Gönderen Konu: golf 6? ---civic HB?  (Okunma sayısı 54906 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: golf 6? ---civic HB?
« Yanıtla #28 : 15 Mart 2009, 15:20:30 »
Halil,type R kusura bakmayım biraz celallenip konuşmuşum. Başka otomobil forumlarında fanatikler var belkide maaşlı elemanlar sinirlerim hala yatışmamış herhalde. Herkes fikrini söylüyor bende söylüyorum size söylenmiş olarak kabul etmeyin. Aşağıdakilerde benim görüşüm

1.4 civic hızlı sportif görünümlü civic e yakışmıyor.Bence başarısız bir otomobil.

Golf 8v 102 hp ile Honda 1.6 125hp arasında VW kullanıcısı olarak Civic derim Bu tartışma götürmez (motoru ilk planda düşünerek)

Golf 1.6Fsi 115hp Honda 1.6 125HP arasında LPG li araç kullanacaksam Civic derim. (LPG için golfte fsi yerine 8v ve 16v golf  seçmek doğru).LPg olmayacaksa zevk meselesi bir özellikte biri geçer diğerinde de öteki.

Şimdi satışta olan modellere bakarsak Civic sedan Premium 41900tl ile Golf6 tsi 1.4 122hp 42500tl arasında ben golf secerim. Bana görede doğru kıyaslama bu yakın fiyatlılar arsında değerlendirme yapıyorum.
Dış görütüde civic daha güzel, İç görünüm de civic şahsi görüşümce biraz çocuk oyuncağına benziyor abartılı, golf derim. Yol tutuş konfoor zaten golf( nesnel). Motor ses izolasyonu artık denk hale geldi diye biliyorum. Diğer seslerin izolasyonunda yine golf derim(nesnel). Motor da zaten golf; ivmelenme, son hız, carbon salınımı
« Son Düzenleme: 16 Mart 2009, 00:13:13 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 15 Mart 2009, 22:42:46 »
Biz de saygi duyariz sizi tebrik ederiz.Sahsen ben de golf secimi yaparim ama civic yada ne bileyim diger rakiplerde cope atilmamali.Anlatmak istedigim sadece bu...
Saglicakla kaliniz...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 16 Mart 2009, 00:16:29 »
Anladım tabi haklısın piyasada kaliteli rakip çok. İhtiyaç Maddiyat, Vergi, estetik vs vs vs. herkes tercihini yapacaktır.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #31 : 16 Mart 2009, 21:25:18 »
arkadaşlar bu ne hiddet bu celal. baştan sona yazdıklarınızı okudum. valla sıkı tartışma olmuş :D ama bende halil arkadaşımıza katılıyorum. teknoloji ve markalar arası rekabet o kadar ilerledi ki araçlar arasında o kadar uçurum farklar kalmadı. mercedes nasıl lüks sınıfın nüans noktasıysa golfte belkikendi sınıfının bir nüans noktası ancak arada çok aşırı farklar kalmadığı için insanların beklentileri yapacakları tercihlerinde değişken olmasını sağlayacaktır. bu noktadan hareketle vw, honda, toyota hem kalite hem fiyat olarak aralarında dağlar kadar fark olan araçlar değil ve bunu satış adetleri de gösteriyor.  :tamamdir

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #32 : 23 Mart 2009, 17:10:39 »

Zevkler ve Renkler tartışılamaz.  Kişisel kendi gözüm ve zevkime hitap eden resimlerde VW nin kokpiti.. Yani civic aynı bir uzay mekiği gibi olmuş ve benim komforumu rahatsız edici bir kokpit dağılımı... Tamamen benim görüşüm bu yani civic in kokpiti benim tarzım değil...

Gündüz görüşü ayrı bir yorucu gece ayrı bi dert benim için...
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 25 Mart 2009, 10:31:16 »
Kesinlikle katılıyorum Ersan abi ne o öyle karnına kadar torpido en güzeli kısa ama öz torpidolar ;D
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 25 Mart 2009, 10:36:37 »
Golf 6'nın kokpitine kesinlikle diyecek herhangi birşey yok süper fakat

Civic'in kokpitine canlı olarak bindiğiniz zaman anlarsınız değişikliği ;D

Gerçekten çok farklı vede ergonomik ama banada vw'nin içi daha iyi geliyor. :D
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 11 Nisan 2009, 11:06:10 »
Dünyada tanınmış otomobillerden anlayan zengin biri ,otomobil almak isteyen alman yada japondan şaşmasın demiş...Bencede doğru söylemiş ....6 sene  Corolla GLİ kullandım hondanında performansına hastayım ama vw sağlamlığı tartışılmaz bugün yeni araç alacak olsam vw golf yada jetta 1,4 140hp dsg şanzuman olurdu. Otomatikten hoşlanmazdım dayı oğlunun Audi A4 tdi triptroniği kullanınca fikrim değişti,yinede benzinliden şaşmam herhalde...
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 11 Nisan 2009, 18:03:08 »
evet bende konuya acı renle girerek baslıorum  ;Dbanada vw daha mantıklı gelio o sizin bahsettiginiz civic altunuzade jhonda servisinde calısan bir abimizin bana dedidi lafı aynen sölüyorum
mustafa abi nasıl yakıtı fln :oguz 1 depo ile 300 km  de giden var 500 kmde dio ama suana kadar ben görmdedim 600 km yapan dio sadece sürüşün cok rahat arabanın cok rahat hareket ettiginiz sölüyor bana sorarsanız bende vw diorum

