Gönderen Konu: mk3 & civic 97-98 model  (Okunma sayısı 9441 defa)

Çevrimdışı BerkG

• Ispartada komandoluk şerefine nayil oldum..
    • Profili Görüntüle
mk3 & civic 97-98 model
« : 19 Temmuz 2011, 11:57:23 »
beni burda az çok tanıyan abilerim ve arkadaşlarım var bilirler mk3 tutkumu arada hep sorular sorarım kendilerine :)  :melek:

arkadaşımda civic manyağı aklımı çelmeye çalışıyo şöyle sportif böyle güzel ama kalbimde hep km3 yatıyor birde sizlere sormak istedim artıları eksileri neler bu 2 aracın

1.4 motor civic modeli başlıkda yazıyor kısa kasa
1.6 sportline model yine başlıkda :)
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2011, 11:59:27 Gönderen: BerkG »
PhoeniX

Çevrimdışı Onamdar

• Profili Görüntüle
Ynt: mk3 & civic 97-98 model
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2011, 12:08:51 »
Honda dan daha iyi performans alırsın. Parçalarını daha ucuza ve rahat bulursun. Daha az yakar.
Golf honda kadar olmasada iyi bir performansı vardır. Parçaları ucuz değildir pahalıda değildir. Heryerde rahat rahat yedek parça bulamazsın. Konfor ve güvenlik açısından hondayı 2-3 e katlar. anlıyacağın golf hondaya göre biraz daha masraflıdır. Golf biraz daha zevk sahibi insanlara hitap eder :D
Buda benim araç...Pasta cila+ plasti dip ile jant boyanması

Çevrimdışı BerkG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2011, 12:16:48 »
benim araştırmalarıma görede kaportası çok inceymiş en ufak bişeye içeri çöküyomuş
PhoeniX

Çevrimdışı GTİ MEHMET

• ateş barut YANYANA (gtiMK3 tdi intercool MK2'İM)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk2
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2011, 12:20:12 »
bunu tartışmaya bile gerek yok tabikide MK3 :tamamdir BİNDİĞİN ARABA ERKEK OLCAK BİR DEFA

Çevrimdışı metalcil

• I love MK3
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK3 Sportline
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2011, 12:25:33 »
Böyle bir forumda bu sorunun cevabı kesinlikle MK3 olur : ;D

Çevrimdışı GTİ MEHMET

• ateş barut YANYANA (gtiMK3 tdi intercool MK2'İM)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk2
« Yanıtla #5 : 19 Temmuz 2011, 23:43:26 »
sormayaa ble bir kıyaslama neden açmış berk kardeşimiz anlamadımhe :bekleriz:

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2011, 00:15:08 »
Böyle bir forumda bu sorunun cevabı kesinlikle MK3 olur : ;D

Aynen +1905
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2011, 01:16:51 »
1.4 civic hatchbacki yürümüyor sedanı hiç yürümez sanırım, ama ilginçtir japon arabalarına tükürsen beygir alıyosun o da ayrı

arkadaşların dediklerine aynen katılıyorum konfor, iç mekan kalitesi vs.  fakat ek olarak civic in tasarımı görüntüsü gerçekten mk3 ten güzel, kişisel zevkim o yönde

artı bir de o model civiclerin ilk çalışma sesi çok güzel :D araba alırken tercih sebebi olmaz biliyorum :)

Çevrimdışı forza26

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2011, 02:20:36 »
Civic tercih ederdim

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Temmuz 2011, 09:10:17 »
Yükleyecem dışınada şekil yapıcam diyosan honda.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #10 : 20 Temmuz 2011, 20:19:06 »
1998 - 1999 Honda civic 1.6 i es bence performans için yeterli bir araba 16 valf ve 114 bg.. çekişi gidişi ve yakıtı gayet güzel. Ama German arabasındaki işçiliğe ve malzeme kalitesine alışan, özellikle MK3 gibi arabaya binen birisi, Honda civice bindiğinde çok kalitesiz bir arabaya bindiğini hissediyor, öyle değil aslında ama japonun da olayı bu.. :tavkiss: son çıkan civiclere lafım yok ama MK3 le yaşıt olan civiclerde böyle.. + bir yanıda aynı bizim arabalar gibi kaza-bela olmadıkça ikinci elde değerli araçlar ve alan kişi satarken genelde aldığı fiyatın üstünde satabiliyor ve alıcısıda var. her iki araçta BENCE modifiye ye yatkın özellikle dış görünüm olarak orjinallik bozulmadan görsel güzelleştirmeler yapılabilir. motor olarak hondanın modlamaya daha verimli cevap verdiğini duyuyorum. Ama bence aradan yıllarda geçse VW herzaman orjinalliğini ve tasarım rüzgarını üzerinde taşıyan yegane marka.. Alman arablarının genel karakterisliği her dönemde göze hitap etmeleri ama bence japon arablarında durum farklı daha çabuk gözden düşüyorlar.. VW golf diyorum; neden mi? Çünkü üzerinde ismim yazan ruhsatını cebimde taşıyorum ve arabamı seviyorum ( bu kadar da partizanlık olsun canım)
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı BerkG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 20 Temmuz 2011, 20:31:31 »
bu tarz konuları hep honda sayfalarında gördüm millet bilmediği binmediği araca laf söylüyebiliyor bahsettiğim arkadaşımda hep onları bana gösterirdi bak bu böyle honda daha iyi gibisinden tabi geçmişten gelen volkswagen tutkusu olmasa he iyiymiş diye peşinden gitme durumum olabilirdi bu yüzden aynı konu burdada olsun fakat volkswagenciler tarafından yorumlansın istedim ve tabiki görüşlerinizi öğrenmek istedim vakit ayırdığınız için teşekkürlerimi borç bilirim herkeze :)
PhoeniX

Çevrimdışı golfüçyüs

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: -
« Yanıtla #12 : 23 Temmuz 2011, 04:43:58 »
vw ye binmeyen biri yazıcaklarımı marka fanatikliği diye düşünebilir fakat hondaya binen kesim ile vw ye binen kesim arasında çok büyük fark var. vw ye klasına düşkün sade ve şık yaşamayı seven ve aracına diğer markalardan daha çok değer veren insanlar bine (pahalı bir araç olmasından dolayı sanırım). modifiye araçlara bakarsanızda en tutucu modifiye tarzı germen style dır. araçların kaslı çizgisinden uzaklaştıracak abartılı modifiyeye çok rastlanılır. yani farklı yapılan herşey "aa buda iyiymiş" gibi tepkiler almaz bu işin bi takım kuralları vardır. kurallar çerçevesinde yapılan yaratıcı işler sadece alkış alır. ve diğer markaların sahipleri bu yüzden rahatça atıp tutarken vw sahipleri ağırlıklarını bozmaz.

dostum konuyla çok alakalı olmadı ama kusura bakma söylemek istedim. konu hakkında yorum yapmama pek gerek kalmadı sanırım :)

Çevrimdışı TERZİOGLU

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2011, 12:33:42 »
hondanı 97-98 kasası on numara ama 1.4 yığılma yapar paraya kıy biraz 1.6 al derim hatbackde mk3 ama sedanda honda baya güzel