Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Skoda SuperB vs. Vw Passat B5.5  (Okunma sayısı 14199 defa)

Ynt: Skoda SuperB vs. Vw Passat B5.5
« Yanıtla #14 : 02 Mart 2009, 12:17:41 »
abı galerıcıler hep bole onune kerız geldımı yoluyolar...oturdukları yerden hem para kazanıyoalr hemde hala çakallık pesındeler ya  ;D

« Yanıtla #15 : 02 Mart 2009, 23:45:48 »
Bu insanlar cok uckagitci olmus gercekten.Her turlu hile hurda var yaa.Galeriden arac almayi dusunmuyorum artik.Antalyada su araci bulmustum.34 son fiyatti:
http://www.sahibinden.com/2004_highline_tdi_93000-40WQQaXQQ12701148WQQpXQQdisplayitem&keyword=passat%20highline%20tdi%202004%20antalya
Bugun Antalya vw yetkili servisi basarandan randevu aldim.Yarin eksper raporu icin arac getirecem bakar misiniz diye.Galeriye telefon actim abi yarin geliyorum sabah erkenden, basarandan randevu aldim beraber arabyi gotururuz biz cayimizi icerken arabaya bakarlar araba da bi eksik yoksa satisi alir parani oder helallesir cekip giderim dedim.Adam yetkili servisin adini duyunca olmaz dedi.Daha once den yemini varmis.Adamin biri galeriden araba goturmus yolda kaza yapmislar sonra da adam cekip gitmis.Ben olmaz oyle sey dedim araci sen kullanirsin gerekirse 3-5 bin lira da sana para veririm araca birsey olursa o para senin olur dedim.Buna ragmen olmaz dedi bana guvenmeyen adamla ben alisveris yapmam demeye getirdi.Oyle deyince killandim.Aravayi bi arastirdim en son 2007 yilinda yetkili servise girmis 135000 de bakim yaptirmis.Ayrica kaza yapmis degisen parcalari varmis.Arac tahminen su an 180-200 bin de.Cok moralim bozuldu acikcasi.Aracin yanina gidip bir baksaniz sifir km gibi.Tertemiz.Inanmak istemedim.Sasi numarasindan bir kez daha baska bir servisteki arkadasima telefon actimYine ayni sonuc...
Sadece bu araba degil bugun 3-4 araba sordum hicbirisi de sahibinin anlatigi gibi cikmadi.Piyasanin suyu cikmis.Insanlar bir iki binlira icin bin bir yalan soyluyor serefini ayaklar altina aliyor.Gercekten yazik.Passattan vazgecmek uzereyim.Iceme sinen temiz ve sahinin durust oldugu bir arac bulamadim...

« Yanıtla #16 : 03 Mart 2009, 18:31:20 »
 :'( abı senın adına uzuldum valla okadar ugrasmısın butun gunun koca bı hiç yuzunden boşa gıtmış...durustluk kalmadı artık temız araba bulana kadar ınsanın canı çıkıyor ... ıyıkı son anda cakmısın arabadan anlamayan bırıne yamıcaklar aracı

« Yanıtla #17 : 04 Mart 2009, 23:34:55 »
Bu insanlar cok uckagitci olmus gercekten.Her turlu hile hurda var yaa.Galeriden arac almayi dusunmuyorum artik.Antalyada su araci bulmustum.34 son fiyatti:
http://www.sahibinden.com/2004_highline_tdi_93000-40WQQaXQQ12701148WQQpXQQdisplayitem&keyword=passat%20highline%20tdi%202004%20antalya
Bugun Antalya vw yetkili servisi basarandan randevu aldim.Yarin eksper raporu icin arac getirecem bakar misiniz diye.Galeriye telefon actim abi yarin geliyorum sabah erkenden, basarandan randevu aldim beraber arabyi gotururuz biz cayimizi icerken arabaya bakarlar araba da bi eksik yoksa satisi alir parani oder helallesir cekip giderim dedim.Adam yetkili servisin adini duyunca olmaz dedi.Daha once den yemini varmis.Adamin biri galeriden araba goturmus yolda kaza yapmislar sonra da adam cekip gitmis.Ben olmaz oyle sey dedim araci sen kullanirsin gerekirse 3-5 bin lira da sana para veririm araca birsey olursa o para senin olur dedim.Buna ragmen olmaz dedi bana guvenmeyen adamla ben alisveris yapmam demeye getirdi.Oyle deyince killandim.Aravayi bi arastirdim en son 2007 yilinda yetkili servise girmis 135000 de bakim yaptirmis.Ayrica kaza yapmis degisen parcalari varmis.Arac tahminen su an 180-200 bin de.Cok moralim bozuldu acikcasi.Aracin yanina gidip bir baksaniz sifir km gibi.Tertemiz.Inanmak istemedim.Sasi numarasindan bir kez daha baska bir servisteki arkadasima telefon actimYine ayni sonuc...
Sadece bu araba degil bugun 3-4 araba sordum hicbirisi de sahibinin anlatigi gibi cikmadi.Piyasanin suyu cikmis.Insanlar bir iki binlira icin bin bir yalan soyluyor serefini ayaklar altina aliyor.Gercekten yazik.Passattan vazgecmek uzereyim.Iceme sinen temiz ve sahinin durust oldugu bir arac bulamadim...

