Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Golf V GTi vs Type R  (Okunma sayısı 47291 defa)

Golf V GTi vs Type R
« : 18 Kasım 2005, 22:46:19 »

Gecen bir baska forumda anlatmaya calistim anlamadilar. Ilk once Civic daha hizli fakat tek artisi daha hizli olmasi...onun disinda Golf V GTi her turlu ustun bir arac.....Bunu ben denemiyorum...dunyadiki otomobil gurulari diyor....;)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: Golf V GTi vs Type R
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2005, 23:31:12 »
Aslında hayatımda hiç okadar uzun yazılar yazmamıştım ama.Genede çok mantıklı şeyler olmasına rağmen anlamamıştı arkadaşlar.

Başka bir forumda aynı konulu karşılaştırmada Golf GTI'ın Type R' a göre daha yavaş olduğunu kabul etmiştik.Ama bizim ısrarla belirtmemize rağmen anlaşılmadı.Karşılaştırmanın her yönden olduğunu belirttik.Herkes sadece performansa baktı.Golf GTI ve Type R 'ı biz alıcı gözüyle otomobil olarak değerlendirdik.Onlar mahalle ağzıyla  Honda uçar Honda kaçar diye değerlendirip ellerindeki tek şeyi performansı öne kullandı.Tekrar burayada yazıyorum.Golf GTI ve Type R a otomobil olarak bakıldığında sadece DSG şanzıman bile Golf GTI 'ı almam için bir etkendir.

Bir arkadaş Golf GTI ' a vereceğim paraya Type R alırım kral olurum demişti.Ona şöyle bir tablo çıkarmıştım.
Honda CTR+Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları+Perde hava yastıkları+TSC+ESP+EDL+ASR+Yol bilgisayarı+Radyo/CD çalar+Çift bölgeli otomatik klima+Yağmur sensörü+Otomatik yanan xenon farlar+Far yıkama sistemi+Park mesafe sensörü=Golf GTI=71.246.370.000TL

Fiyatı hakeden kalite araç performans donanım...

Ben otomobil kullanıyorum onlar sadece gaz pedalını ;)
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2005, 00:02:55 Gönderen: G60 »
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #2 : 25 Kasım 2005, 00:23:37 »
bana gore karsılastırmaya luzum bıle yok..???
bı kere ben arabada rahat oturamıcaksam o arabaya bınmemkı...
dıken ustunde hız yapmak ne kadar akıllıca?
g60'ı aynen desteklıyorum :)

Çevrimdışı Steppenwolf

• Quattro on Ice
« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2005, 01:25:02 »
golfün tüm donanımını sökün+ses yalıtımını sökün+ plastik kalitesini düşürün

size typer dan daha hızlı, yinede daha kaliteli bir araba olur.

« Yanıtla #4 : 25 Kasım 2005, 04:19:19 »
golfün tüm donanımını sökün+ses yalıtımını sökün+ plastik kalitesini düşürün

size typer dan daha hızlı, yinede daha kaliteli bir araba olur.

Aynen katiliyorum.....onu da soyledim ama gene da anlamamislardi...murat dostum... honda ezer bicer keser kilisesini soyleyeceksin onlari tatmin etmek icin....;)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2005, 20:42:48 »
Sonunda bir Type R aldım....

"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı erischman®

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #6 : 20 Aralık 2005, 17:19:04 »
Eheeem eheeem hayırlı olsun forumunuz arkadaşlar...
Koyu Honda'cı diye nick alıcaktım ama vazgeçtim.  :)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
« Yanıtla #7 : 20 Aralık 2005, 19:11:01 »
;) Hoşgeldin

Çevrimdışı erischman®

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2005, 12:14:03 »
Hoşbulduk :)

« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2005, 11:54:38 »
Hosgeldin erischman.....;)

« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2006, 13:59:10 »
konfor yönünden söylediklerinizde haklı olabilirsiniz arkadaşlar dediğiniz gibi aksesuar yok ama ciğer var sonuçta insanın bir arabadan bekledikleri kişiden kişiye değişebilir.Bende performans beklediğim için Type R sahibi oldum Allahımın izniyle. Golf 5 GTI kaç tane var bu arada arkadaşlar TR de ben  bir tek bu cumartesi akşamı gördüm kırmızı bir tanede.Yolda başka hiç göremedim

« Yanıtla #11 : 21 Şubat 2006, 14:19:06 »
Guven belki hatirlarsin THT de cok sert tartismalar olmustu hatta bazi kendini bilmezler isi kisisel boyutlara tasdidilar...onlarin disinda; massallah TypeR iyi makina...;)

TypeR in fiyati felan uygundu bizimki gibi degil fiyat ayarlamasi yapmislar 66 ya mi ne dusmus...
« Son Düzenleme: 21 Şubat 2006, 14:22:03 Gönderen: VWci »

« Yanıtla #12 : 21 Şubat 2006, 16:42:24 »
Evet haklısın olmuş olabilir ama ben bütün tartışmaların hep dışında kalmışımdır tartışma ortamlarını hiç sevmediğim için .evet bizim araçlar fiyat sıfırını 57,000 e almıştım en sonunu ama golf GTI epey pahalıydı o zaman sanırım 80 e yakın bir fiyat etiketi vardı.Bide eskisi bence yenisinin yanında çok daha yakışıklıydı.

« Yanıtla #13 : 26 Şubat 2006, 13:31:41 »
ya siz şimdi karşılaştırırken neye göre karşılaştırıyorsunuz acaba performans mı konfor mu güvenlik mi

performans olarak CTR ın daha üstün olduğunu zaten kabul etmişsiniz daha 19 yaşındayım şimdilik otomobilimden pek konfor beklemiorum zten
ayrıca..
bu golf turbo değilmi bir turbo ile atmosferik motor zaten karşılaştırılmaz haa ona rağmen gene CTR önde ;)

saygılar...