Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: polo mu jazz mı?  (Okunma sayısı 14859 defa)

polo mu jazz mı?
« : 21 Haziran 2009, 12:34:51 »
volkswagen'in sağlamlığı tartışılmaz diyeceğim ama 2000- 2006 arası pololara baktığımızda çok da prestije yakışır araçlar değil (para olsa tabi neler yapıyor vw de bütçeye göre) jazzlarda honda kalitesinin altında. güzelim polosunda derdi motorda olan birine üstüne 3-5 koyup jazz mı önerirsiniz yoksa 3-5 i harcayıp kendi aracına binmesini mi?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
Ynt: polo mu jazz mı?
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2009, 14:55:18 »
jazz prejtij arabası mı   ;D
  problemli olduğunu duydum?

aynı klasmanda araçlar olmasına rağmen ben kıyaslama bile yapılmaz diye düşünüyorum.

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2009, 15:24:07 »
Polo ile Jazz aynı segment e bile girecek modeller değilki nasıl kıyaslama yapalım... Kalite, Dizayn, Konfor, Yol tutuş ve güvenlik konusunda Jazz çok vasat kalır polonun yanında...

Alman hızlandıkça yol ile birleşir... Japon için her yol havalanmak için bir pisttir (Allahtan kanat takmayı unutmuşlar )... :D

Polo da motor derdi varsa bunun sorumlusu kullanıcı ve servistir...
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2009, 15:26:06 Gönderen: Mk1GTI »
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2009, 16:14:16 »
Son kasa olarak bakarsak(polonun eylülde gelecek yeni kasasını katmıyorum) jazz görünüş olarak bana daha bi cazip geliyor fakat dizel motoru olmaması ve kalite hissinin Vw'den az olusu polo'yu az farkla öne geçiriyor. :)
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2009, 16:11:10 »
Benim arkadaşımın abisinde var 2007 model jazz 7 ileri cvt vitesli.
donnım olarak polodan çok üstün, performan ve yol konforu gayet güzel.Ben olsam jazz tercih ederdim yarım segment daha üstün gibi polodan çünkü :tamamdir
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2009, 23:45:49 »
Benim arkadaşımın abisinde var 2007 model jazz 7 ileri cvt vitesli.
donnım olarak polodan çok üstün, performan ve yol konforu gayet güzel.Ben olsam jazz tercih ederdim yarım segment daha üstün gibi polodan çünkü :tamamdir

90-100bin KM sonrası nasıldır bu CVT 7 ileri yarı otamatik çift baskılı şanzımanın... Ve bu şanzımanın BG ve TORK düşmanı olduğunuda unutmamalı... Düşük güç ve ekonomi için ideal..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2009, 01:26:01 »
Çok ekonomik bi araç benim polodan az yaktığı kesin, baya baya düşük tüketimli tam bir şehir aracı
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #7 : 23 Haziran 2009, 09:39:07 »
Zaten az tüketim için yapılmış bir araç. Şimdi benim de bir honda sahibi oldugum için Honda'yı savunduğumu düşünmeyin fakat yıllardır yapılan tüm araştırmalarda normal klasmanlar içinde en dayanıklı,en iyi, en az yaktıran,en az sorun çıkaran, yani en'lerin otomatik şanzuman'ı Honda'dır.

« Yanıtla #8 : 23 Haziran 2009, 09:39:54 »
Bunu zaman zaman gazetelerin ilanlarındada görebilirsiniz. Otomatik şanzumanda yine lideriz diye.  ;D

« Yanıtla #9 : 23 Haziran 2009, 14:09:12 »
Polo ile Jazz aynı segment e bile girecek modeller değilki nasıl kıyaslama yapalım... Kalite, Dizayn, Konfor, Yol tutuş ve güvenlik konusunda Jazz çok vasat kalır polonun yanında...

Alman hızlandıkça yol ile birleşir... Japon için her yol havalanmak için bir pisttir (Allahtan kanat takmayı unutmuşlar )... :D

Polo da motor derdi varsa bunun sorumlusu kullanıcı ve servistir...

Polo ve jazz aynı sınıf araçlardır.
Jazz görünüm açısından bence daha sportif duruyor.Ayrıca iç mekan genişliği ve arka koltukların ortasında şaft tünelinin olmaması rahatlık konusunda bir artı daha.
Honda yı motor konusunda tartışma biraz abes olur.Yaptıkları motorlar belki de en dayanıklı-uzun ömürlü ve masrafsız motorlardır.Fakat kaliteden bahsedersek işte orda ikisi arasında ayrılıklar başlıyor.
Biraz da zevk meselesidir, ben olsam polo alırım, vw den şaşmam ama jazz da güzel bir alternatif.

Çevrimdışı mcsahan

• onsekiz at, onaltı valvit
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2009, 14:46:05 »
cvt şanzumanı kullanan bilir, çok çok keyiflidir kullanması.
konfor olarakta polodan üstün bir araç jazz. 

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2009, 16:42:53 »
valla arkadaşlar bu eşşekle at'ı kıyaslamak gibi bir olay sonuçta ben yollara bakıyorum 13 yaşında diri honda daha göremedim hakkını yemeyeyim bir iki tane görmüşlüğüm vardır birde bizim pololara bak ben 13 yaşında araca biniyorum çoğu yeni hondayı eskitir o yüzden bu işin bilirkişileri alman ile japon araçlarını pek kıyaslamaz diye biliyorum.