Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

golf or leon

GOLF
LEON

Gönderen Konu: YENİ GOLF mü YENİ LEON mu ???  (Okunma sayısı 45661 defa)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
Ynt: YENİ GOLF mü YENİ LEON mu ???
« Yanıtla #28 : 20 Temmuz 2007, 00:18:54 »
Golf GT 1.4 170 PS TSi :D

« Yanıtla #29 : 02 Ağustos 2007, 20:33:45 »
arkadaslar leonun disi her ne kadar daha spor dursada (bende cok begeniyorum) icine binince neyin ne oldugu anlasiliyor.
ozellikle on kokpitte kullanilan malzeme gercekten cok kotu.once golf sonra leona binin aradaki farki cok rahat anlayabilirsiniz.
ayrica leonun yol tutusunu begenmiyorum arac onden rahatca birakabiliyor.zaten 1.6 8v lik 102 hp gucundeki motor araci kaldrimak icin epey zorluyor.golfte de zorluyor ama leon kadar degil.

son olarak golf euro ncap tan 5 yidlz almis bir aractir leon ise 4 yildizda kaldi.leonun carpisma fotolarina bakilinca her ne kadar kaportanin yan taraflarinda en ufak bir bukulme olmamasina ragmen on konsolda kullanilan sert malzeme aracin icindekilere zarar veriyor.

her ne olursa olsun marka siralamasinda da vw seat tan once gelir.audi de vw den once gelir.
dis tasarimi konusunda golften daha hos bulsamda tercihim golf olurdu.

saygilar.

Çevrimdışı venom83

• tutku budur işte.sadece golf
« Yanıtla #30 : 10 Ağustos 2007, 00:20:58 »
bence golf hem araba güzel zaten biliosunuz ikinci eldede sağlam istediğiniz zaman gider.tabi istememk daha iyi. >:D
sür ve gör....

« Yanıtla #31 : 01 Aralık 2007, 10:51:58 »
tabikide golf diyorum hatta 1.4 tsi 140 hp düşünüyorum.

« Yanıtla #32 : 09 Şubat 2012, 17:30:12 »
leon tasarım olarak hoş bir araç lakin artık sıktı senelerdir hiçbir değişiklik yok gözlerimiz yoruldu artık görmekten..ayrıca seatın leon ibiza dahil bütün araçlarının iç dizaynları çin malı araçlar gibi, resmen eritilmiş plastik kokuyor ilk binildiğinde...herkesin kendi görüşü tabii ki ama leonun iç dizaynı çok vasat..golf adıyla sanıyla yıllardır golf..KESİNLİKLE GOLF DERİM.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #33 : 10 Şubat 2012, 21:04:00 »
arkadaşlar öncelikle yazılar sadece 1.6 mpi motor üzerine gibi geldi bana. kaputu kaldırıp, baktığınız da veya aracı life kaldırıp baktığınızda mekanik aksam aynı. içerdeki malzeme kalitesi mk6 nın daha iyi (kapılar ve ön konsolun cama doğru olan kısmı leonda sert plastik, aslında jetta 6da da sert plastik kapılar ama neyse ) tabiki a3 ün full donanım 1.4 tsi 80000 TL, mk6 higline 56000 TL, leon 45000TL. yani donanım ve motorun aynı olduğu aynı segmette üçüde VAG gurubu olan bu araçlarda malzeme kalitesinin tamamen aynı olmasını beklemek mantıksız olurdu. bomboş trendline mk6 yerine full donanım +sunrooflu(sunroof tesadüfi denk geldi) leon aldım. yani istediğim donanımı 12000 TL civarında aşağıya elde ettim. a tabiki bu bağlamda da bazı şeylerden (kapı ve konsoldaki kaliteden) feragat etmek gerekiyordu. aracımı 1 aydır kullanıyorum. 2011 (1 yaşında 28000 km de) leon. şimdilik plastik tıkırtısı yok, dolaysıyla memnunum. eğer 2-3 seneye ses gelmeye başlarsa artık tekrar golfe geçiş yaparız.

bu arada belirtmek isterim. eski aracım 2000 model 1.6 mk4 tü. ben yeni aracımın hem vergi hem yakıt avantajı olması ve de kulanımıda daha zevkli olduğu için 1.2 tsi motor kullanmak istedim. daha önce birkaç topikte de bahsettiğim gibi 1.2 tsi golfün daha çıkmamış olması da leon almamda büyük etken (jetta tarzım değil, a3 1.2 tsi yede gücüm yetmez). değilse 1.2 tsi golf çıkmış olsa belki full 1.2 tsi leon yerine boş 1.2 tsi golf alabilirdim.

