Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 6N lpg'de problem ve garip arızalar  (Okunma sayısı 5121 defa)

Çevrimdışı minik

• NİKON 5000 DSLR
6N lpg'de problem ve garip arızalar
« : 28 Şubat 2010, 13:02:07 »
merhaba arkadaşlar aracım 97 model 1.6 8v klimalı,abs,hava yastıklı polo hb ( boğaz kelebeği temizlendi adaptasyon yapıldı ) aracımda daha önce lpg vardı 6 yıl olduğu için sıfır sistem yeniledim vogas taktırdım ilk önce teklemeler oldu bujı ve bujı kablolarını değiştirdik düzeldi 2 gün sonra rolanti sapıtmaya başladı ama şöyle direksiyonda atlamalar oluyor ve ağırlaşıyor araç tekliyor hararet biraz kıpırdıyor tam dönüşlerde stop ediyor neden olabilir tecrubelerinize dayanarak bilgi istiyorum arkadaşlar saygılar ...,
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 15:04:19 Gönderen: minik »
SKODA FABİA 2004 1,4 16V SPENCİAL

Ynt: 6N lpg'de problem ve garip arızalar
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2010, 16:47:03 »
Distribütör olabilir mi??

« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2010, 17:50:52 »
benzinde aynı sıkıntı var mı peki?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı minik

• NİKON 5000 DSLR
« Yanıtla #3 : 02 Mart 2010, 17:40:21 »
arkadaşlar distiributör kontrol edildi bişey çıkmadı,benzin kesiyordu lpg takan yere gittim meğersem şamandıra takılıyormuş o yüzden oluyormuş değiştirdik şimdi zıpkın gibi ayrıca vogas lpg taktırmıştım benzinden hiç farkı yok aracın tavsiye ederim çift beyinli ayrıca benzini lpg ye karıştırmayan parça varmış onunla birlikte 835 tl'ye maal oldu ... (yer : İZMİR)

« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2010, 20:00:40 »
arkadaşlar distiributör kontrol edildi bişey çıkmadı,benzin kesiyordu lpg takan yere gittim meğersem şamandıra takılıyormuş o yüzden oluyormuş değiştirdik şimdi zıpkın gibi ayrıca vogas lpg taktırmıştım benzinden hiç farkı yok aracın tavsiye ederim çift beyinli ayrıca benzini lpg ye karıştırmayan parça varmış onunla birlikte 835 tl'ye maal oldu ... (yer : İZMİR)

bu dediğiniz yer neresi ?? merak ettim çift beyinli hiç duymamıştım , bnde brc kullanıyorum sıralı sistem , bende de tekleme yapıyo

Çevrimdışı minik

• NİKON 5000 DSLR
« Yanıtla #5 : 15 Haziran 2010, 18:28:41 »
yaklaşık 4 ay oldu lpg den yana  bir şikayet olmuyor değerler değişiyor nedense havamı basıyolar ne anlamadım  ;D şu an 50 tl gaz alıyorum 300 km yol yapıyorum bazen 250 km de kalıyor ama onun haricinde memnunum çok şükür...

Çevrimdışı minik

• NİKON 5000 DSLR
« Yanıtla #6 : 15 Haziran 2010, 18:32:34 »
bu dediğiniz yer neresi ?? merak ettim çift beyinli hiç duymamıştım , bnde brc kullanıyorum sıralı sistem , bende de tekleme yapıyo

slm o arızayı benim usta yolda giderken test etti leptobu bağladı kucağına aldı yola çıktık deneme yaptık 3000 devirden sonra tekliyordu bilgisayarla ayar yaptı sonra hava filitresinin oraya boğazkelebeği ile birleştiği yere bir parça taktı saat gibi oldu sağolsun sorun yok ...

« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2010, 19:49:48 »
slm o arızayı benim usta yolda giderken test etti leptobu bağladı kucağına aldı yola çıktık deneme yaptık 3000 devirden sonra tekliyordu bilgisayarla ayar yaptı sonra hava filitresinin oraya boğazkelebeği ile birleştiği yere bir parça taktı saat gibi oldu sağolsun sorun yok ...

ya işte , o çift beyinli dediğiniz olay o mu ?? nasıl oluyor onu tam anlamadım ?? farklı bi sistem mi bu dediğiniz ?? bizimkilerde bildiğim tek bi beyin var , ya da şöyle soriim , o parçadan bizde yokmu ?* karışıyo mu bizde benzin  :( muallakta kaldım