıtın hakkını veriyor.
valla maşallah deyim ne bi yığılma ne de başka birşey oldu. yağ gibi gittk geldik çok şükür.ilk aldığım sıralar şehir için 90 lira ile 330 km yaptım. buda yaklaşık 256-260kuruş arası oluyo fazla ama şimdi yakıt düştü bende anlamadım :) :tamamdir böyle bir performansa bu kadar yakıt helali hoş olsun  :tamamdir

Çevrimdışı passaterdem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2010, 09:13:31 »
yanlış olmuş :)65+42=107 lira / 640 km = 168 kurus  :tamamdir

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2010, 22:19:50 »
Güle güle bin o kasaya çok güzel değer. 90-100 kullansan 130lar düşeceksin demek mükemmel. Passatının tadını çıkar
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı passaterdem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Nisan 2010, 23:46:31 »
Güle güle bin o kasaya çok güzel değer. 90-100 kullansan 130lar düşeceksin demek mükemmel. Passatının tadını çıkar
tsk ederim üstad 90-100 arası gidilmiyo ki gaza dokununca 140-150 oluyo hemen :)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Nisan 2010, 09:40:23 »
valla artık ben de tsarruf edeceğim diye, gaz pedalını kedi okşar gibi okşaya okşaya bi hal oldum. ayağım kireç tutuyor uzun yolda hız sabitleyici lazım. geçen konyaya giderken bi basayım dedim radara girdim 132 lira ceza.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Nisan 2010, 09:48:49 »
valla artık ben de tsarruf edeceğim diye, gaz pedalını kedi okşar gibi okşaya okşaya bi hal oldum. ayağım kireç tutuyor uzun yolda hız sabitleyici lazım. geçen konyaya giderken bi basayım dedim radara girdim 132 lira ceza.

mustklc kardeşim sen kendini bir okut bu ne şans nere otluk sıkıntı seni buluyor ?  :)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı passaterdem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Nisan 2010, 10:30:19 »
Ben en az 3 defa yakalanırdım ama sağolsun karşıdan gelenler selektör yaptılar hep uyardılar hemen hızı 80-90 arası yaptım sıkıntı olmadı yanımdan bi vectra en az 140 -150 ile geçti baktım çevirmişler yazık oldu onada :) ;D

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Nisan 2010, 11:36:59 »
körün bıçağı göz çıkartır derler benimki de öyle oluyor. nerde bir sıkıntı var beni bulur. bir şey alırım, binde bir çıkar bır arıza varsa beni bulur, bir organizasyona katılırım, bir terslik olur, pikniğe giderim yağmur yağar, arkadaşın arabasına binerim, kapıyı çizerim inerken. safımdır kafam üçkağıda çalışmaz, zannediyorum ondan oluyor. benim sınavım da bu  ;D

radar işi şanz biraz belli olmuyor. kırşehir -akpınar arasındaki yolda polisler pusu kurmuştur bilen bilir. köpeğin önünden geçersin de köpek havlar ya, aynen bunlar da böyle. oradan geçene havlıyorlar.
 gece vakti sağdan sakin sakin gidiyorum, kızın 70-80. önüme bir polis aracı geldi. hızı 40-50 falan. yavaşca sinyal verdim. solladım. önüme geçtim. geçer geçmez  uzunları yaktı söndürdü bana. sağa çektim durdum.  bana diyor "neden şerit değiştirdin" . "dedim sizi solladım yavaştınız." "sis farın açık" dedi. benim sis farım yok dedim  ;D baktı hakikaten de yok. "jantın yamuk" dedi sonra. Anladım korkutup rüşvet istiyor köpek.  saflığa verdim, yamuk değil falan dedim. sonra devam ettim gittim. ben arabaya giderken millet de yolda 120-140 Allah ne verdiyse basıyordu yandan.

