Gönderen Konu: 98 1.4 sportline polo gaz taktırmak istiyorum  (Okunma sayısı 9565 defa)

Çevrimdışı imparator57

• sinoplu vw 1.4 sportline
    • Profili Görüntüle
98 1.4 sportline polo gaz taktırmak istiyorum
« : 04 Eylül 2010, 20:07:03 »
arkadaşlar kararsız kaldım bulunduğum ilde fena sayılmayacak işçiliğinden bahsedilen bir gaz dönüşüm sistemi takan yer var brc ve atiker bayisi dün konuştum atiker bütçeme uygun geldi fakat ya randuman alamassam sıkıntı yaşarsam diye endişe ediyorum tüplü kullananların tecrübelerine ihtiyacım var sinoptayım ve fazlada km yapmıyorum aslında gerçi insan yapmayada korkuyor benzinin lt fiyatı 3 .70 civarı nasıl yapsam taktırsam mı taktırmasammı ikilemde kaldım yardım bekliyorum saygılarımla...

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
Ynt: 98 1.4 sportline polo gaz taktırmak istiyorum
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2010, 23:15:34 »
Önceki konunuzda yazmıştım kopyalayım buraya, kararınızı siz verin. Ama yılda benim gibi 15 bin km civarı kullanıyorsanız 2 yılda Lpg taktırma masrafı dahil komple motor yaptırma masrafını çıkartırsınız. Şu an yılda 15 bin km yapabilmemi sağlayan ve rahat araba kullanmam Lpg sayesinde. Yoksa 5 bin yapamam bu benzin fiyatlarıyla.

Ben Atiker taktırdım, bazı küçük problemler dışında çok memnunum ve yakıt inanılmaz düşük. 30 TL ile 200-210 km arası yol gidiyorum Ankara' da. Tabi çok sakin kullandığım için böyle yakıt. Aracı zorlarsan 180 km civarı gidiyor. Çekiş düşmesi varsa bile hissedilmeyecek düzeyde ama bence yok. Hem benzin hem de Lpg ile defalarca denedik, aynı çıkıyor. Kötü yanları, motor soğukken stop etme eğilimi var. Kavşaklarda, ışıklarda ve beklenmedik anlarda stop ediyor ve tekliyor. Isınınca benzinden farkı yok. Bir de bobin yakma sorunu var. Uzun yola gideceksem eğer, yanıma ne olur ne olmaz diye bobin alırım. Lpg de en önemli şey taktırdığınız yer ve usta. En çok buna dikkat edin.

« Son Düzenleme: 04 Eylül 2010, 23:15:48 Gönderen: atego »

Çevrimdışı imparator57

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2010, 18:43:45 »
yine böyle net üzerinden kimilerinin verdiği bilgileri paylaştım kimi memnun değil araç performansının düştüğü sürekli sorun çıkardığı bobin yaktığı falan acaba bunları sizler yaşıyormusunuz doğal olarak sizin daha çok yaşamanız lazım çünkü çok km yapıyorsunuz :tamamdir

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2010, 19:45:40 »
Bobin yakmasını maalesef yaşıyorum. Sanırım yılda 1 kez yakıyor. Performans ya hissedilmeyecek kadar düştü ya da düşmedi. Biraz da şans ve taktıracağınız yere bağlı Lpg. Taktırın veya taktırmayın diyemiyorum çünkü çok memnun da kalabilirsiniz, arabadan da soğuyabilirsiniz. Ben şu an çok memnunum, rahatça arabayla dolaşmanın keyfine varıyorum. 10 ay oldu, taktırdığım Lpg kitinin ücretini çıkardım ve üstüne daha da bir kaç yüz TL kardayım benzine göre.

Çevrimdışı imparator57

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2010, 11:18:24 »
size katılıyorum haliyle çok km yapıyor ve derdinize çare bulabilecek ilde yaşıyorsunuz.burda sıkıntıya düşsek ne parça nede işten anlıyan usta bulabiliriz
evet çok heves ederek aldım arabayı fakat nalet yerde işi bilen ne yetkili servis nede ciddi anlamda usta var normal düz polo var oda yerli araba misali deneme yanılma yöntemiyle tamir oluyor.mesela buji kablomun biri değişik üstündeki çıta kapanmıyor akü üzerindeki sigorta kutusunun aldığımdan beri kapağı yok her kaputu açtığımda beni rahatsız ediyor. ama burda bulamıyorum.ön sağ taraf sis cam çatlak siz o yüzden şanslısınız en azından derdinize çare bulmak adına alternetifleriniz var biraz fazla uzattım galiba verdiğiniz cevaplara teşekkür edrim saygılar tufan uysal   sinop

Çevrimdışı imparator57

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2010, 11:19:58 »
sanırım lpg taktırmayacağım ikilemde kaldım fazlada km yapmıyorum napalım biraz idareli kullanacağım.