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 11 Nisan 2009, 21:13:40 »
1.4 TSİ 122hp MİDLİNE GOLF SÜRDÜM. GOLF 5 2009MODEL

Daha önceleri civic 120hp sürmüş biri olarak konuşuyorum.1.4 Tsi kadar hoş hızlanan bi araç şimdiye kadar sürmemiştim. Civic ten açık ara üstün. 1.vitesten 4. vitese kadar hiç sırtını koltuktan çekemiyorsun 5. viteste hala arkaya itiyor. 210a çıktık önümüze araba çıktı bu kadar güvenlik ve bu kadar hızlı yükseliş ağzım açık kaldı diyebilirm. Komresör+Turbo çok etkiliyor. Fişek gibi fırlıyor. Şimdiye kadar bindiğim en iyi hızlanan 1.6 Civic diyordum. 1.4 Tsi 122hp nin rakibi anacak 2.0 motor olabilir.Mesala vectra 2.0 olamaz , amacamın oğlunda var sürekli elimin altında. GOLF GERÇEKTEN EFSANE. SÜSPASİYON,KONFOR, YOL TUTUŞ,HIZ,FREN 5 ÜZERİRDEN YILDIZLI 5. Ne Fokus, Ne corolla, Ne astra, Ne vectra, Nede Civic. Hepsini sürüyorum. Golf tsi den şaşılmaz.

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 12 Nisan 2009, 12:28:38 »
1.4 TSİ 122hp MİDLİNE GOLF SÜRDÜM. GOLF 5 2009MODEL

Daha önceleri civic 120hp sürmüş biri olarak konuşuyorum.1.4 Tsi kadar hoş hızlanan bi araç şimdiye kadar sürmemiştim. Civic ten açık ara üstün. 1.vitesten 4. vitese kadar hiç sırtını koltuktan çekemiyorsun 5. viteste hala arkaya itiyor. 210a çıktık önümüze araba çıktı bu kadar güvenlik ve bu kadar hızlı yükseliş ağzım açık kaldı diyebilirm. Komresör+Turbo çok etkiliyor. Fişek gibi fırlıyor. Şimdiye kadar bindiğim en iyi hızlanan 1.6 Civic diyordum. 1.4 Tsi 122hp nin rakibi anacak 2.0 motor olabilir.Mesala vectra 2.0 olamaz , amacamın oğlunda var sürekli elimin altında. GOLF GERÇEKTEN EFSANE. SÜSPASİYON,KONFOR, YOL TUTUŞ,HIZ,FREN 5 ÜZERİRDEN YILDIZLI 5. Ne Fokus, Ne corolla, Ne astra, Ne vectra, Nede Civic. Hepsini sürüyorum. Golf tsi den şaşılmaz.

O Kadar iştahla Anlatmışsınız ki VAktim olduğu Zaman Gidip bi test sürüşü Yapmam gerektiğini hissettim. :D 
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 12 Nisan 2009, 17:50:30 »
evet bende konuya acı renle girerek baslıorum  ;Dbanada vw daha mantıklı gelio o sizin bahsettiginiz civic altunuzade jhonda servisinde calısan bir abimizin bana dedidi lafı aynen sölüyorum
mustafa abi nasıl yakıtı fln :oguz 1 depo ile 300 km  de giden var 500 kmde dio ama suana kadar ben görmdedim 600 km yapan dio sadece sürüşün cok rahat arabanın cok rahat hareket ettiginiz sölüyor bana sorarsanız bende vw diorum                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Yakıt konusunda hangini sorduğunu anlamadım Oğuzcum ama benim golf şehir içi 50 lirayla 180 km yapıyor 1 depo ile 500 km yaparsın tabiki biraz sakin kullanım ....şehir dışı ise sakin kullanabilirsem 800km yapıyorum ....Birde yazım kurallarına dikkat edelim Oğuzcum SEVGİLER...
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 12 Nisan 2009, 20:02:03 »
Golf Tsi 122hp(almanya üretim) yi dağa çıkarkende denedim bugün. 6.viteste en tepeye ulaşabildi büyük bir bölümünü 160km ile çıktı dönüş vardı yavaşladım 6. viteste 120km ile bitirdi. İçinde 4kişi ve dolu bagaj vardı. Bu nasıl performans mükemmel birşey. 20 km gidip 20km döndüm 200km ye ulaştım 160-180kullandım yakıt 7.3lt/100km gösteriyor. Araç daha 1400kmde yani yakıtın düşmüş hali değil motor alışmamış. Ankaradan şehirler arası 5.5lt/100 km ile gelmişler kmde 165bin/16.5kuruş yakmış gazlı araba gibi. Stabilize yol olmasa motorda 10.000 km olsa 4,5-5lt yakacak. Ben bayıldım bu alete.

Yiğit arkadaşım şiddetle öneririm. Hondanın hızlanması çok hoşuma giderdi ama bu başka birşey. Uçak gibi sesiyle hareketiyle. Koltuktan ayırmıyor insanın sırtını. 1.vitesi biraz sesli ve çok hızlı değilmiş gibi zannediyorsun ama gaza asılınca canavar oluyor 5.vites çok hızlı birşekilde 200diyor ve korkmuyorsun hiç.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2009, 20:07:45 Gönderen: 06onur »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
« Yanıtla #41 : 12 Nisan 2009, 20:03:17 »
Zaten bu aletin en vurucu özelliği motoru.
O motor Golf IV'te olacak sen o zaman gör cümbüşü :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)