AYnı yolda tam 4 kez durdurdular beni. bir kere daha durdum. ehliyet ruhsat  dedi. verdim. bilgisayardan baktı baktı.. yarım satt baktı nerdeyse. dedim birşey mi var. yok diyor. ben bunu derken, yolun sağından  bir opel geçti, ben diyeyim 140- siz deyin  180 . polise baktım tınmadı bile. yarım saat sonra bıraktı beni.

kırşehir kamanı bilenler bilir küçük ilçedir. ara bir sokak var .  park edilmez lehvası falan yok. ben parkettim 2 dakika gittim. bi geldim. 1 ekip minübüsü, 1 polis arabası gelmiş, kamanın tüm polis teşkilatı orada.   park cezası yazıyorlar. ne oluyor demeye kalmadı. cezayı yazdı verdi. millet şaşkın herkes dışarı çıkmış, bakıyor, hayatlarında ilk kez polisi park cezası yazarken görmüşler garibim. yoksa merkezde millet traktörü yola atıp gidiyor.  herhalde o polisler de birşeyler bekledi benden tahminim ama onlara gidene kadar devletime gitsin para.

mecliste tanıdık var, dedim bikaç kişiyi yerinden edeyim. sonra dedim içimden Allahlarından bulsunlar
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2010, 11:39:31 Gönderen: mustklc »
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı passaterdem

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 20 Nisan 2010, 11:50:55 »
körün bıçağı göz çıkartır derler benimki de öyle oluyor. nerde bir sıkıntı var beni bulur. bir şey alırım, binde bir çıkar bır arıza varsa beni bulur, bir organizasyona katılırım, bir terslik olur, pikniğe giderim yağmur yağar, arkadaşın arabasına binerim, kapıyı çizerim inerken. safımdır kafam üçkağıda çalışmaz, zannediyorum ondan oluyor. benim sınavım da bu  ;D

radar işi şanz biraz belli olmuyor. kırşehir -akpınar arasındaki yolda polisler pusu kurmuştur bilen bilir. köpeğin önünden geçersin de köpek havlar ya, aynen bunlar da böyle. oradan geçene havlıyorlar.
 gece vakti sağdan sakin sakin gidiyorum, kızın 70-80. önüme bir polis aracı geldi. hızı 40-50 falan. yavaşca sinyal verdim. solladım. önüme geçtim. geçer geçmez  uzunları yaktı söndürdü bana. sağa çektim durdum.  bana diyor "neden şerit değiştirdin" . "dedim sizi solladım yavaştınız." "sis farın açık" dedi. benim sis farım yok dedim  ;D baktı hakikaten de yok. "jantın yamuk" dedi sonra. Anladım korkutup rüşvet istiyor köpek.  saflığa verdim, yamuk değil falan dedim. sonra devam ettim gittim. ben arabaya giderken millet de yolda 120-140 Allah ne verdiyse basıyordu yandan.

AYnı yolda tam 4 kez durdurdular beni. bir kere daha durdum. ehliyet ruhsat  dedi. verdim. bilgisayardan baktı baktı.. yarım satt baktı nerdeyse. dedim birşey mi var. yok diyor. ben bunu derken, yolun sağından  bir opel geçti, ben diyeyim 140- siz deyin  180 . polise baktım tınmadı bile. yarım saat sonra bıraktı beni.

kırşehir kamanı bilenler bilir küçük ilçedir. ara bir sokak var .  park edilmez lehvası falan yok. ben parkettim 2 dakika gittim. bi geldim. 1 ekip minübüsü, 1 polis arabası gelmiş, kamanın tüm polis teşkilatı orada.   park cezası yazıyorlar. ne oluyor demeye kalmadı. cezayı yazdı verdi. millet şaşkın herkes dışarı çıkmış, bakıyor, hayatlarında ilk kez polisi park cezası yazarken görmüşler garibim. yoksa merkezde millet traktörü yola atıp gidiyor.  herhalde o polisler de birşeyler bekledi benden tahminim ama onlara gidene kadar devletime gitsin para.

mecliste tanıdık var, dedim bikaç kişiyi yerinden edeyim. sonra dedim içimden Allahlarından bulsunlar
valla güldürdün beni  ;D dediklerinin aynısı bendede var geçen gün pasta cila yaptık yağmur yağdı , arabayı yıkarım yağmur yağar arkadasın arabasına biniyorum kesin birşey olur yani ne diyelim. Polis konusuna gelince bazen taktımı takıyolar bende gece saat1.5- 2 civarı hızım 50-60 polis selektör yaptı durdum hemen ehliyet ruhsat verdik bekle Allah bekle abi sorun mu var dedim olabilir dedi sonra başladı nden xenon var : - e abi herkeste var , arabanın muayenesi geçmiş - daha 3 ay var , o kadar çok şey sordu ki en son bundan çorba alıyo muyuz dedi yanındaki adi polise takiii ruhsatın içindeki polis armasını görene kadar  ;D kim polis dedi babam dedim tmm koçum hadi gecen iyi olsun dediler bastı gittiler.. böyle adilerde var ...