Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Lpg ile Hararet Arasinda Bir İlişki Olabilir Mi ?  (Okunma sayısı 9546 defa)

Lpg ile Hararet Arasinda Bir İlişki Olabilir Mi ?
« : 06 Mayıs 2009, 10:54:28 »
5-Özellikle Lpgli araçta Hararet müşiri senede bazen iki senede bir değişip adaptasyon yapılmalı  35-40tl

-Su Konu Aklımı iice Karıstırdı Arkadaslar Tak Etti canima Arabaya Binmek Bile içimden gelmiyor.Bilgi sahibi yada bu sorunu önceden Yaşayan Biri Varsa Lütfen Yardım

-Arabamin Lpg si 2006 yilinda taktirilmis bende 1 bakimini yaptirayim filtrelerini degistirteyim diye 1 lpg servisine goturdum ve komple tüp ve kabloların filtrenin bakımını yaptırdım.
-Arabam Tüpe 70 Derecede Geciyormus , Lpg Deki Usta bu cok fazla Diyerek o Ayari 40 Dereceye Cekti Artik Arabam 40 Dereceye Ulastıgında Tüpe Geciyor.
-Sorunum o günden Sora Basladı ztn arabam Her polo Gibi 90 Derecede Sabit Seyir Haline Dwm ediyorum.Ama Trafik biraz sıkıssın tak 95 - 100 firliyo hararet ibrem 10 sn gecmiyo ki tekrar 90 iniyor . Bu konuyla ilgili daha Öncede 1 Baslık acmıstım ama Polodaki Genel Sorunlar Konusu Altında :
5-Özellikle Lpgli araçta Hararet müşiri senede bazen iki senede bir değişip adaptasyon yapılmalı  35-40tl
Şu Başlıgı Görünce Müşürü taktırdıktan Sonra Adaptasyon Yapılmali derken Bu ne demek ? Bu adaptasyonu Lpg ci mi Yoksa Servisteki Usta mı Yapıyor Bilgi Verirseniz Sevinirim Arabami Çok Seviyorum Zarar Görmesinide Hiç İstemiyorum Çok Kafama takılıyo Bu Sorun  :(
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2009, 11:46:41 Gönderen: TankJR »
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: Lpg ile Hararet Arasinda Bir İlişki Olabilir Mi ?
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2009, 12:16:04 »
merhaba

hararet müşürü vw araölarında sık arızalan bir parça olduğu için kim yazmış bilmiyorum ama bunu kendi tecrübesine dayanarak olucak herhalde  müşür değişimini yıl bazında  periyoda dökmüş...
   halbu ki böyle periyoda gerek yoktur ne zaman bozulursa o zaman değişmesi gerekir bozulduğunu geç çalışma vs gibi arızalardan veya  teşhis cihazı ile göstergede okunan değeri karşılaştıralak anlayabiliriz.
  lpg li araçlarda ise gaza geçmeme geç geçme yada hiç geçmeme şikayetlerinden anlaşılabilir.
  hararet müşürü değişimlerinde adaptasyon yoktur...

ayrıca yakıtların yanma sırasında ortaya çıkan ısıl değerleri  birinden farklıdır ...buda motor hararetini etkiler fakat soğutma sistemi, normalden çok az daha fazla çalışması ile motorunuzu uygun sıcaklıklarda tutmayı başarır...

aracınızın problemi ise termostatın geç açması veya fan müşürünüzün geç açmasından kaynaklabilir hangisinin geç açtığını kontrol ettirmeniz gerekir.

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2009, 13:34:49 »
Öncelikle İlqin İçin Çok Teşekkür Ederim.
-Aracim Lpg ye Zaman Zaman Gecmiyordu.Bakima Soktugumda O sorun da ortadan Kalktı Yukarda BElirttigim Gibi Suan Tüpe Gecmesinde Hic Bir Sorunum Yol Olarak Vurursak Her zmn Hemen Hemen Ayni Yerde Tüpe GEciyor.
-Hararet Müşürü İlle Arizali Deildir Yani Lpg Farkli isi degerinde oldugu icin Gec Devreye Giriyodur Diyosun.
-Bu Fan ve Müsür Ayarını Biraz Yükseltme İşlemini Kim Yapicak ? Servis mi ? Lpg' ci mi ?
Almanya'ya Kısa Bir Ara.İtalya'ya Merhaba :)

« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2009, 18:34:26 »
lpg harareti tetikler.fazla ısınmaya sebep olur.bu nedenle araçlar yağ eksiltmeyede başlar.siz yinede müşür ve termostata baktırın.faydası olur.