Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Jetta mı ?   Yeni Astra Sedan mı ?

Jetta
37 (84.1%)
Astra Sedan
7 (15.9%)

Toplam Oy Verenler: 43

Gönderen Konu: Jetta mı ? Yeni Astra Sedan mı ?  (Okunma sayısı 58132 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Jetta mı ? Yeni Astra Sedan mı ?
« Yanıtla #42 : 20 Kasım 2007, 03:54:27 »
Biz duyarlı gruptayız caan  ;D

ah ahmet ah bişi demiyorum anladın senn.... :t
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #43 : 20 Kasım 2007, 18:41:45 »
oo nizam abi seni yazmamışmıyım sen salla you are my number one :D :D

Çevrimdışı q4

« Yanıtla #44 : 01 Ağustos 2008, 09:43:59 »
Bence Jetta performans ve sürüş keyfi konularında yeni astradan daha kötü. İkisinide sürdüm, yeni astra sedan daha iyi.sayg. 

Çevrimdışı q4

« Yanıtla #45 : 02 Şubat 2009, 11:00:52 »
2007 1.6 Jetta ve 2008 1.3 CDTI Yeni astra sedan baya bi kullandım, şirkette...
Astra sedanın yol tutuşu süper, yakıt tüketimi mükemmel(dizeli küçük sınıftaki dizeller gibi yakıyor)
kullanımı hb kadar olmasa da interaktif ve eğneceli. 1.3 dizel motor kalkışta biraz ağır olmasına rağmen orta devirlerde turbo ıslığının hakkını veriyor.

Jetta 1.6 alıştığımız vw kalitesinde, araç içi astraya göre daha kullanışlı( bardaklık, cepler vb)
koltuklar çok iyi. Ama en rezalet yönü 1.6 benzinli motorun o kasaya çook ağır gelmesi, raba aşırı derecede hantali sollama yapmaya korkuyorsunuz.Hızını aldığı zaman iyi.

Sonuçta: donanıma göre fiyat avantajı, sürüş keyfi, yakıt tüketimi konularında astra daha iyi.
Jetta anca uzun yol arabası olarak öne çıkıyor.

Çevrimdışı q4

« Yanıtla #46 : 02 Şubat 2009, 11:09:23 »
Bence yakıt önemli ise yani diyorsanızki hem üst sınıf bi araç olsun hemde çok az yaksın,
bence Megane 2 Sedan alınması gerek
bence piyasada en az yakan dizel arac budur  :tamamdir
1 depo ile 1100km yol gidebilirsiniz
ki ben kendi gözümle gördüm
yol bilgisayarında susuruk yolunda 4 lt.  yazıyordu ya
bu arada bu arac 1.5 tona yakın ve koskocaman bir sedan
o yuzden bence jettanın1.4  TSI motoru en buyuk avantajıdır.

----

iç mekan konusunda ise sonuna kadar astra daha iyidir bence, kapı içleri vs.
ben passattan biliyorum ki içmekan farkı pek yok zaten jettayla , kapı içleri veya konsoldaki plastik kalitesi jetta veya passata hiç yakışmıyor.bu konuda astra daha başarılı yannız  astranın iç mekanında ıvır zıvır koyacak hiçbir göz yok,

ben yinede jetta 1.4 TSI alırdım  :sevgi:

megane sedan çok tutulan, az yakan bir araba onu anladıkta, 1.5 tona yakın kocaman bir sedan lafı tuhaf.
araba da opel ve vw kalitesinin onda biri yok, teneke gibi. neye istinaden bunları söyledin?
üstelik şirketteki yeni astra sedanşa ankaraya gitmiştik, denemek için 500 km yolu hız sabt. ile saatte 100 km ile gittik. 3.9 lt yaktı. megane araba falan değil, opel ve vw kullanan birisi olarak rahatça söyleyebirim.kalite eksik çünki en başta.