Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Opel Astra mı Toyota YAris mi?  (Okunma sayısı 13383 defa)

Opel Astra mı Toyota YAris mi?
« : 21 Şubat 2010, 21:08:38 »
arkadaşlar bu lpg yüzünden aracımdan soğudum artık. sonbahara kısmetse sıfır araba alacağız. polo almayacağım çok pahalılar.

opel astra 14. motor benzinli ve toyota yaris otomatik vitese baktım. biri 33, diğer 31 bin tl idi.

astra iyi güzel hoş duruyor ama ön konsolu çok yüksek yapmışlar nerdeyse gömülüyon arabaya. yolu nasıl görecem anlamadım.

micra da ön konsol daha iyi duruyor. en azından yol gözüküyor. ama baaj çok kçüçük hiç bir şey sığmaz.

bu lpg zımbırtısı yüzünden performans şu bu soğudum artık. arabam az yaksın, sorun çıkarmasın istiyorum. yoksa 200 km ye kaç sn de çıkar,ışıklarda nasıl hızlı kalkar vs o tür isteklerim yok
Araba binmek içindir..

Ynt: Opel Astra mı Toyota YAris mi?
« Yanıtla #1 : 21 Şubat 2010, 22:32:01 »
Astra sedan mı hatcback mı?Hatcback alacaksan Enjoymu classic mi alacaksın?
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2010, 22:55:48 »
hatcback enjoy ful paket.
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2010, 23:20:05 »
hatcback enjoy ful paket.
yaris ile astranın sınıfları farklı. astra daha üst snıf ve dolysıyla daha geniş ve büktür. türkiyedeki piyasası daha iyi.

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2010, 16:48:58 »
Ekonomi baş planda ise ve ayda en az 500km yol yapıyorsan TDI bir araç almanı tavsiye ederim.. Ve özellik ilede uçan tenekeleri tavsiye ederim CLIO CDI çok ekonomik ve yol aracıdırlar 1 depo ile 1000km yolu devirirsin..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2010, 16:59:08 »
yaris biraz ufak kalıyo astra nın yanın da benim tercihimde astra olur 1.3cdti enjoy spor paket yakıtta da gayet iyi

« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2010, 20:03:21 »
1.3 motorlar 40 000 tl den başlıyor ama :)
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #7 : 22 Şubat 2010, 22:39:13 »
Artık astra g kasalar tarih oldu :)   Bu astra h kasalar da astra classic adını aldı ve donanım seviyesi essentia olarak tanımlandı.Bu donanım seviyesi enjoydan daha iyi şu anda.Önceden en baz modeldi.Tabi ki astra diyorum:):)     Başına bela almak istersen yaris :D
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2010, 22:39:25 Gönderen: polo38 »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2010, 12:22:04 »
1.3Cdti 40.000se 1-2yaşında Servis bakımlı tertemiz 30-40binde ki aracı 33e rahat alırsın. Yaris altsınıftır corsa/polo ayarıdır. Vw pahalıdır marka prestiji saydıklarından yüksek ve güvenliği her zaman sınıfın en iyilerindendir. Yaris yol tutmaz küçüktür. Ama mekanik olrak çok sağlamdır 10-15yıl mekanik sorun yarartmaz. Elektronik konfor ve güvenlik sağlar. En iyi yapanlar Almanlardır VW opel ve yaristen iyidir bu konuda.

*Yarisin Az elektronikli modeli Arızasızlık açısından mantıklıdır. Yol tutmaz Şıktır ama konfor zayıftır.
*Aynı mantıkta Polo 9n2de "Trende" arza yapmaz. 1-2yaşında 20-22ye 30-40.000kmde sevis bakımlı alırsın(biz 3yaşında 49.000de ilk sahibinden 19a şans eseridenk getirdik. Tam olarak "0" tl masraf yaptık, iki bayan kullanmasına rağmen-poloların kaderi ne yazıkki- 7-8aydır gık demedi daha ) en azından daha konforludur ve yol tutar
*Astra nın elektroniği boldur. Ama üst sınıf olduğu için daha konforlu ve yol tutuşu çok daha iyidir. Arıza ihtimali doğal olarak 5.yılından itibaren başlar.

LPG taraftarı olarak.Ben olsam 25i geçince astra-golf-mazda3-civic, 30 u geçince de bunlara ek olarak Mazda 6- mondeo seçeneklerinin hep 5-45.000 km 1-3yaş aralığına bakardım. Ve gider yusuf ustaya Lovato Easy Fast taktırırdım.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2010, 12:28:59 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #9 : 10 Mart 2010, 09:52:19 »
mk2 td al :D Şaka bir yana arac alacak olsam yaris benim hiç aklımın ucundan gecmez. Tabiki astra ama 1.3 cdti olursa dadınadan yenmez yok sa yakıtı dusurmeyı yıne unut bosa arac degıstırmıs olursun. yarıs de otm diyorsun bu triptronik otm değilse o da cok yakar. ille de az yaksın diyorsan albea palio getz era ya da clio bunlardan birini al hem ucuzlarda