Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.6 8v AEE motor lpg li polo sahipleri  (Okunma sayısı 59180 defa)

Ynt: 1.6 8v AEE motor lpg li polo sahipleri
« Yanıtla #14 : 17 Ağustos 2011, 11:11:42 »
sürekli aygaz alıyorum bunuda belirteyim.

« Yanıtla #15 : 17 Ağustos 2011, 23:49:27 »
Bir AEE motor sahibi olarak ve cumartesi günü atiker taktırıcakken bu topiği okumak canımı sıktı açıkcası  >:( AEE nin farkını anlayamadım lpg de  :o

« Yanıtla #16 : 18 Ağustos 2011, 22:42:54 »
Bir AEE motor sahibi olarak ve cumartesi günü atiker taktırıcakken bu topiği okumak canımı sıktı açıkcası  >:( AEE nin farkını anlayamadım lpg de  :o

selam bizim arabalar biraz enteresan boğaz kelebeği ve sensörler ve beyin lpg ilk takıldığında araba biraz sersemliyor  alışana kadar  lpg tesisatı ve tesisatın nasıl döşendiği önemli su devreleri elektirk kabloları beyin bağlantıları anlıcağın hangi markayı taktırırsan taktır ama bu işi çok iyi yapan ve bilinen bir yerde taktır, atiker taktırırsan eğer enjektörleri siyah olan horizon tipi taktır kırmızı renk enjektörler sıkıntılı bende atiker var enj. değiştirmeden önce bu arada aracım ot.vites gaz 2 lirayken 31 kuruş yakıyordu siyahları taktıktan sonra suan gaz 2.40 ken  25 kuruş yakıyor şehir içide bilgi ollması için yazdım umarım yardımcı olur...
RedMercury

« Yanıtla #17 : 19 Ağustos 2011, 11:24:43 »
teşekkürler Birde manifoldu deldirmeden pipo taktırmak doğru mudur

« Yanıtla #18 : 26 Ağustos 2011, 12:06:11 »
daha önce sattığım 6n polo da aynı sorun vardı rolanti dengesiz stop etme sorunu aracı çalıştırıyorsunuz hiç bi sıkıntı yok hareket edin sonra durun stop ediyordu. aracı sattım satığım kişi hallettirmiş hemen hortumu uzun bağlamışlar sanırım ama emin değilim.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #19 : 07 Eylül 2011, 11:59:19 »
Aracım 2000 Model HB 8 V 1,6 75 Hp  AEE motor manuel vites .29 Martta  Zavoli sıralı taktırdım 4800 km yol yaptım herhangi bir sorun yok tıkır tıkır aman nazar değmesin.
LPG 2.35 den;Şehir dışı 0.171 krş Şehir içi 0.250 krş yakıyor

Dün Antalya Denizli gidip geldim 410 Km yol yaptım 72 tl Lpg kullandım.Klima kapalı 4 yolcu az bagaj sakin sürüş 3000 devir 120 geçmedim
Km de 0.173 kuruş yaktı.
Soırunsuz sürüş keyfi devam ediyor .Lpg takılalı 6000 Km oldu

LPG lt fiyatı 2.45 den alınmıştır
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #20 : 07 Eylül 2011, 12:50:05 »
7 litre civarında yakmışsın yolcu olmasa 6lt civarına kadar düşer
http://

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #21 : 20 Eylül 2011, 18:42:54 »
arkadaşlar kunuyu açmış biri olarak çözüme eriştim dün paylaşmıştım bu sayfadada paylaşmak istedim yazıyı umarım yardımcı olur sorunlu atiker sahiplerine:

