Anket

Orta sınıf lüks otoda tercihiniz ne olur? ( yeni kasalar)

Passat / Passat cc
19 (17.1%)
Audi A4
33 (29.7%)
Mercedes C
28 (25.2%)
BMW 320
24 (21.6%)
Ford mondeo
4 (3.6%)
Opel insignia
3 (2.7%)

Toplam Oy Verenler: 109

Gönderen Konu: Orta sınıf lüks otoda tercihiniz ne olur?  (Okunma sayısı 60218 defa)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
Ynt: Orta sınıf lüks otoda tercihiniz ne olur?
« Yanıtla #28 : 13 Aralık 2007, 16:13:34 »
 ;D adam sıfır hastası saçlar ağarmış 6 çocuk 3 gelin 3 torundan sonra  ??? :o

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 13 Aralık 2007, 16:34:03 »
Sevgili wow abicim anket siralamasinda bir karisiklik var.
Simdi anket seceneklerine baktigimizda d ve e segmentinde araclar goruyoruz ve bu iki farkli segmentteki araclar arasinda neredeyse 2 kati fiyat farki var.Ornegin bakiniz mercedes e 200komprassor elegance paket ile passat 2.0 fsi highline paket arasinda tam iki kati fiyat fari var ki zaten belirttigim gibi ayni sinifta yer almiyorlar.
Birde D segmenti de kendi icinde ikiye ayriliyor.Ust sinif d segmenti olarak gecen araclar: mercedes c serisi-audi a4-bmw 3 serisi.Bu araclar diger d segmenti yani d segmenti alt siniflarda yer alan passat-mondeo-vectra-avensis-laguna-accord-c5 gibi araclara nazaran ciddi kalite farklari konfor farklari ve surus ozellikleri farklari bulunuyor.Tabi fiyat farklari da hic azimsanacak nitelikte degil.

Eger babaninizin secim yapacagi otomobil d segmenti ust sinifta ise mercedes c serisini tek gecerim.Yeni c serisini test eden oldu mu bilemiyorum ama ben test ettim ve tek kelime ile hayran kaldim.Her ne kadar eski kasa c serisine oranla cok radikal degisiklikler olsa da ruhu klasik bir mercedes.Konfor konusunda tek gecerim.Ayrica c 200 cdi modeli de passatin 2.0 tdi modelinden daha ustun bir performans gosteriyor.Yol tutusu inanilmaz gelistirilmis.Eski kasa c serisine de binmistim ve aralarinda daglar kadar fark var.Bir test yapilsa sanirim d segmentinde referans olarak kabul edilen mondeo dan bile ustun cikacaktir gorusundeyim.

Eger babaniz D segmenti alt sinif icinden bir secim yapacaksa bence su anda Turkiye de bu sinifta alinabilecek 2 arac var.Birisi passat digeri yeni mondeo.Yeni mondeonun 1.6 benzinli titanium paket aracini test ettim.Her ne kadar motor ve performans dusuk olsa da bence mondeoda ciddi ilerlemeler olmus.Ozellikle konsol kalitesi ve konforda cok gelistirilme yasanmis.Mondeoda sevmedigim bir kac ozellik oldu.
1.Aracin konsolu epey yuksek tasarlanmis ve yolu gormekte zorluk cekiyorsunuz
2.Benim kullandigim mondeo liftback degildi sedan versiyonu idi ve arkasi inanilmaz uzun bir arac.Park ederken hicbirsey goremiyorsunuz ve a-b-c sutunundaki direkler size bir kabus gibi geliyor.Her ne kadar park sensoru olsa da ben park etmekte zorlandim.
3.Aracin kokpitinde inanilmaz derecede krom kaplama var.Bu her ne kadar cogu kisinin hosuna gitsede benim hosuma gitmedi.Cok ucuz bir hava yaratilmis aracta.
4.Surucu kapisinin ic tarafindaki tuslara nedense uyuz oldum.Tuslari kullanmak zor geldi bana.Birde kapinin icerisine tutamak yapildigi icin arka camlari acip kapatmak isterseniz yoldan gosunuzu ayirip tuslara bakmak zorundasiniz.

Passat hakkinda zaten bir cok yerde yorum yapmistim.
Onarım Modu
Bu link size yeterli olacaktir passat hakkinda.

Secim yapacak olursak mondeo ve passat arasinda ciddi bir cekisme yasanir.Ben vw sever birisi oldugum icin her sekilde passat alirim.Hatta eski kasayi da degismem ornegin 2005 passat 1.9 tdi exclusive yi yeni kasa mondeoya degismem.Ama bunun nedeni passatin iyi oldugu degil tamamen benim vw hayranligimdan kaynaklaniyor :)
Fakat derseniz ki vw olsun ford olsun benim icin farketmez diyorsaniz zatne testlerde de goruldugu gibi mondeo passata nazaran biraz daha iyi.Ama bu abartili bir fark degil.Sonucta arada 2 senelik bir zaman dilimi var ve bu 2 senede cok sey degisti.Mondeo genc olmanin dinamikligini yasiyor.Icinizde vw tutukusu yoksa farketmez derseniz mondeo daha iyi bir secim olacaktir.En azindan passatin kokpitindeki palstik kalitesini gormemis olursunuz mondeodaki kaliteyi yasarsiniz.Ama ben her sekilde dedigim gibi passat alirim.

