Gönderen Konu: golf - astra kıyaslama  (Okunma sayısı 24897 defa)

Çevrimdışı wulpes

• Profili Görüntüle
golf - astra kıyaslama
« : 01 Mayıs 2011, 20:39:44 »
herkese selam bi arkadaşım golf ün vw ye göre kalitesiz bi araç oldugunu ve opel astradan da hız ve konfor olarak çok düşük oldugunu söyledi hatta benımle alay eder gıbı konuştu pek bilmediğimden sizlere danışmak istedim görüşlerinizi bekliyorum herkeze iyi forumlar..
aramızda gecen sohbette su sekılde gerceklestı

Levent Parlak: evet golf cok ıyı araba ya

Ceyhun Yılmaz: astra basar:)

Levent Parlak: golfemı

Ceyhun Yılmaz: aynen golfun şansı yok

Levent Parlak: ne olarak

Ceyhun Yılmaz: hız olarak zaten yok da konfor olarak da yok bana gore golf 2007-2008
34 bınlıra pazarda tutulmadı cok kulandım ben golf beşpara etmez ww ye gore kalıtesız

Levent Parlak: şaka yapıosun  polo de anlarımda

Ceyhun Yılmaz: levent senle ugrasamam prf. herıflerle muhabet edıyorum:D

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
Ynt: golf - astra kıyaslama
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2011, 00:51:49 »
Volkswagen Golf & Yeni Opel Astra |  TRaraba.com | Araba Arabalar | Araba Haberleri

Burda kıyaslama yapmışlar kısmen. Belki fikir verebilir size.

Golf: O bir tutku

Çevrimdışı wulpes

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mayıs 2011, 18:08:26 »
teşekkür ederim.

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2011, 20:19:49 »
Volkswagen Golf & Yeni Opel Astra |  TRaraba.com | Araba Arabalar | Araba Haberleri

Burda kıyaslama yapmışlar kısmen. Belki fikir verebilir size.

Tam bir kıyaslama denemez. Karşılaştırmadaki araçlardan biri son kasa golf iken astra en sondan bir önceki kasa ön far makyajlı hali. Bence en son çıkan astra ile karşılaştırma yapılmalı.. + TSI motor faktörü var..

Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2011, 18:12:37 »
Arkadaşımın Astra Sedan 2008 Full olanı cosmosu var.
Bende Golf 2008 full comfortline var.

GOLFÜ +LARI
*Tsi 122hp 110 km yol yaptık, kesinlikle astra 115hp yetişme ihtimali olmadı.
5e bile çekmedim 6.viteste o bastı ben solladım geçtim.
o aracı aynı yolda bende denedim VW golf Tsi 122Hpden 15-20km geride kalıyor aynı yolda. Oda Golf 220km/H da sınırlanmış. Astra aynı yolda hafif inişlerde 200ü ancak gördü. Ama astra motoruda 102Hp golften canlı, son hız açısından 102hpye pek üstünlüğü yok belki geridir bile. aynı yolu jetta 102hp lede gittik.
*Yol tutuş olarak kesinlikle golf iyi. Hem astra yı sürdüm Hem golfü. Golfte "Esp" var, Frenleri kesinlikle daha iyi, direksyon tepkileri çok daha güvenli.
*Golfte Hild holder var,  hafızalı sağ ayna var.
*Golfün rüzgar sesi ve etkisi daha az.
*Golfün iki koltuğuda comfort sırt destek ayarlı. Kararan dikizi çok daha iyi aydınlık gereknce kararıyor. Park sensörü Standart.
*Deri direksiyon vs. seti gerçekten deri ve kaliteli, astranın ki pastik gibi çok çirkin duruyor.
*Hoparlör sistemi daha kuvvetli ses daha yukarılara çıkabiliyor
*Kliması Dual-dijitall iki bölgeli Aracın sağına güneş geldi diyelim oradaki soldan bağımsız olarak klimayı soğuklaştırabilyor.
*Yol bilgisayarından far zamanı, otomatik kilit gibi ayarlara müdahale edilebiliyor. Astrada bulamadık böyle birşey.
*vites geçişleri Astraya göre çok rahat ve prüzsüz, debriyaj ve pedallar daha yumuşak
*Kapı içi 1.5su şişesi gözleri ve 50Cl şişe :) alabilyor. El freni yanındaki gözleri ortadaki açacakla ayrılan 2li baradaklık çok kullanışlı. Opelde sadece torpidoda uyduruktan 1bardaklık var. VW arka dahil 4+2
*Ön cam havalandırması klimanın çarpma etkisini yok ediyor, klima hassasiyeti 0,5dereceli, opelde 1,0
*Soğuk havada içinde çok büyük ses değişimi olmuyor. Opelin teker bağlantıları ses yapıyor debriyaj pedalı gıcır gıcır ötüyor

