Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: golf - astra kıyaslama  (Okunma sayısı 24843 defa)

Ynt: golf - astra kıyaslama
« Yanıtla #14 : 13 Ağustos 2011, 23:46:08 »
bu linktede detaylı bir karşılaştırma yapılmış.
http://www.traraba.com/forums/oto-karthylathtyrmalar/704-astra-golf-focus-mazda-3-civic-octavia.html
Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

karşılaştırılmış.
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #15 : 14 Ağustos 2011, 11:59:12 »
Bu arada Astra ya haksızlık etmişm yukardaki yorumumda teknik olarak Golf ten tabiki kötü ama J kasanın tasarımı gerçekten harika.ama kullananlar süspansiyonların aşırı sert olduğundan ve fabrikasyon 17 jant ın aracı dahada sertleştirdiğinden bahsediyor.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #16 : 14 Ağustos 2011, 12:00:51 »
bu linktede detaylı bir karşılaştırma yapılmış.
http://www.traraba.com/forums/oto-karthylathtyrmalar/704-astra-golf-focus-mazda-3-civic-octavia.html
Astra - Golf - Focus - Mazda 3 - Civic - Octavia

karşılaştırılmış.

Mazda 3 ün birinci olduğu karşılaştırmaya pek değil hiç güvenmiyorum

edit. Klsman klasmanmış ama 2. de olmasın canım o kadar araba varken :)
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2011, 12:06:43 Gönderen: rene »

Çevrimdışı q4

« Yanıtla #17 : 14 Ağustos 2011, 19:13:33 »
Bu iki araç birbirleriyle karşılaştırılabilir ama konunun açılışına neden olan sohbet, benim babam senin babanı döver muhabbeti olmuş biraz. Herkesin her konu hakkında bir görüşü vardır elbet ancak görüşler doğal olarak subjektifdir. Astra kullanıcısı astrayı, Golf kullanıcısı golfü över... Ben daha önce astra ve vectra sahibiydim, bana göre astra gayet iyi bir araba. Ancak sıfır astram ilk senesinde 3-4 tane sorun çıkarmıştı, bunu bütün astralara genellyemem ama 1 yılı aşkındır bendeki TSI Golf değil arıza çıkarmak, bir tanecik vidası bile gevşemedi. Lafın kısası, genel olarak bu iki araçta iyi arabadır, ancak bir VW olan Golf, daha sağlam ve daha kaliteli malzemeye sahip, aksini söyleyene saygı duyarım ama bana inandırcı gelmez.

Ayrıca 3 hafta izmitte yağ değiştirirken Ford da çalışan bir mühendisten öğrendiğim kadarıyla; Fordun arge departmanda Golfü acayip şekilde öven bir yazı varmış. Konuştuğum arkadaş gizli dediği karşılaştırmalı raporu piyasa öğrense millet ne der merak ediyorum diyip kahkayı bastığını da ekleyeyim. Ayrıca ford ta çalışmasına rağmen kendisi de bir vw kullanıcısı...
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2011, 19:55:43 Gönderen: q4 »

« Yanıtla #18 : 15 Ağustos 2011, 22:07:33 »
Golf herzaman golftür. bunu bilir bunu söylerim.  :saygılar

« Yanıtla #19 : 21 Ağustos 2011, 16:59:19 »
arkadaslar şu anki arabam 2008 polo satıp daha üst segment bir araba alıcam.vw dan çok memnuum hiçbir problem çıkarmadı babamdada 2011 benzinli 1.4 122ps golf var geçen kullandım inanılmaz bir araba tank gibi..ama astranın yeni 140 ps 1.4 modelide gözüme çarptı.golf benzinli 42.5 astra 49.5 ama astrada daha çok özellik var..sizce hangisini almalı,birde golfün yeni kasası ne zaman çıkar?  ayrıca 36-37 milyar verip 2005 bmw 316i almakta kafama yatmıyor değil,sizce ne yapayım? bmw çok problem çıkartırmı? 100bin üzerinde olsa km si çok sorun yasarmıyım?

Çevrimdışı q4

« Yanıtla #20 : 21 Ağustos 2011, 21:15:18 »
arkadaslar şu anki arabam 2008 polo satıp daha üst segment bir araba alıcam.vw dan çok memnuum hiçbir problem çıkarmadı babamdada 2011 benzinli 1.4 122ps golf var geçen kullandım inanılmaz bir araba tank gibi..ama astranın yeni 140 ps 1.4 modelide gözüme çarptı.golf benzinli 42.5 astra 49.5 ama astrada daha çok özellik var..sizce hangisini almalı,birde golfün yeni kasası ne zaman çıkar?  ayrıca 36-37 milyar verip 2005 bmw 316i almakta kafama yatmıyor değil,sizce ne yapayım? bmw çok problem çıkartırmı? 100bin üzerinde olsa km si çok sorun yasarmıyım?

ben astra J 140 ps kullanan arkadaşlardan sorun yaşayan bir arkadai duymadım, üstelik çok güzel bir kasaya sahip. Ancak TSI golf kadar az yakmaz diye düşünüyorum. BMW kullananlar biraz hor kulanır diye bilinir, aynı yaştaki golfler gibi temiz olmazlar. dolayısıyla bmw düşünürsen temizi için iyi araştırman gerekir. Hangisini alırsan şimdiden hayırlı olsun.

