Gönderen Konu: golf 6? ---civic HB?  (Okunma sayısı 54886 defa)

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 6? ---civic HB?
« Yanıtla #56 : 17 Nisan 2009, 17:03:25 »
Bence yazdiginiz test verilerinde yanlislik var. Benim Sahip oldugum yedinci jenerasyon civic'in bile 0-100'ü 9 sn. Ki 110 beygir olmasina rağmen.Ayrıca Benim aracim dahi 217 km'de devir kesiciye giriyor. YEni civic'in 197 km hızda kalmasi imkansız. Benim Bildiğim 240 yapanda var civicle ama devirli ve hafifte rampa inerken.Onunda normali 220 dir. Benim Bilgilerime Göre Tabii ki.  ;)                                                                                                                   Arkadaş sana katılıyorum ama senin araç hakkındaki bilgiler hususunda çünkü yeni nesil 1.6 motorlu civici kullandığın an hayal kırıklığı yaşayabilirsin
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #57 : 23 Nisan 2009, 01:24:21 »
Yiğit kardeşim 197km de kalır demedim. Fabrika verisi bu aynı koşullarda belli normlarda bu hıza ulaşabiliyor demekki. Otobanda 240da yaptırırsın belki daha fazlada. Ben tsi122hp golfü hiç zorlamadan bir defa denedim 5.viteste 210 yaptı 6ya atamdım. Ama Koşullar o normu o zaman dilimini karşılamıyor demekki. Test verisi 200km. Fabia 1.4 101hp yi denedik Hemde içinde 6kişi vardı 203te önümüze araç çıktı yavaşladı. Fabrika verisi 195km/h HB 185km/h sedan.

Golf GTi nin Fabrika verisi Test ölçümü 235km/h ama 270 km ile giderken videosu çekilmiş you tube ta.
 Honda Type-R Fabrika verisi Test ölçümü 235km/h ama oda en az 270 yapabilecek bi araç.

Bu ölçümleri belli bir mesafede belli bir zaman dilimi için de yapıyorlar.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 23 Nisan 2009, 06:40:39 »
Yiğit kardeşim 197km de kalır demedim. Fabrika verisi bu aynı koşullarda belli normlarda bu hıza ulaşabiliyor demekki. Otobanda 240da yaptırırsın belki daha fazlada. Ben tsi122hp golfü hiç zorlamadan bir defa denedim 5.viteste 210 yaptı 6ya atamdım. Ama Koşullar o normu o zaman dilimini karşılamıyor demekki. Test verisi 200km. Fabia 1.4 101hp yi denedik Hemde içinde 6kişi vardı 203te önümüze araç çıktı yavaşladı. Fabrika verisi 195km/h HB 185km/h sedan.

Golf GTi nin Fabrika verisi Test ölçümü 235km/h ama 270 km ile giderken videosu çekilmiş you tube ta.
 Honda Type-R Fabrika verisi Test ölçümü 235km/h ama oda en az 270 yapabilecek bi araç.

Bu ölçümleri belli bir mesafede belli bir zaman dilimi için de yapıyorlar.

Tabi ki size katılıyorum yere ve zamana göre değişiklik gösteriyorlar
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı SLEEPERS

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 27 Nisan 2009, 19:12:17 »
vw golf un kattıgı pretij gercekten bambaska bır duygudur.golf sahıbı arkadaslarım nededıgımı anlıycaktır.bundan vazgecebılıyorsanız manuel sanzımanlı 1.8 140hp cıvıc hb.; 160 lık tsı a kok sokturur.ayrıca atmosferık ozellıklerı ıle bence daha dayanıklı ve masrafsız bı motordur.gorsellık bakımından cıvıc hb daha cekıcı bı araba oldugunu sokakta ınsanların bakıslarından anlamanız cok kolay.tabı konfor , karoser dayanıklık , yol tutus gıbı konularda golf standartları olusturan dıger fırmalar ıse bunu yakalamaya calısanlardır.bu goruslerımı halen kullandıgım mk5 golf, kısa bır donem kullandıgım mk4 golf ve cıvıc(2005) araclarıma gore yapıyorum.

Çevrimdışı type-r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 27 Nisan 2009, 19:50:51 »
vw golf un kattıgı pretij gercekten bambaska bır duygudur.golf sahıbı arkadaslarım nededıgımı anlıycaktır.bundan vazgecebılıyorsanız manuel sanzımanlı 1.8 140hp cıvıc hb.; 160 lık tsı a kok sokturur.ayrıca atmosferık ozellıklerı ıle bence daha dayanıklı ve masrafsız bı motordur.gorsellık bakımından cıvıc hb daha cekıcı bı araba oldugunu sokakta ınsanların bakıslarından anlamanız cok kolay.tabı konfor , karoser dayanıklık , yol tutus gıbı konularda golf standartları olusturan dıger fırmalar ıse bunu yakalamaya calısanlardır.bu goruslerımı halen kullandıgım mk5 golf, kısa bır donem kullandıgım mk4 golf ve cıvıc(2005) araclarıma gore yapıyorum.