hocam öncelikle geçmiş olsun diyeyim,vakit kaybın ve meşgalen için üzüldüm ama neyseki alım satımdan sonra filan öğrenmedin bunları,baştan ortaya çıkması çok iyi..bi sorum olcaktı şayet biliyosanız,bu araç alımlarında misal vw için konuşalım,aracın plakasından veya şase nmarasından aracın sicili ortaya çkarılabiliyormu?yani servise bu istekle gelen herkese yardımcı oluyormu servisler?teşekkür ederim..bide tekrar geçmiş olsun diyelim..sıkıntısız temiz bi araca tiz kavuşman temennisiyle:)

« Yanıtla #18 : 05 Mart 2009, 00:22:11 »
hocam öncelikle geçmiş olsun diyeyim,vakit kaybın ve meşgalen için üzüldüm ama neyseki alım satımdan sonra filan öğrenmedin bunları,baştan ortaya çıkması çok iyi..bi sorum olcaktı şayet biliyosanız,bu araç alımlarında misal vw için konuşalım,aracın plakasından veya şase nmarasından aracın sicili ortaya çkarılabiliyormu?yani servise bu istekle gelen herkese yardımcı oluyormu servisler?teşekkür ederim..bide tekrar geçmiş olsun diyelim..sıkıntısız temiz bi araca tiz kavuşman temennisiyle:)

Iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.
Benim bir kac serviste arkadaslarim, abilerim var.Sagolsunlar ne zaman telefon acsam hemen yardimci oluyorlar.Servislerde tanidiginiz varsa tabiki sizlere de yardimci olurlar ama tanidiginiz olmasa bile eger musteri memnuniyeti on planda tutan bir servis ise bilgileri tabiki paylasir.Sonucta satilik bir arac.
Serviste ekspertiz raparu veriliyor zaten.Alacaginiz aracla gidiyorsunuz siz cayinizi kahvenizi icerken arac lifte kaldiriliyor, sagina soluna bakiliyor, boyasina-degisen parcasina-turboluysa turbosuna-trigerine vs...Detayli olacak araci bastan asagi inceliyorlar, 100 lira da hizmet bedeli oduyorsunuz.Yine tanidiginiz varsa bu rakam daha dusebilir yada hic alinmaz :)
Muhakkak hepimiz aracimizi yetkili servise goturuyoruz.Belki birkac bakimi disarda yaptiriyoruz ama illaki senede bir seferde olsa yetkili servise giriyoruz.Simdi bu asagilik adam 90 bin ekm yi dusurmus.Ama birseyi unutmus.90 bin e km yi dusururken hic aklina gelmemis 2007 yilinda 135000 km de iken serviste bakima girdigini ve araciyla kaza yaptiginda serviste parcalarini degistirdigi.Plakadan yada sase numarasindan bilgisayarla giriyorlar.Arac hakkinda ne var ne yok hepsi cikiyor.Ama sadece yetkili serviste yapilan islemler cikiyor.Ornegin benim baktigimarac en son 2007 yilinda 135 binde yetkili servise gitmis.Aradan 2 sene gibi bir zaman dilimi gecmis.Senede 25-30 bin km yapildigi varsayilarak arac tahminen 180-200 bin km de diye tahmin ediliyor.Yani bu adam asagi yukari 100 bin km dusurmus.Bunu hersekilde anlarlar zaten.Aracin yetkiliserviste bakimlari yapilmamis dahi olsa serviste ekspertizine bakilirken hersey ortaya cikiyor.Km yi dusurdugu de ortaya cikiyor.
Onun icin bir arac almadan once sahibiyle anlasicaksiniz ve ben araci servise goturup eksper onayi almadan aracin satisini almam parasini vermem diyeceksiniz.Adam da aracina guveniyorsa goturursunuz.Adam belki hile hurda yapmamistir ama aracinda sorun vardir kendisi de bunun farkinda degildir belki boyle bir durumda karsiniza cikabilir.Boyle birsey olursa da arkadas araci yaptirirsan alirim yada yaptirmayacaksan masrafi kadar fiyat duserim seklinde bir anlasma yoluna gidilebilir.
Su zamanda gercekten durust bir satici bulmak inanin cok zor.Illaki bir hile oluyor isin icinde.Sadece bu degil adamla telefonda konusuyorum 2 parca boya var diyor, bi sorduruyorum aracin belkide boyanmadik yeri kalmadigini ogreniyorum.Kimseye guvenmeyin isinizi saglama alin diye tavsiye vermek isterim...