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2010, 11:26:18 »
slmlar atiker çok reklam yapıyor ama o kadar kaliteli değil diyorlar
italyan marka bir gaz taktırırsanız daha rahat edersiniz

son zamanlarda çıkan bir gaz markası daha var.
 prınce adı. ama biraz tuzlu diğerlerine göre

bide ustalığına güvenmeiyorsanız bulunduğunuz yerde yaptırmayın.
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2010, 11:28:18 »
ben kme marka tüp kullanıyorum takılalı iki yıl oldu bir sorun yaşamadım takılırken atikerden 200- 300 daha pahalıydı bunu tavsiye ettiler takdırdım

zavoli ve brc de iyidir
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı handsome_8222

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2010, 15:30:53 »
Bende de KME marka kit var.. yakıt konusunda gerçekten çok memnunum. neredeyse %50 tasarrufum oldu desem yeridir.. fakat bazen araç rolantide iken silkeleme yapıyor onuda aldığım gazdan sanıyorum.. 1 hafta önce Opeten aldığım gaz dan beri problem yaşamadım.. sürekli shellden alırdım. fakat ustaya sorduğum da pompalarında arıza olabilir değiştir istersen istasyonunu dedi..az km yapıyorsan taktırmana gerek yok.. ben 350-400 tl civarı her ay benzine para verdiğim için taktırdım.. kısa mesafelarde maşallahı var aç kurt gibi içiyo benzini araçlarımız...

Çevrimdışı imparator57

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Eylül 2010, 18:28:09 »
evet bende fazla km yapmadığımdan çekimser kaldım
ayrıca orjinalliği bozmakta işime gelmiyor açıkçası şimdi işletmeyi nere alacan %50 TASARUF AYAPMIYACAĞINA GÖRE GEREK VARMI..? BURDAKİ USTA DA NE KADAR PROFOSYENEL BİLMİYORUM ATİKER DİYOR EĞER FAZLA KULLANMASSAN NE BİLEYİM BİRAZ DAHA BEKLEYECEĞİM SANIRIM...

Çevrimdışı onurc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Eylül 2010, 18:38:40 »
abıcım valla fazla km yapmıyorsan taktırma. 1.4 sportlıne . cok guzel . harıka bır motor . her aracta varmı bılmıyorum benım arabamda lpg lı ve sesi sprıng gıbı . zın zın zın . hıc bulasma. zaten normal kullanımda birşey yaktıgı yok bu aracın . bence taktırma ;) benım gıbı olmasın sonun :D
ok men 8) let s go   :halazn:

Çevrimdışı atego

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Eylül 2010, 00:25:20 »
Çok km yapmıyorsanız orjinal binin arabaya bence de. Sonuçta farklı bir yakıt Lpg. Küçük sorunlar benzinde belli değil iken Lpg de anında ortaya çıkıyor. Benzinin sorunlara karşı toleransı daha fazla. Arabayla ilgili diğer sorunlarınız içinse foruma yazın, muhakkak başına gelen vardır :) Büyük yerde yaşasamda sorunu kendim bulup sanayideki ustaya şu şu var diyorum. O zaman kendi yorumlarını katmadıklarından daha sorunsuz tamir oluyor.

Çevrimdışı imparator57

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Eylül 2010, 11:05:21 »
haklısınız o yüzden aranızda bulunmaktan ve değerli tecrübelerinizden yararlandığım için mutluyum haklısınız orjinalliğini yılda bir uzun yol için bozmaya değemez teşekkürler.arkadaşlar sağ sis lambası önden bakıldığında ikinci buji kablosu ve akü üzerindeki sigorta tablosunun kapğı tesadüfende olsa karşınıza çıkarsa beni bilgilendirir ve adıma temin ederseniz çok minnettar kalırım saygılarımla tufan uysal  0532 391 2939

Çevrimdışı imparator57

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Eylül 2010, 11:06:25 »
önden bakıldığında sağdan ikinci buji kablosu çünkü üzerindeki yan sanayi sanırım çıta kapanmıyor.