Kesinlikle en dogru anlatım.  :tamamdir
My Name is IBRAHIM UZULMEZ and I use Clear For men :D

Çevrimdışı irfan34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 10 Haziran 2009, 09:35:08 »
herkeze merhaba arkadaşlar . bana göre prensip şu   
alabilirsen alman ,yoksa  japonla da idare edebilirsin olay budur.

Çevrimdışı musti 16

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 11 Haziran 2009, 01:01:12 »
Aynen katılıyorum
Golf kullanmak ayrıcalıktır...

Çevrimdışı passi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 15 Haziran 2009, 14:54:38 »
herkeze merhaba arkadaşlar . bana göre prensip şu   
alabilirsen alman ,yoksa  japonla da idare edebilirsin olay budur.

güzel yorum  :tamamdir

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 15 Haziran 2009, 15:38:42 »
140 lık civic hb 8.9 saniyelik teknik verisi ve benim aracım golf 3 gtı dan yediği 5 boy farkla önce 140 lık tsı golf 5'e kafa tutsun sonra belki 160 lık golf 6 kasa tsı'ın 5-6 boy arkasından gider. :D

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 23 Haziran 2009, 14:10:41 »
140 lık civic hb 8.9 saniyelik teknik verisi ve benim aracım golf 3 gtı dan yediği 5 boy farkla önce 140 lık tsı golf 5'e kafa tutsun sonra belki 160 lık golf 6 kasa tsı'ın 5-6 boy arkasından gider. :D

Cem kardeşim istersen birde VTİ ile kalk  :)

Çevrimdışı CeM öZeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 23 Haziran 2009, 17:50:30 »
Cem kardeşim istersen birde VTİ ile kalk  :)
Aldığımın ilk zamanlarında kayserinin mmpower tuning firmasının yeni gözağrısı 38 VA ... plaka olan hatchback lacivert bi VTI la kalkmıştım zaten abi.İlk kalktığımızda öne atlıyordum 100 km hıza felan arka kapımda giriyordu VTI daha sonrasında 130-140 km hız gibi benim sadece burnum öndeydi hız 190 civarı olup VTI'ın 4. vitesi kısa olduğu için ben uzadıkca uzuyordum hız 230 a geldiğinde yaklaşık 1 boy arkamdan selektör atıp pes etmişti... :D VTI sonu  :halazn:

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 23 Haziran 2009, 19:13:14 »
Aldığımın ilk zamanlarında kayserinin mmpower tuning firmasının yeni gözağrısı 38 VA ... plaka olan hatchback lacivert bi VTI la kalkmıştım zaten abi.İlk kalktığımızda öne atlıyordum 100 km hıza felan arka kapımda giriyordu VTI daha sonrasında 130-140 km hız gibi benim sadece burnum öndeydi hız 190 civarı olup VTI'ın 4. vitesi kısa olduğu için ben uzadıkca uzuyordum hız 230 a geldiğinde yaklaşık 1 boy arkamdan selektör atıp pes etmişti... :D VTI sonu  :halazn:

O zaman senin canavar epey sağlam yürüyor Cem  :tamamdir
Aman dikkat et, güle güle uzun süre kullan...

Çevrimdışı dısardankapat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 27 Haziran 2009, 02:31:46 »
arkadaşlar ben makina resim, tasarım ve konstrüksiyon öğretmeniyim
bence civic hb de saatlerce izlenebilecek bir estetik ve dizayn söz konusu..
bu araç benim yanımdan geçtiği zaman işimi bırakıp şöyle bir durup bakıyorum ve arkasından diyorum ki helal olsun bu makinayı tasarlayan adamın eli öpülür... bence o makina sanatsal bir değere sahip...
böylesine güzel bir tasarımın malzemesinin de çok ta kalitesiz olacağını sanmıyorum....
japonlar için önemli olan estetik, hafiflik, pratiklik.... almanlar için önemli olansa sağlamlık ve aktif kullanım ömrü.... karar senin  ama kesin kararını verirsen haberim olsun:)

Çevrimdışı hibo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 31 Ağustos 2009, 23:25:17 »
dostlar çok düşündüm çok taşındım,müthiş kararsızlıklar sonrasında sanırm kararımı verdim...şu sıralar en azından 2 yıl kadar(golf 6 nın fiyat donanım oranı makul seviyelere inene kadar ) civic hb 1.8 sport a geçmeye karar kıldım vergi dilimine takılmasına rağmen...düşününce 2008 modeller 38-41 arası geziniyor civic için...golf içinse 2. el piyasası henüz oturmadığı için şöyle donanımlı olsun dersek hele,45 ve üstünü gözden çıkarmak gerek...şahsen maks.40 çıkmayı düşünüyorum ve dolayısıyla bir müddet honda kullanıcısı olacağım gibi görünüyor...bi tarafım hala golf te ama,çok kalmaz yine dönerim gibi geliyor:Dbirde honda deneyelim bakalım,hayırlısı 8)