Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Anket

Jetta mı ?   Yeni Astra Sedan mı ?

Jetta
37 (84.1%)
Astra Sedan
7 (15.9%)

Toplam Oy Verenler: 43

Gönderen Konu: Jetta mı ? Yeni Astra Sedan mı ?  (Okunma sayısı 58137 defa)

Çevrimdışı r76

Ynt: Jetta mı ? Yeni Astra Sedan mı ?
« Yanıtla #14 : 05 Kasım 2007, 19:43:17 »
2006 Model Astra Easytronik 1.6 modelini bir yaz boyunca kullandım arabada otomatikleştirilmiş düz şanzıman vardı vites değiştirirken resmen araç yığılıyordu,performansı cok iyi değildi.  inanın suandaki polomdaki sürüş zevki o astrada yoktu ama içi cok kaliteliydi , ses sistemi bence yetersıızdi, bizimki enjoy modeli idi, sport tuşu vardı, basınca süspansiyonlar ve diroksiyon sertleşiyordu, vs. vs.  sevdiğim tek yani  ön konsoldaki yol bilgisayarıydı.  jettayı hiç kullanmadım birşey diyemiceğim .ama astra sedan özellikle sedan versiyonu bence olmamış  peugeot 206 sedan  yada  skoda fabia sedan gibi  sanki arkası sonradan eklenmiş gibi bir his var aracta, bu yontem bence böyle araclara uygulanmamalıdır diyorum ben

« Yanıtla #15 : 05 Kasım 2007, 19:45:50 »
2006 Model Astra Easytronik 1.6 modelini bir yaz boyunca kullandım arabada otomatikleştirilmiş düz şanzıman vardı vites değiştirirken resmen araç yığılıyordu,performansı cok iyi değildi.  inanın suandaki polomdaki sürüş zevki o astrada yoktu ama içi cok kaliteliydi , ses sistemi bence yetersıızdi, bizimki enjoy modeli idi, sport tuşu vardı, basınca süspansiyonlar ve diroksiyon sertleşiyordu, vs. vs.  sevdiğim tek yani  ön konsoldaki yol bilgisayarıydı.  jettayı hiç kullanmadım birşey diyemiceğim .ama astra sedan özellikle sedan versiyonu bence olmamış  peugeot 206 sedan  yada  skoda fabia sedan gibi  sanki arkası sonradan eklenmiş gibi bir his var aracta, bu yontem bence böyle araclara uygulanmamalıdır diyorum ben

cok dogru sölüosun sanki arkası sonradan eklenms ön dizayn fena degil aslında ama arka dizayn yerlerde bence jetta ön arka her türlü cok güzel duruo  :)

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #16 : 05 Kasım 2007, 19:47:06 »
jetta nın 1.4 140 hp lık versıyonu olsa bence astra yanında hiç kalır  :tamamdir

forumda daha oncede yazmıştım  :sevgi:

BAKIN BİR ARKADAŞ JETTA YI NASIL ANLATIYOR 

şöyle bir arabaya ne dersiniz arkadaşlar?

