Gönderen Konu: VW Jetta Vs. Renault Megane  (Okunma sayısı 20894 defa)

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
Ynt: VW Jetta Vs. Renault Megane
« Yanıtla #14 : 01 Temmuz 2009, 09:44:17 »
jetta nın donanımıyla megane ın donanımı birmi?hayır.jetta megane a fark ı start çizgisinde atar.renault'un resmi internet sitesine girdim megane ın en son full özellikli motoru 41.500 tl.volkswagen in resmi intenet sitesine de girdim jettanın en full özellikli motoru 61.700 tl fark buradan da belli. :tamamdir :saygılar

Meganenin full modellerini donanım açısından incelediniz mi?
Jettadan eksiğinin olduğunu sanmıyorum hatta fazlası vardır diye tahmin ediyorum. Örneğin sunroof ve xenon far full modelince paket olarak tercih edilebilirken jettada ise full modelde ekstra olarak teker teker alıyorsunuz ve maliyet çok yükseliyor...
Megane aracımız var ve severek kullanıyoruz. 1.5 dci 80 hp lik motor ilk etapta performansla ilgili sıkıntıymış gibi geliyor kullanana fakat biraz alışınca aslında yeterli sayılabilir. Şehir dışında 90 km sabit hızla 3.8 litre yakıyor. Şehir içinde eğer fazla trafiğe girmezseniz ve sakin kullanırsanız 5 litre yakıyor. Düşünebiliyor musunuz ne kadar ekonomik olduğunu...
Megane da beğenmediğim birkaç unsur var.
1. Plastik malzemesi gerçekten kötü. Zamanla ses yapabiliyor çıtır çıtır aracın içinde... Fakat jetta da durum pek de farklı değil...
2. Aracın sürüş konumu yğksekte kalıyor. Ben isterim ki koltuğunu en alt seviyeye aldığımda yere yapışayım, yerle bütünleşeyim... Megane de bu olmuyor.
3. Yüksek suratlerde içine çok fazla yol sesi alıyor. Bunu özellikle meganeden inip passata binince fark ediyorum. Jetta yol özellikleri bakımından meganeye oranla daha iyi, bu kesinlikle söylenebilir...

İyi özelliklerini sayacak olursak araç gerçekten çok çok ekonomik. C segmentinde bu kadar az yakan ben başka bir araç henüz görmedim. Frenleri güzel. Hemen dozlanması biraz korkutuyor ama durma mesafesi bana çok iyi geldi. Yül tutuş sınıf ortalamarında, gayet güzel. Şu ana kadar çok fazla zorlamadım ama virajlarda gayet güvenli.
İzalosyon ve plastik kalitesi iyi olsaydı jettadan kalır yanı olmazdı megane nin. Eğer jettaya fazla para verip alıyorsanız bunun sebebi izalasyon olmalıdır. Bunun dışında aralarında konuşmaya değecek büyük bir fark göremedim ben...

Çevrimdışı devran

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Temmuz 2009, 12:34:42 »
halil abi güzel karşilastırmısıın elıne sağlık zaten benım duydugum en rahatsız edici şey meganların acayip yol sesi alması özellıkle 150 den sonra çok fazla ses alıyomus.bence dediğin gibi bukadar az fark varsa megane daha mantıklı aralarında çok fiyat farkı var jetta nın karizması ve prestiji meganı belkı ezer ama sadece karizma için okadar fark verilmez megane alınıp extreme tarzda ses ve ısı izalasyonu yapılırsa jatta dan daha iyi izalasyona sahip olur ve bu izalasyon öle çok pahalı değil taş çatlasa 1500 2000 tl

plastık kalıtesıne yapacak bişi yok onu öle kabullenmek lazım  ;)
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2009, 12:35:45 Gönderen: devran »

Çevrimdışı q4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Eylül 2009, 16:27:58 »
güvenlik ve kalitede tabiki VW ama diğer tüm konularda megane daha iyi...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #17 : 28 Ekim 2009, 20:53:24 »
Donanım ı iyi gibi görünsede megane Jetta yanında zayıf araç. Elektronik açıdan megane oturmuş bir alet değil. ikinci elide çabuk kaybediyor. Megane 150değil 130dan sonra her türlü sesi içerde bulunduruyor ve çok arızalı bi araçtı gerçi arıza azaltılıyor.

Şu örneği vereyim. Bindiğim bildiğim iki araç Ford Fokus-Jetta. Jetta kesinlikle üsütn bir araç " kağıt üzerinde yazılanlara aldanmamak lazım" yeni fordlar sert ve daha fazla arıza yapıyorlar, daha çok yakıyorlar turboları dayanıksız.
Benim eskiden çalıştığım şirketteki yıllardır vazgeçilmeyen fokuslar satıldı ve megane a dönüldü. Zincirle kırılan çamurluklar, arızalar, ses... 2sene geçmedi hepsi tekrar fokusa döndü. Ama patron Audi-VW den şaşmaz ona binerdi. Trafikte arıza yapacak bir araca tahammülü yoktu.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2009, 20:54:50 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı cave_man_001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Mart 2010, 18:12:42 »
megane ne ya??????????soru mu şimdi bu???

Çevrimdışı BLaZe_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Mart 2010, 19:10:29 »
DayanıkLıLık, KaLite, SağLamLık, Konfor açısından kesinLikLe Vw diyorum.. YakLaşık bi 3 ay boyunca iş doLayısıyLa megane kuLLandım ama konfor ve sürüş açısından hiç zevk vermedi bana şahsen.. Hatta ve hatta hiç beğenmedim..

Kendimiz 96 modeL vento aLdık inanın hiç abartısız o modeL bi araç megane dan konforLu ve kuLLanımı zevkLi geLdi..

RenauLt'un hiçbir aracı bana güzeL geLmedi şu ana kadar.. 85 jetta mk2 yi sorunLarından doLayı ve kaporta ustamıza tüm hataLarını söyLeyerek 94 broadway'Le takas ettik hayatımın hatasını yaptığımı söLeyebiLirim.. Araba resmen kağıttan gibi.