Gönderen Konu: polo mu astra mı desem?  (Okunma sayısı 31166 defa)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: polo mu astra mı desem?
« Yanıtla #14 : 21 Ekim 2010, 00:01:53 »
ya o paraya jetta fsi de bulursun golf fsi da temzi düzgün bence hiç opele yönelme şöyle bişy duydum doğrumu bilmem kalkışlarda biraz gecikiyomuş astra 1.6 vw den inip gene vw ye bin :saygılar
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #15 : 21 Ekim 2010, 00:11:40 »
ya o paraya jetta fsi de bulursun golf fsi da temzi düzgün bence hiç opele yönelme şöyle bişy duydum doğrumu bilmem kalkışlarda biraz gecikiyomuş astra 1.6 vw den inip gene vw ye bin :saygılar
:tamamdir
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #16 : 25 Kasım 2010, 16:32:13 »
Arkadaşlar şimdi çok ilginç yorumlar okudum kişiselleştirmek istemem ama bilip bilmeden ziyade binmeden konuşulmuş...

Astra Hb denen araç Focus Hb den sonra sınıfının en iyi yol tutan aracıdır buna golfte dahil ki poloyu hiç saymıyorum bile Ford ve Opelin süspansıyonları sert ve yol tutuşları iyidir bu segmentte fakat bu sertlikten dolayı konforlu değildirler..

1.6 Twinport motorlar Lpg de verimsiz Fsi tarzı elektronik motorlardır Lpg takacaksanız eski düz ecotechler gibi randıman alamassınız

CDTI düşünüyosan almanı tavsiye ederim Fiat patentli bi motor harikalar yaratmaz ama çok az yakar uzun ömürlü ve maliyeti dizel için minimumdur.

Ben senin yerinde olsam o fiyata Seat Leon Stylance hatta Sport up bulup Lpg taktırırdım yada Golf 5 sr motor alırdım ikisi arasındansa kesinlikle Astra derim bulabiliyorsanız Elegance si çok güzeldir donanım olarak.Vectra C ise güzel ama ben almam biraz kulllandım ş.içi için büyük ve arka görüşü ciddi sıkıntılı

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 11 Ocak 2011, 23:01:46 »
astra H ların yol tutuşu golfle kıyaslanmaz.
1.ve 2. vitelerde sıkıntı yaşarsın çekişte
fakat chip taktırırsan alt devirlerde canlanıyor.
araba keyifli hale geliyor.

Çevrimdışı ReDDeviL

• Aℓтαη Dємιякαуα
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 11 Ocak 2011, 23:16:10 »
bence golf den vazgeçmeyin..
ADK

Çevrimdışı golf_4

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A3 S-LİNE
« Yanıtla #19 : 12 Ocak 2011, 13:02:47 »
golf 5 alacaksan FSI tavsiye etmem ben çevremde kullanan bir çok kişi oldu ve hiç memnun kalmadılar ..onun yerine SR motor tercihi daha dogru olur ..ama madem o kadar para vericen neişin var opelle seat leon al..AUDİ A3 al bence cok daha iyi
Vorsprung Durch Technik

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Ocak 2011, 21:21:19 »
tüp takılmayacaksa temiz bi fsi 2 tane sr motor eder, ama benzin fiyatları malum...

Çevrimdışı q4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Ocak 2011, 11:00:47 »
Ya şöyle ilginç bişey söyliyeyim. Arkadaşımda 2010 model astra h var henüz 1000 km civarında araç.Poloyla girdiğim viraja astra ile aynı hızda giremiyorum kıç atıyor.
Ama geri kalan herşey için poloyla karşılaştıracaksak astra diyorum bende.Yeni polo ve segmentinin sıfır km satış fiyatına gıcığım bi kere.

çok komik, astranın mı kıçı atıyor. getir ben astra ile viraja nasıl girilir göstereyim, poloyla izlersin uzaktan...

Çevrimdışı q4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Ocak 2011, 11:02:49 »
Arkadaşlar şimdi çok ilginç yorumlar okudum kişiselleştirmek istemem ama bilip bilmeden ziyade binmeden konuşulmuş...

CDTI düşünüyosan almanı tavsiye ederim Fiat patentli bi motor harikalar yaratmaz ama çok az yakar uzun ömürlü ve maliyeti dizel için minimumdur.