son olarak; leon bende deneme aşamasında. eğer 2-3 seneye kadar çok ses veya arıza yapmazsa yola devam ama sıkıntılar baş gösterirse o zamana mk7 de çıkar ve artık  jetta ve a3 e koydukları 1.2 tsi yi de koyarlar herhalde ve 1.2 TSİ mk7 alırım.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2012, 21:18:51 Gönderen: yellow_driver »

« Yanıtla #34 : 11 Şubat 2012, 14:16:11 »
Golfün gönlümüzdeki yeri bambaşka ancak leonun tasarımı cok hoş bu yüzden leon diyorum :)

« Yanıtla #35 : 28 Şubat 2012, 23:12:36 »
golf efsaneleşmiş bi şey hani bazı kişiler için entellektüel derlerya işte öyle kendisyle özdeşmiş farklı birşey hb sınıfın kurucusu ilk üretildiği yıllardan beri belli bir kitleye hitap edip kemik kitle oluşturabilen bi vw çoğu golf kullancısına sordğnzda sonraki araban ne oluryada ne alıcaksın diye sorduğunda valla bunun bi üstünü almayı düşünüyorum bildiğimiz araba yıllardır kullanıyoruz der ama başka bi markanın sürücüsüde diyebilrki misal fiatı vardır adam opele geçer falan yani kullanıcısını kendinde tutabilen bi araç bu yüzden kesinlikle golf :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #36 : 29 Şubat 2012, 20:02:28 »
Golfün gönlümüzdeki yeri bambaşka ancak leonun tasarımı cok hoş bu yüzden leon diyorum :)
:tamamdir
hala golf6 gördüğümde yaa ne kadar saade iyiki leon almışım diyorum. arkasında golf yazısını görünce acaba golf 1.2 tsi çıkarırsa geçsem mi diyorum :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #37 : 07 Mart 2012, 10:21:35 »
yellow_driver
Dediği fiyat doğru ise aynı donaımda tabi ki Leon alamak mantıklı. Ama C2diye geçiyor galiba HB arabalar, golfle hangisini kıyaslarsan kıyasla golf hepsine genel ortalamada üstün çıkar. Leon, Auris, fokus, Astra, megane . . .
« Son Düzenleme: 07 Mart 2012, 10:22:01 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #38 : 07 Mart 2012, 21:11:53 »
yellow_driver
Dediği fiyat doğru ise aynı donaımda tabi ki Leon alamak mantıklı. Ama C2diye geçiyor galiba HB arabalar, golfle hangisini kıyaslarsan kıyasla golf hepsine genel ortalamada üstün çıkar. Leon, Auris, fokus, Astra, megane . . .
bende farklı birşey demedim. fiyatı biraz daha cazip hale getirseler (şu ara zaten 0 km benzinlilerde kısmen indirim var) kimse C segmentinde golften başka araç almaz. ;)

Çevrimdışı htmetin

Otomobil
    Mk4
  • Hasan Tekin METİN
« Yanıtla #39 : 12 Mart 2012, 11:52:02 »
leon dış görünüm olarak güzel ama golfün sade güzelliği ile kıyas olmaz.. yürüyen ve motor aksamı zaten VW ona diyecek laf yok. İç mekan olarak leon sanki ZPT kullanıyormuş hissi veriyor insana etrafı görmekte sıkıntı çekiyorsun ve iç malzeme kalitesi kendini ele veriyor. golfte böyle bir sorun yok. 
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

« Yanıtla #40 : 12 Mart 2012, 11:58:25 »
leon alfa 147nin çalıntısı, :) o yüzden bence de golf

arkadaşımda 2011 interlagos jantlı simsiyah golf 6 var, bende jarama siyah alfa 147

yanyana durunca golf her türlü ağır basıyor 147den ve doğal olarak leondan
« Son Düzenleme: 12 Mart 2012, 11:58:49 Gönderen: boralp »

Çevrimdışı yesilkrt

• Boks sporsa, savaş olimpiyattır.
« Yanıtla #41 : 14 Mart 2012, 14:01:15 »
leon alfa 147nin çalıntısı, :) o yüzden bence de golf

arkadaşımda 2011 interlagos jantlı simsiyah golf 6 var, bende jarama siyah alfa 147

yanyana durunca golf her türlü ağır basıyor 147den ve doğal olarak leondan

kanka golfü neden sattın bea. bunu satarsan bir golf6 al.
MK-IV- Comfortline