ASTRA NIN +LARI
*Astra koltukları yarı deri, ve kapı döşemesi daha yumuşak kaliteli ve cıtırdamıyor.
*Yol bilgisayarı ekranı renkli çok hoş duruyor, ve klima yönetimi bu ekrandan görüntüleniyor.
*LPG uyumlu br motoru var sıkıntısız çalışıyor.
*Arka koltuk önündeki egsoz çıkıntısı Honda gibi düşük tasarlanmış 3kişi nin rahat oturmasını sağlıyor.
*Kokpit VW gibi yumuşak plastik ve kaliteli +olarak orta cam havalandırması Vwde sert plastik kullanılmış ve cıtırtı yapıyor opelde o yok dolayısıyla cıtırtıda yok. Yalnız torpido tıkırdıyor ondada.
*Yol sesi büyük fark olmasada opelde daha az gibi. İki aracında Tekerleri km bazında  bitik oplede conti var+ olabilir. Golfte Hankook. ikiside Michellen ile sessiz olacaklar bence

BU FORUMDA OLDUĞUM İÇİN DEĞİL
VW GOLF TSİ 122HP COMFORTLİNE kesinlikle OPEL ASTRA COSMO 115HPDEN  üstün bir araçtır. Tüm Avrupa kullanıcılarıda böyle diyor.

Ama opel astra ilk defa golfe bu kadar yaklaşmış. Bunun göstergesi olarak 2005 yada 2006 yılında Avrupanın en çok tutulan modeli ünvanını Golften almış Golfü 2.ciliğe indirmiştir. Ama Golf piyasada benim kıyasladığım gibi kullanıcı kıyasına maruz kalmış ki, yine aynı kasa golf5(en büyük hatası dş tasrımı bence) hemen 1.ciliği geri aldı ve 6kasaya kadar getirip devretti. Bu Sene de bu değişmedi.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2011, 18:23:58 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2011, 18:41:16 »
malesef bir golf sever olarak söylüyorum ki,
yeni astra golften daha yakışıklı ve çok daha sportif bir çizgisi var, scirocco gibi bir havası var.
ve ilk kez bir golf karşısında bu kadar başarılı buluyorum kendisini
ikisi arasında tercih yapacak olsam astrayı seçerim.

yeni astra

scirocco

sizcede benzemiyor mu ? hemde 4 kapı  :)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2011, 22:41:05 »
Önceki kasa da golften iyi çizlmişti bence ama daha iyi olmadığı kesin ve zamanla satışda da belli oldu.

Bu kasa efil efl taklit kokuyor ve önceki kasanın başarısını gölgeleyecek bence. Ben İnsignia dan sonra çok özgün birşey beklerdim. Aynen söylediğin gibi "Scirocco" yu al "Leon" u ekle al sana yeni astra.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2011, 20:40:41 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı wulpes

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Mayıs 2011, 01:18:38 »
ılgınız ıcın cok tesekkur ederım cok yararlı oldu benım ıcın

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2011, 11:56:22 »
Arkadaşımın Astra Sedan 2008 Full olanı cosmosu var.
Bende Golf 2008 full comfortline var.

GOLFÜ +LARI
*Tsi 122hp 110 km yol yaptık, kesinlikle astra 115hp yetişme ihtimali olmadı.
5e bile çekmedim 6.viteste o bastı ben solladım geçtim.
o aracı aynı yolda bende denedim VW golf Tsi 122Hpden 15-20km geride kalıyor aynı yolda. Oda Golf 220km/H da sınırlanmış. Astra aynı yolda hafif inişlerde 200ü ancak gördü. Ama astra motoruda 102Hp golften canlı, son hız açısından 102hpye pek üstünlüğü yok belki geridir bile. aynı yolu jetta 102hp lede gittik.
*Yol tutuş olarak kesinlikle golf iyi. Hem astra yı sürdüm Hem golfü. Golfte "Esp" var, Frenleri kesinlikle daha iyi, direksyon tepkileri çok daha güvenli.
*Golfte Hild holder var,  hafızalı sağ ayna var.
*Golfün rüzgar sesi ve etkisi daha az.
*Golfün iki koltuğuda comfort sırt destek ayarlı. Kararan dikizi çok daha iyi aydınlık gereknce kararıyor. Park sensörü Standart.
*Deri direksiyon vs. seti gerçekten deri ve kaliteli, astranın ki pastik gibi çok çirkin duruyor.
*Hoparlör sistemi daha kuvvetli ses daha yukarılara çıkabiliyor
*Kliması Dual-dijitall iki bölgeli Aracın sağına güneş geldi diyelim oradaki soldan bağımsız olarak klimayı soğuklaştırabilyor.
*Yol bilgisayarından far zamanı, otomatik kilit gibi ayarlara müdahale edilebiliyor. Astrada bulamadık böyle birşey.
*vites geçişleri Astraya göre çok rahat ve prüzsüz, debriyaj ve pedallar daha yumuşak
*Kapı içi 1.5su şişesi gözleri ve 50Cl şişe :) alabilyor. El freni yanındaki gözleri ortadaki açacakla ayrılan 2li baradaklık çok kullanışlı. Opelde sadece torpidoda uyduruktan 1bardaklık var. VW arka dahil 4+2
*Ön cam havalandırması klimanın çarpma etkisini yok ediyor, klima hassasiyeti 0,5dereceli, opelde 1,0
*Soğuk havada içinde çok büyük ses değişimi olmuyor. Opelin teker bağlantıları ses yapıyor debriyaj pedalı gıcır gıcır ötüyor

