Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 95 OKTAN mi; 98-100 OKTAN mi ?  (Okunma sayısı 26283 defa)

Ynt: 95 OKTAN mi; 98-100 OKTAN mi ?
« Yanıtla #28 : 02 Mayıs 2009, 20:59:06 »
şu yakıt konusu polo aldım ilk arabam mesela ford ve fıat opet benzin oneriyo Volkswagenın onerdığı bi marka varmı arkadaşlarrrrr.....(opet mı )

« Yanıtla #29 : 02 Mayıs 2009, 21:34:50 »
şu yakıt konusu polo aldım ilk arabam mesela ford ve fıat opet benzin oneriyo Volkswagenın onerdığı bi marka varmı arkadaşlarrrrr.....(opet mı )

Ford,Fiat ve Opet KOÇ grubunun,o yüzden Opet öneriyo  ;D maalesef ülkemizde her benzinlik aynı değil,ben Opet kullanıyorum ama onuda Ayaş ayrımındaki Filiz petrolden başka yerden almam şehir dışında olmadığım sürece. Bana sorarsanız zaten petrol şirketleri içinde bayilerini en sık denetleyen Opet,o yüzden bir güvenim var.

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #30 : 26 Mayıs 2009, 22:36:05 »
aklı  kelden  yakıtı  shelden 
İşte olay budur arkadaşlar ben bugüne kadar P.O dan 95 oktan alıyordum bayağıda memnundum ama onun dışında başka hiç bir yakıt kullanmadım ne süper ne 97 oktan süperle 97 oktan arasında ne fark var veya benim 95 üzerine süper alsam bir problem yaratırmı ???
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #31 : 26 Mayıs 2009, 22:40:42 »
Bir kere hızlı giderken benzinliği kaçırdım ve Akpete girmek zorunda kaldım yakıt aldım düz yolda giderken aracın teklemesinden ve hızlanmamasından bir problem olduğunu anladım sonrada ıssız bir yerde kaldım Allahtan yanımda ikizim varı aracı biraz ittirerek yola çıkarttım ve şansıma babamın başşoförlüğünü yaptığı firmadan samimi olduum bir abimi yakaladık hemen halatla bağladık ama ne kadar rezil olmuştuk düşünsenize önde koskoca VOLVO FH12 arkada is VOLKSWAGEN GOLF MK1 CABRİOLET arabanın bir ara önünü kaldırdı debriyajdan ayağını hızlı kaldırdığı için neyse sonra vurdurarak çalıştırdım sonra tekrar benzinliğe P.O 95 Oktan benim tavsiyem Akpet sakın gazıda benzinide iğrenç :bekleriz: >:(
ob ein leben nach dem cabrio ist ???

« Yanıtla #32 : 16 Ekim 2009, 11:33:04 »
Bir kere hızlı giderken benzinliği kaçırdım ve Akpete girmek zorunda kaldım yakıt aldım düz yolda giderken aracın teklemesinden ve hızlanmamasından bir problem olduğunu anladım sonrada ıssız bir yerde kaldım Allahtan yanımda ikizim varı aracı biraz ittirerek yola çıkarttım ve şansıma babamın başşoförlüğünü yaptığı firmadan samimi olduum bir abimi yakaladık hemen halatla bağladık ama ne kadar rezil olmuştuk düşünsenize önde koskoca VOLVO FH12 arkada is VOLKSWAGEN GOLF MK1 CABRİOLET arabanın bir ara önünü kaldırdı debriyajdan ayağını hızlı kaldırdığı için neyse sonra vurdurarak çalıştırdım sonra tekrar benzinliğe P.O 95 Oktan benim tavsiyem Akpet sakın gazıda benzinide iğrenç :bekleriz: >:(

düşüncelerinize katılmıyorum bir kere alınıp da sorun yaptı diye markaya çamur atılamaz yorumlarınızı burda herkes görüyor ona  göre konuşmanız gerekir ikinci kere alın hala aynı hatayı yaparsa o zaman istedğinizi konuşun.iş ortaklarınız tek bir hata yaptığı zaman siliyormusunuz onları ? ben de daha önce uzun yolda mecburen akpetten gaz da aldım benzin de aldım hiçbir sorun yaşamadım belki yorum yapan arkadaşların dediği gibi tank sirkülasyonundan tortu ve pislik gitmiş olabilir karalamaya gerek yok.

« Yanıtla #33 : 16 Ekim 2009, 19:17:07 »
Opet forever ;)

« Yanıtla #34 : 17 Ekim 2009, 21:42:23 »
Adam akıllı kalite benzin olsa 97 veya 98 ne bulursam ondan koycam ama çok hassas olmak gerekiyo bu konuda.Gani abinin önerisi üzerine opet 97 almayı deniycem bakalım iyi olursa sürekli öyle kullanıcam.Bu arada harbiden oktan fazla olunca benim arabada az yakıyor....

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #35 : 18 Ekim 2009, 09:07:40 »
Mersedes'e shell 95 oktan fuel shave kullanıyorum.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #36 : 19 Ekim 2009, 15:20:27 »
Mersedes'e shell 95 oktan fuel shave kullanıyorum.
+1903
3 yıldır shellden 95 kullanıyorum.Bi ara bp ve alpet denedim ama shell in menzili daha uzun ve performansı kesinlikle çok daha iyi.
Bu arada hakkını yemeyelim maslak opet'in benzinide çok temiz..2-3 sefer orada fulllemiştim hiç sorun çıkarmadı.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2009, 15:23:23 Gönderen: Ouzoo »
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #37 : 19 Ekim 2009, 17:30:52 »
valla bu konuda ben baya bir muzdariptim taki evimin biraz ilerisine opet açılana kadar diğer istasyonlardan aldığım bir depo yakıtla yaptığım yola nerdeyse 30-40 km ekledi sonra uzun yoldada opet kullandım gerçekten araç farkediyor bu aralar p.o.ya uğramayın bence depolarında sahte marker bulundu ve epdk şimdi ceza kesecek lisans iptaline kadar yolu var eee malum kesilen vergi cezası başka nasıl ödenir. :tamamdir

« Yanıtla #38 : 20 Ekim 2009, 13:25:43 »
97 oktan yakıt aldım güvenilir bir bp bayiisinden benim aracıma göre gidişte belki çok az bir fark vardır ama motorun daha çok ısındığını zannediyorum belkide psikolojik bana öyle geliyor.  :)