1.3 cdti astraya yetersiz,, tavsiye etmem.
« Son Düzenleme: 17 Ocak 2011, 11:03:20 Gönderen: q4 »

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 17 Ocak 2011, 14:06:16 »
1 sene önce astranın bir önceki kasasının 1.6 benzinlisini eşşek anırtan bir yokuşta istemeden kasıtsız olarak yedim. adam acayip hırs yapmış, beni eve kadar takip etmiş. arabayı parkediyorum adam indi aracından, "hemşerim ban garezin mi var?" diyor ;D ;D adamın aracına baktım sıfır almış sanırım yepyeni. çok oturmuş içine  :D
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı beyazbora

• SELAMLAR...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: WV BORA
« Yanıtla #24 : 30 Ocak 2011, 01:33:47 »
1 sene önce astranın bir önceki kasasının 1.6 benzinlisini eşşek anırtan bir yokuşta istemeden kasıtsız olarak yedim. adam acayip hırs yapmış, beni eve kadar takip etmiş. arabayı parkediyorum adam indi aracından, "hemşerim ban garezin mi var?" diyor ;D ;D adamın aracına baktım sıfır almış sanırım yepyeni. çok oturmuş içine  :D
:tamamdir
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #25 : 05 Şubat 2011, 13:17:10 »
195NM diyorsun. Yine iyi sen basmamışsında evi bulmuş. 4e çekip asılsan adam kalp krızi geçirirmiş Allah korumuş. ::)
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2011, 13:17:22 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 05 Şubat 2011, 13:20:17 »

Astra Hb denen araç Focus Hb den sonra sınıfının en iyi yol tutan aracıdır buna golfte dahil ki poloyu hiç saymıyorum bile Ford ve Opelin süspansıyonları sert ve yol tutuşları iyidir bu segmentte fakat bu sertlikten dolayı konforlu değildirler..

O dedğin 4kasa için geçerli.

5kasa ile o iş değişti. Test köşeleri Astra-Fokus-Golfü aynı yol tutuş özelliklerine sahip görürken, İzlediğim bir deneme sürüşünde Golf GTi ile focus SR Aynı anda bitiş çizgisine ulaştı GTi Burun fakıyla geçti. Bir başkasında GTİ iyi ce fark attı. Oradaki yorum motor GTi yol tutuş çok az fakla GTİ idi.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2011, 13:23:35 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Şubat 2011, 13:30:22 »
golf5
Güven veriyor
Yeni Golf sunduğu kalite ve başarılı motoruyla sınıfının zirvesindemücadele ediyor. Bir önceki jenerasyonunun sorunlu yol tutuş performansıortadan kaldırılmış. Virajlarda yana yatma eğilimi artık yok. AyrıcaESP sisteminin de etkisiyle önden kayma problemi engellenmiş. BöyleceGolf yol tutuş konusunda Opel Astra ve Ford Focus'a rakip olacakdüzeye gelmiş. Test ettiğimiz Golf'ün gözümüze çarpan herhangi birdezavantajı bulunmuyor. Otomobilin ABS ve EBD destekli frenleribaşarılı bir performans gösteriyor. 100 km/s hızdan durma konumunagelmek için ihtiyaç duyulan mesafe 37.

golf6 TSi
Yola çıkıp gaza bastığınızda ilk an çok bir şey anlamıyorsunuz ama ilk viraja geldiğinizde herkesin neden söze Golf ile başladığını idrak ediyorsunuz. Yeni Golf’te yeni bir ESP sistemi kullanılıyor, ‘peki ihtiyaç oluyor mu?’ diye soracak olursanız cevap çoğu zaman hayır. Arda arda girilen virajlarda üst limitlere bile çıkılsa Golf’ün yoldan çıkmaya pek niyeti olmuyor, ESP ise ancak acil durumlar için var. Golf’ün raylar üzerindeymişçesine yol almasını sağlayan en önemli unsur elbette dozu iyi ayarlanmış çok bağlantılı arka süspansiyon sistemi. Başarılı elektro-mekanik hidrolik direksiyon sistemi sayesinde ani tepkileri bile çok doğru bir şekilde algılayabilen Golf’ün bu hassasiyeti sürüş keyfini üst düzeye çıkarıyor. EuroNCAP’tan beş yıldız alan Golf’ün güvenlik donanımı da oldukça geniş. Test aracımızda 7 hava yastığı, ABS, ESP, EDL, EBD, ASR, MSR, Hill Hold gibi bir çok elektronik güvenlik yardımcısı sistem bulunuyor. Golf’ün fren sistemi ise hala rakiplerinden bir kaç adım önde...

ASTRA HB
Başarılıyol tutuşuyla ünlü Astra ailesi üçüncü jenerasyonuyla da bugeleneğini bozmamış. Sertliği iyi ayarlanan süspansiyonlaryoldan çıkmayı önlüyor. Çok zorlandığındaysa ESP Plus sistemihızla devreye girerek otomobili çizgisine döndürüyor. ESPPlus sisteminin en büyük özelliği arkadan kaymaların yanısıra önden kaymaları da algılayıp müdahele etmesi.

Yeni Focus
Yeni Focus selefi gibi yol tutuş konusunda sınıfına referansolacağa benziyor. Sert yapıdaki süspansiyonlar elektronik sistemlerefazla iş bırakmıyor. Amatörce yapılan hatalar dışında ESP sisteminidevreye sokmak güç. Sert süspansiyonlar konfordan ödün vermiyor.Darbe emiş performansını başarılı bulduk. Otomobilin ABS desteklifrenleri başarılı bir performans gösterdi.. Yaptığımız testte 100km/s hızdan durma konumuna 38 metrede geldik.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2011, 13:33:17 Gönderen: 06onur »