ASTRA NIN +LARI
*Astra koltukları yarı deri, ve kapı döşemesi daha yumuşak kaliteli ve cıtırdamıyor.
*Yol bilgisayarı ekranı renkli çok hoş duruyor, ve klima yönetimi bu ekrandan görüntüleniyor.
*LPG uyumlu br motoru var sıkıntısız çalışıyor.
*Arka koltuk önündeki egsoz çıkıntısı Honda gibi düşük tasarlanmış 3kişi nin rahat oturmasını sağlıyor.
*Kokpit VW gibi yumuşak plastik ve kaliteli +olarak orta cam havalandırması Vwde sert plastik kullanılmış ve cıtırtı yapıyor opelde o yok dolayısıyla cıtırtıda yok. Yalnız torpido tıkırdıyor ondada.
*Yol sesi büyük fark olmasada opelde daha az gibi. İki aracında Tekerleri km bazında  bitik oplede conti var+ olabilir. Golfte Hankook. ikiside Michellen ile sessiz olacaklar bence

BU FORUMDA OLDUĞUM İÇİN DEĞİL
VW GOLF TSİ 122HP COMFORTLİNE kesinlikle OPEL ASTRA COSMO 115HPDEN  üstün bir araçtır. Tüm Avrupa kullanıcılarıda böyle diyor.

Ama opel astra ilk defa golfe bu kadar yaklaşmış. Bunun göstergesi olarak 2005 yada 2006 yılında Avrupanın en çok tutulan modeli ünvanını Golften almış Golfü 2.ciliğe indirmiştir. Ama Golf piyasada benim kıyasladığım gibi kullanıcı kıyasına maruz kalmış ki, yine aynı kasa golf5(en büyük hatası dş tasrımı bence) hemen 1.ciliği geri aldı ve 6kasaya kadar getirip devretti. Bu Sene de bu değişmedi.

arkadaşımız benimde yazacaklarımı fazlasıyla ve ayrıntılarıyla yazmış...benim gözümde Astra nın  tek avantajı yeni Turbolu modelleri dahil Lpg takılabilmesi onun haricinde önünde duracağı bi disiplin yok

Çevrimdışı hakkihakan

• LeGeNd
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Mayıs 2011, 21:42:52 »
Astra golf ile karsılastırılacak bir arac mı?  Yoksa golf ile audi karsılastırılmalı mı ?
Pioneer 5250sd teyibimi değiştirip Clarion aldım ve tesisatı hic ellemeden sadece teyp'i değiştirince anladım ki bugune kadar muzik değil HİKAYE dinliyormuşum.Sokaga atacak parası olmayanlara duyur

Çevrimdışı iko

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2011, 23:40:16 »
arkadaşlar benimde geçende aklıma takıl GT!-GSI kapışması nasıl olur diye düşündüm ve bi arkadaşla denemeye karar verdik ne yazıkki video çekemedim yanlızdım ışıklarda durduk yeşille beraber kalktık ilk kalkışta muhtemelen bnm yavaşlığımdan yarım boydan biraz az(çeyrek) boy önde başladı gsı ama çok sürmedi 2yle beraber bizimki tabir-i caizse şahlandı birden, yakaladım ve geçtim 3e aldığımda aramızdaki fark 1,5 boy falan oldu arayı açtım gittim motorlarım ikiside stock vaziyette hatta arkdaşn aracı epey temizdi yıllardır onda benim çok olmadı ama yaptım iyice güzel duruma getirdim ufak tefek görüntü ile ilgili pürüzler var o kadar (panjur..vr6 karlık vb. )  :) :)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Temmuz 2011, 15:24:41 »
TSi ye artık lpg var. Hemde 4.nesil benzinsiz çalışıyor fiyat biraz tuzlu oda 1-2seneye hallolur.

Çevrimdışı nihilist_deniz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 13 Ağustos 2011, 18:48:53 »
http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=15519&p=1&rid=4369

Burada fotolarla karşılaştırma yapmışlar. Golf her zaman önde  :sevgi:
Golf: O bir tutku

Çevrimdışı odyseuss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 13 Ağustos 2011, 20:00:29 »
Yeni astranın kasası güzel. Insignia'nın Hatchback modeli gibi duruyor.
Tabi sadece güzel olması Golf'ün kompakt liderliğin erişmesine yetmiyor. Astra ve Focus halen Golf'ün bir adım gerisinde  :)

http://www.autoshow.com.tr/yeni-focus-astra-ve-golfe-karsi-VideoDetay/131.aspx
« Son Düzenleme: 13 Ağustos 2011, 20:22:25 Gönderen: odyseuss »
VW Sakarya Facebook Sayfası