slmlar uzun zamandır siteye uğramamıştım daha önceki yazılarımda saat gibi olan aracımın lpgden sonra stop ve devir dalgalanması olduğunu yazmıştım. sorunum uğraşlarım sonucu çözüldü çok şükür! ve polom o eski harika günlerine döndü  atiker marka taktıracak arkadaşların dikkatine; enjektörleri kesinlikle horizon tip taktırsınlar hiç görmemiş olan arkadaşlar için şöyle açıklayalım harizon tip enjektörler siyah renk ve atiker bu enjektörleri seat ve vw (ve bu tarz araçlar ) için çıkartmış 200 tl farkı var diğer kırmızı enjektörlerden bizim pololara bu oluyor benim poloma ilk başta kırmızı olan AHC 4 CYL 3 OHM takılmıştı ve sorun... sorun... sorun... nerdeyse satacaktım gül gibi aracımı iyice araştırdım ankaradaki ustalarla bile görüştüm horizon tip takılırsa bile ayn sorunlar olacağını söyleyenler bile oldu ama inatla atiker ana bayiye değiştirmesi gerektiğine ve üste parada vermeyeceğime ikna ettim enjektörler değişti 1 aydan fazla süredir kullanıyorum ne stop ne dalgalanma ve bu enjektörler gerçekten benzindeymiş hissi veriyor çok atak ve sorunsuz maşallah  atiker taktıracak arkadaşlar bunları dikkate alsınlar atikeri tavsiye ederim ama horizon tip enjektörle... bu arada polom 1.6 8 v aee motor iyi sürüşler
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #22 : 20 Eylül 2011, 22:57:53 »
merhaba horizon tipte rölantide şıkırtı sesi (enj . çalışma sesi )varmı ?
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #23 : 22 Eylül 2011, 18:54:06 »
 kırmızı AHC 4 CYL 3 OHM enjektörden biraz daha fazla gelmekte ses ama bence hiç önemli değil çünkü gerçekten çok farklı çok güzel. ben sesi sorun olarak görmüyorum ama yalıtım malzemesiyle istenirse ses kesilebilir.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin
« Yanıtla #24 : 11 Ekim 2011, 00:24:26 »
Arkadaşlar yeniden aranıza döndüm öncelikle merhaba herkese, ben askerdeyken bizimkiler bana hediye olsun diye lovato marka tüp taktırmışlar. Şuan daha fulleyipte ölçme fırsatım olmadı o derece yeni. ancak günün ilk çalıştırmasında bir sorunla karşılaşıyorum; aracımı çalıştırıyorum, tüpe geçmesini bekliyorum, şimdilik ortada bir sıkıntı yok tüpede geçti hatta, ancak sonrasında gaz vermeye kalktığımda ve gitmeye kalktığımda devir düşüyor hatta aracın stop ettiği bile oluyor. Bu sadece günün ilk çalıştırmasında oluyor, daha sonra aracı stop edip çalıştırdığım zamanlar olmuyor. Acaba bu sorun neyden kaynaklanıyor ve nasıl giderilebilir? Bir bilgisi olan varsa çok memnun olurum.

Çevrimdışı seloffm

• Re-animated
« Yanıtla #25 : 02 Şubat 2012, 00:41:23 »
bende de lovato var durunca stop ediyor cözümü varmidir ?
Mein Polo NAZ machen....:)

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #26 : 02 Şubat 2012, 10:44:32 »
selim kardeş atiker olsa hertürlü yardım ederdim ustası oldum artık ;D lakin lavatoda yardımcı oalamayacağım taktırdığın yere bir danış onlardada benim taktırdıklarım gibi ayrıca turbo beslemeli araçlar için kullanılan  enjektörler varsa ayrıca onu iste sorunun kalmaz. eğer yoksa ayarına tekrar baktır lambda görev yapıyormu ona bak (gerçi lpgde lambda görev dışı) nebileyimkeşke daha fazla yardımcı olabilsem :(
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #27 : 05 Şubat 2012, 15:40:53 »
arkadaşlar kunuyu açmış biri olarak çözüme eriştim dün paylaşmıştım bu sayfadada paylaşmak istedim yazıyı umarım yardımcı olur sorunlu atiker sahiplerine:

slmlar uzun zamandır siteye uğramamıştım daha önceki yazılarımda saat gibi olan aracımın lpgden sonra stop ve devir dalgalanması olduğunu yazmıştım. sorunum uğraşlarım sonucu çözüldü çok şükür! ve polom o eski harika günlerine döndü  atiker marka taktıracak arkadaşların dikkatine; enjektörleri kesinlikle horizon tip taktırsınlar hiç görmemiş olan arkadaşlar için şöyle açıklayalım harizon tip enjektörler siyah renk ve atiker bu enjektörleri seat ve vw (ve bu tarz araçlar ) için çıkartmış 200 tl farkı var diğer kırmızı enjektörlerden bizim pololara bu oluyor benim poloma ilk başta kırmızı olan AHC 4 CYL 3 OHM takılmıştı ve sorun... sorun... sorun... nerdeyse satacaktım gül gibi aracımı iyice araştırdım ankaradaki ustalarla bile görüştüm horizon tip takılırsa bile ayn sorunlar olacağını söyleyenler bile oldu ama inatla atiker ana bayiye değiştirmesi gerektiğine ve üste parada vermeyeceğime ikna ettim enjektörler değişti 1 aydan fazla süredir kullanıyorum ne stop ne dalgalanma ve bu enjektörler gerçekten benzindeymiş hissi veriyor çok atak ve sorunsuz maşallah  atiker taktıracak arkadaşlar bunları dikkate alsınlar atikeri tavsiye ederim ama horizon tip enjektörle... bu arada polom 1.6 8 v aee motor iyi sürüşler
arkadaşım enjektörleri değiştirince sorunun çözüldüğünü ben söyledim sana  sen bütün heryere kendin bulmuş gibi ilan ediyosun kolay gelsin :t
RedMercury