Gelelim e segmentine.Bu segment cok karisik.Karar vermek gercektende cok cok zor.Audi a6 olsun jaguar s-type olsun mercedes e serisi olsun bmw 5 serisi olsun lexus Is olsun hepside birbirinden harika araclar.Bence hepside iyi benim icin hic farketmez.Motor performansi icin 5 serisi-konfor icin kesinlikle e serisi-fiyat performans orani icinse audi a6 secilebilir.
Bana kalirsa e serisi bunlarin en iyisidir.Benim icin cok farkli bir yeri var.Dayimlar passat alamdan once e serisine bakiyorlardi ve e220 cdi ile test surusune cikmistik.Ilk defa bir e serisine binmistim ve her mercedeste yasadigim gibi bu aractada agzim acik sekilde hayranlik yasadim.Konfor icin ustune tanimam.Fakat motor secenekleri ve performansi bmw-audiye gore biraz daha zayif ama arac kalmiyor degil gayette guzel gidiyor.Performans istiyorsaniz 530D alacaksiniz.

Hayirli gunler dilerim hosca kalin...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 13 Aralık 2007, 16:39:59 »
Passat comfortline icin yorum yapacak olursak benim diyecegim tek sey olur:
Yeni kasa passat comfortline da kullanilan koltuklari bence vw firmasi en kisa zamanda degistirmeli.D segmenti bir araca yakismayacak rahatlikta koltuk degil sanki minder.Ne bel destegi var ne de yanal destekleri var.Herhangi bir virajda sanki koltuktam cikacak gibisiniz.Highline koltuklari ile comfortline koltuklari arasinda cok ciddi farklar var.Zaten highline passat alacak olsaydim bunun en buyuk nedeni koltuklari olurdu.Incelemeyenlere tavsiyemdir highline ile comfortline passatta kullanilan koltuklari bir karsilastiriverin.Ortaya cok enteresan sonuclar cikacaktir...

Çevrimdışı 63owen63

• ___63___
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 26 Ocak 2008, 22:18:24 »
vw 1.8t passat

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #32 : 04 Mart 2008, 17:56:03 »
paran olacak. aaahhhh 5.20 i ahhh
     alman tankı, tek geçerim

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 04 Mart 2008, 20:14:31 »
a5 2.7 TDI derim ama ankette a4 diyorum eskisiylede yenisiylede :)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 11 Nisan 2008, 12:27:58 »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 13 Nisan 2008, 17:00:33 »

Oktay abi siralamayi anlayamadim ben.Neye gore siralama yapmislar.Herhangi bir yorum da eklenmemis fotografta gordugumuz dergi sayfasinda.
Ayrica autocar yani ingilizler Ford u her zaman ust siralara tasirlar.Bakiniz focus-fiesta da ayni seyi gorurusunuz.Gerci Ingiltere de ford satislari epey ust siralarda yer aliyor belki de sebebi bundandir..

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 13 Nisan 2008, 17:07:31 »
Dergideki başlık şöyle.
YENİ A4:
YETERİNCE İYİMİ?
Sıralama ise değer sırasına göre yapılmış.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2008, 17:09:53 Gönderen: wow »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 13 Nisan 2008, 17:27:53 »
Dergideki başlık şöyle.
YENİ A4:
YETERİNCE İYİMİ?
Sıralama ise değer sırasına göre yapılmış.

Anladim abi.
Gercekten enteresan.A4 nasil oluyorda mondeonun arkasinda kaliyor?Hele ki passat 7.siraya dusmus...

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 11 Mayıs 2008, 14:11:04 »
Audi A4
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı temel2176

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 15 Mayıs 2008, 13:16:40 »
Tabii ki Mercedes C Serisi.  Var mı Mercedes'ten ötesi .

Çevrimdışı DeSiGNeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 16 Eylül 2008, 13:13:02 »
vw bora  :saygılar
Çektim Borayı Altıma.... Bas gaza aşkımmm bas gaza....

Çevrimdışı G.T.I

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 05 Ekim 2008, 12:28:18 »
Benim sıralamam

1-BMW 320D
2-AUDİ A6 2.0 TDI
3-MERCEDES 220 CDI
4-PASSAT 2.0 TDİ
5-AUDİ A4 2.0 TDI
6-SAAB 1,9 DTI
7-MONDEO 2.0TDI