« Yanıtla #21 : 21 Ağustos 2011, 21:46:55 »
ben olsam bmw yı alrım kardesm 2005 model hıc bır sorunda cıkartmaz zaten golfude alsan 2 3 sene :) servise mahkum olcan gecirceklerde gecircekler ellerıne dustunmu ama sıfırın tadıda baska astrada cok guzel evet ama o paraları vereblıorsam ılla golfmu astramı dersenız golf ama o paralara daha ust segment daha guzl seyler alınabılır superb var mesela

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #22 : 21 Ağustos 2011, 22:37:10 »

geçende e46 makyajlı 3.16i vardı bitane 2005 model 45.000 de boya yoktu orjinal 17 jantlar montana deri koltuklar sunroof vs.. araba bebek gibiydi sahibi 45bin istiytodu ama 50 bile eder tam benlik kondisyondaydı.O temizlikte bir Bmw bulabilirsen 5-6 yaş fark kişisel görüşüm hiç bir şey değil.Özellikle temiz bakımlı bir Bmw den alacağım hazzı içinde beygir çiftliğide olsa hiçbiri bana veremez.

« Yanıtla #23 : 22 Ağustos 2011, 00:48:22 »
2005 model 38-39 a güzel 2005 3.16i ler var,öte yandan hemen hemen aynı özellikleri olan ama piyasada tutulmamış 3 kapılı 3.16ti ler var,fiyatları çok uygun 28-30 bine kralını alırsın 2004-2005.ama dediğim gibi güven ve temizlik sorunu var,major bir kazalı araba olmamalı.gerçekten çok kararsız kalıyorum bir yandan cacığı çıkmış olsada bmw'nin havası yeter diyorum bir yandanda 4-5 daha ver git mis gibi sıfır golfe bin diyorum.Para baba parası olmadığı içinde kolay kara veremiyorum:)

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #24 : 22 Ağustos 2011, 17:24:23 »
2005 model 38-39 a güzel 2005 3.16i ler var,öte yandan hemen hemen aynı özellikleri olan ama piyasada tutulmamış 3 kapılı 3.16ti ler var,fiyatları çok uygun 28-30 bine kralını alırsın 2004-2005.ama dediğim gibi güven ve temizlik sorunu var,major bir kazalı araba olmamalı.gerçekten çok kararsız kalıyorum bir yandan cacığı çıkmış olsada bmw'nin havası yeter diyorum bir yandanda 4-5 daha ver git mis gibi sıfır golfe bin diyorum.Para baba parası olmadığı içinde kolay kara veremiyorum:)

tabi canım 30 a bile bulunur ama benim dediğim arabayı ve donanımını görsen ne demek istediğimi anlardın.Benim mantalitem budur 3-5 fazla verip en temizini almak.Eğer ki öyle temizlikte bir araba bulurum diyosan bi Golf sahibi olarak söylüyorum Golf ve Astra düşünmen bile hata.Ama diyosanki sıfır kokusu garantisi vs oda ayrı bişey saygı duyarım.Hele o plazaların havasını çok iyi bilirim girersin arabanın içine oturursun o plastik kokusu ve kurumsallığın verdiği güvenle birden alıyorum dersin ( ben bu şekilde sıfır Grande Punto alıyodum az kalsın ki normal şartlarda  hiç düşündüğüm yada düşüneceğim bi araba bile değildi sanki efsunlandım sonra birden noluyo lan ne puntosu deyip kendime geldim :))siz alma niyeti ile galeriye giderseniz kesin alırsınız onu söyleyim.Ama Vw de ufak donanımlar için bile çok uzun süreye gün verilebiliyor hele Golf te...bence bu caydırıcı bir unsur açıkçası ben 50bin tl verdiğim arabanın gelmesini 4-5 ay bekleyemem ama bekleyen bekliyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #25 : 12 Eylül 2011, 16:44:07 »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #26 : 12 Eylül 2011, 22:22:37 »
testte karşılaştırılan kasa astranın güncel kasası değil h kasa.
astranın son kasası (j kasa) nın tasarımı daha iyi ve daha büyük duruyor.

gene de iyi bir test, küçük ayrıntılar insanı arabasına bağlıyor. arabayı aldıktan bir sene sonra direksiyonun altında gizli soğutmalı bir göz buldum, tam kutu kola sığacak kadar. o zamana kadar nasıl görmedim bilemedim. mutlu oldum :) . böyle küçük ayrıntılar önemli.
vwlerde tasarımdan ziyade kullanıma önem veriliyor :tamamdir
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #27 : 13 Eylül 2011, 23:42:41 »
Ben biliyordum keşke sorsaydın. Astra kullanan arakdaşlarım var kim sürse benim Golfü Golf başka diyor. Vectra sürücüsüde dahil.
5kasa ile H astra kıyaslansa değişen tek şey, Golfe +olarak yansıyacaktı zaten oda bagaja normal stepnenin sığması. Astra J görüntüde ilerlese de kalitede geriledi.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2011, 23:43:28 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di