Selamlar.

« Yanıtla #19 : 05 Mart 2009, 00:34:59 »
Arkadaslar arabada bu:
http://www.sahibinden.com/2004_highline_tdi_93000-97WQQaXQQ12701148WQQpXQQdisplayitem&keyword=2004%20passat%20highline%20antalya

Araci yakindan inceledim icine bindim disina heryerine baktim.Inanin halen inanmak istemiyorum, araci yakindan gorseniz sifir km gibi cizik yok.Cogu highline passatin kumas dosemeleri zamanla asinir cunku cogu kisi ozen gostermez.Bu aracin kumas dosemeleri, kapi iclari ve konsolda inanin cizik yoktu.Araci gorduk zaten gittik baktik konustuk fiyati da 34 e cektik, noter masrafi da adamdan olacakti yaklasik 350-400 liradan daha kurtuluyorduk tamam iste bu araci ariyordum buldum dedim.O gun pazar gunuydu burdura geri donduk.Ertesi gun tekrar aradik abi biz sali gunu sabah 9 da ordayiz, servisten randevu aldik araci servise beraber gotururuz, birsey cikmazsa satisini alir geceriz dedim.Adam yan cizmeye basladi.Tabi aracta cok temiz olunca benim hic aklima gelmiyor boyle bir serefsizlik yapacagi ve nasil olsa servise gidip gosterecegiz diye de pek arastirmamistim araci.Adam yan cizmeye baslayinca suphelendim ve aracin ne olup ne olmadigini arastirinca bunlarla karsilastim.Adama telefon acip guzelce andik onu.Eger gitmeden once bakmasaydim 120+120 yani sehir iciyle beraber 300 km bosuna mazot yakacak, sinirim bozulacak ve o gun artik tamamen arac iciyle ugrastigimizdan o gun ki islerimizde yarim kalacak hem zaman hem para kaybina neden olacakti.Ayni sehirde olsan onemli degil de ozellikle uzak sehirlerde dikkat etmek lazim bu gibi seylere.
Insanlar bir iki bin lira fazla kazanmak icin kisileri kandirma pahasina yapmadiklari halt yok.Acaba bu elinin kiri dedikleri sey ahirette onlari nasil kurtaracak merak ediyorum...

« Yanıtla #20 : 05 Mart 2009, 13:17:36 »
abı sende ne bağdsız adamasın  :) hiç yuzun gulmedı şu araç mevzusunudan hep bı yamuk cıkıyo valla ... ya sen bole her baktıgın aractan bı hıle buluyosun ya bızım aractan supelenmeye basladım valla babamın arkadasından aldık aracı babamın bıldıgı bı arac ama benım ıcıme bı kusku dustu sımdı bız alırken bıtek ustamıza kaportaya baktırdık okadar

« Yanıtla #21 : 05 Mart 2009, 14:37:30 »
abı sende ne bağdsız adamasın  :) hiç yuzun gulmedı şu araç mevzusunudan hep bı yamuk cıkıyo valla ... ya sen bole her baktıgın aractan bı hıle buluyosun ya bızım aractan supelenmeye basladım valla babamın arkadasından aldık aracı babamın bıldıgı bı arac ama benım ıcıme bı kusku dustu sımdı bız alırken bıtek ustamıza kaportaya baktırdık okadar

Sen bakma artık, çünkü alınmış alınmıştır artık, baktırmaya gerek yok.Şimdi kötü birşeyi çıkar Allah korusun üzülürsün.Ama benim öyle değil, daha almadım ve inanın çok araştırıyorum.Vw deki arkadaşlar bıktı artık benden :)

« Yanıtla #22 : 05 Mart 2009, 19:09:43 »
abı olurmu yaa manavdan neyve bıle alırken dısına bakarak almıyoruz dımı ıcıne bakıyoruz curukmu dıe  :) oyuzden arastıracaksın tabı ama işte peder bey alırken dırek aldı bana kalsa bende aynı senın gıbı 7 sülalesını arastırırım  :D

« Yanıtla #23 : 05 Mart 2009, 19:23:26 »
hocam zaten bu tip ilanlarda açıklama bilgisi kısaysa kesinlikle bir sorun vardır adam zaten arac servis bakımlı demiş geçip gitmiş adam malına güvense 3-5 dakikasını ayırıp arabasını överdi