yağmur yağdığında silecekler çalışmaya başlasa yağmur hızlandığında sileceklerde hızlansa yoldan geçen kamyo çamurlu su sıçratttığında anında cam temizlense risk azalsa tünele yada garaja geldiğinizde farlar kendiliğinden yansa siz eve girene kadar araba sizin yolunuzu aydınlatsa sonra kendiliğinden kapansa aynanız gece otomatik kararsada ışıklar gözlerinizi almasa cam suyu deponuz ıstmalı olsada karda kışta donmasa park yardımı olsa ne kadar tecrübeli olursanız olun olası süprizlere karşı sizi uyarsa aynalar siz geri geri yanaşırken kaldırımı göstermek üzere aşağı doğru otomatik dönse siz bir aynayı ayarlarken öteki aynada otomoatik ayarlansa içinde kırmızı ambiyans ışıkları olsada gece giderken keyiften ölseniz hani size 16 derece klima üflerken eşinize 28 derece sıcak üfleyebilse klima klimayı tepeye yönlendirip kendi konforunuzdan ödün vermek yerine arkada hava kanalları olsada rahat etse arkadakiler ne bileyim arkada kayaklarınızı koymak için yer olsa ön kol dayama ayarlanabişir olsa öne arkaya çekebilseniz makjay aynaları ışıklı olsada gece sevgiliniz makyajını rahat tazeleyebilse asr olsada karda yokuş yukarı kalkarken arabanız hiç patinaj yapmasa elektrionik diferansiyel kilidi olsada mıcıra kaptırdığınızda sadece sol tekerlek dönmeye devam edip sizi çekse çıkarsa dört bağımsız süspansiyon olsa mesela 10 tane hava yastığı olsa 8 tane kolon olsa bunun 4 tanesi 22cmlik subwoofer olsa ilave para vermeseniz tesisata hani siz yolda giderken arka koltuktaki 9vluk sokette anneniz size kahve pişirip ikram etse yada bajajdada olsa bu soketten hani arka lastik inerse kablo yetmedi davası olmasın diye camları uzaktan kumanda ile kapatabilseniz yada alışverişten döndüğünüzde bagaj kapağı otomatik açılsada ellerinizdeki onlarca paketi yere bırakmak zorunda kalmasanız 2 tane birden yol bilgisayarınız olsada birini anlık birini genel ortalama olarak kullanabilseniz yokuş kalkış desteği olsada ne kadar usta şöför olursanız olun eşiniz yada sevgilinşz arabayı kullandığında huzurla otursanız koltukta torpido gözü soğutmalı olsa uzun yolculuklar buzgibi içecekleriniz heran elinizin altında olsa, lastik basınç kontrol sisteminiz olsa lastik inerken sizi uyarsada lastikçi aramak zorunda kalmasanız yada kan ter içinde lastik değişitmek zorunda kalmasanız (bagajdan boşalltığınız yola yayılan eşyalarınızda cabası) birde servisi ucuz olsa bakımı 15000kmde olsa 2.eli iyi olsa birde kendini ispatlamış bir marka olsa e birde şık dursa birde bütün bu özellikler için en fazla ama en fazla 50000 ytl ödeseniz oda 7snde 100e çıkan 280 yapan bir arabada, hani normal 115 hp bana yeter dediğinizde de bu donanımları sunan bütün markalardan ucuz olsa KAPATIN KARDEŞLER BU KONUYU YENİ JETTA COMFORTLINE İSTE boşa konuşuyorsunuz, YUKARIDA YAZDIKLARIM YALAN İSE BİRİSİ ÇIKSIN YALAN DESİN!

« Yanıtla #17 : 05 Kasım 2007, 19:49:41 »
Bu arada yeni astranın dış görünüşünü hiçe saymamak lazım bence.

Kusura bakmayın Beyler, Ben Astra HB veya Cabrio olarak düşünmüştüm.

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #18 : 05 Kasım 2007, 19:52:16 »
Kusura bakmayın Beyler, Ben Astra HB veya Cabrio olarak düşünmüştüm.
üstü açık astra bence sorunlu bi arac ben test ettim ve tente kapanırken takılıyordu bazen
ama görünüş 1 numara  :bekleriz:

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #19 : 05 Kasım 2007, 19:53:44 »

Alıntı
jetta nın 1.4 140 hp lık versıyonu olsa bence astra yanında hiç kalır
var zaten :D :D :D :D :D
Jetta 1.4 TSI 140 hp
 Comfortline 4 Kapı

« Yanıtla #20 : 05 Kasım 2007, 19:58:29 »
var zaten :D :D :D :D :D
Jetta 1.4 TSI 140 hp
 Comfortline 4 Kapı

aynen ben yazacakdım  ;D

Çevrimdışı r76

« Yanıtla #21 : 05 Kasım 2007, 21:36:21 »
var oldugunu biliyorumda yanı şunu demek istedim 140 lık yada 170 lik bir jetta  her koşulda astradan üstün bir arac olur, ki buna fiyat perf.yakıt tük. de dahil.  :tamamdir

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #22 : 06 Kasım 2007, 07:40:00 »
haklısın  ;) :tamamdir

« Yanıtla #23 : 06 Kasım 2007, 08:39:09 »
Jetta diyorum. Performans, güvenlik, sağlamlık, tasarım vs.vs.  :)

« Yanıtla #24 : 06 Kasım 2007, 09:23:35 »
arabam jetta astrayı sevmem  hayatta. :saskin: :saskin:
efsaneler ölmez şekilde değiştirmez.5 kapı GTİ

« Yanıtla #25 : 06 Kasım 2007, 16:42:18 »
Ahmet61 anlatamadım ki kardeşim ben sana Bora hiç olmadı o model JETTA diye üretime girmiş, avrupa pazarına bir dönem için BORA adı ile satışa sunulmuştur,şu andada BOra isminden vazgeçilmiş avrupa pazarındada JETTA ismine dönüş yapılmıştır... :tamamdir
eralp abi onu biliyorum sormak istediğim şu şu an piyasada jettalar var bunlar 2005 de üretimi duran bora serisinin devamı mı.yani yeni bora şu anki jettamı  :tamamdir

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #26 : 09 Kasım 2007, 07:41:45 »

« Yanıtla #27 : 09 Kasım 2007, 16:33:01 »
oktay abi sağolasın sen olmasan napacaz :D