Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: benzin mi mazot mu  (Okunma sayısı 9362 defa)

Çevrimdışı SNA

benzin mi mazot mu
« : 09 Nisan 2009, 22:11:52 »
Arkadaşlar eğer yıllık 35000 üzerine çıkıyorsanız mazotu belki düşünebilirsiniz fakat 3 yıl sonra (km 0,1 kuruş fark etse 11.500 tl kar edersiniz) 115000km bir dizeli 2. el olarak alacağımı düşünmüyorum satacak olsanızda benim gibi düşünenler yüzünden  2 el fiyatları benzinliye göre daha % olarak daha fazla düşer, 2 .el de motor ii bakılmamışsa  ve bir arıza verirse en az 5000 tl ve üzeri masraf yapar ki buda sizin kar ettiğiniz yakıt masrafını geri alır, ayrıca alrıken zaten 5000tl fazla verdiniz, bu sebeple benzinli arabanın 2. eli de daha kıymetli.Binek araçlarda kesinlikle benzin diyorum, yada gidin deneyin...

Ynt: benzin mi mazot mu
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2009, 00:29:06 »
ben her sartta dizel derim
artık günümz dizeller eskisi gibi, performans açısından
az yakar cok kaçar hesabı :)
aracın bakımlarını düzenli olarak yaptırırsan, arabana bakarsan
kolay kolay sorun çıkartmaz...
MAZOT  :tamamdir

« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2009, 01:28:53 »
az kullanıyorum, kullandığım sürece sorun istemiyorum
ayda 1 depo bile benzin harcamıyorum neden daha fazla para verip dizel alayım ki
kmde polom 0.229TL yakıyor

BENZİN :tamamdir
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2009, 11:58:41 »
bencede benzın ama dızel alıcak olsam ya sıfır yada 100.000 km yı gecmemıs alırdım buda dızelin masraf cıkardıgında cok malıyetlı olması ama ıyı bakılmıs bakımlı bı dızel kolay kolay sorun cıkarmaz

Çevrimdışı serkan_89

• eski adı:mc_serkan_126
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2009, 18:47:04 »
benzin. hem de en kurşunsuzundan

« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2009, 20:25:28 »
                Arkadaşlar tamam mazotlu araba hep masraflı , bakımlı. Bu benzinli arabalar hiç bozulmuyo mu? Yani sanki benzinli araç bozulduğunda masraf çok çok mu farklı olacak? Bi de mazotlu araca baktıktan sonra masrafı benzinliden ne kadar farklı olabilir ki? Anlamıyorum ben bu mazotlu korkusunu.

« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2009, 23:51:55 »
                Arkadaşlar tamam mazotlu araba hep masraflı , bakımlı. Bu benzinli arabalar hiç bozulmuyo mu? Yani sanki benzinli araç bozulduğunda masraf çok çok mu farklı olacak? Bi de mazotlu araca baktıktan sonra masrafı benzinliden ne kadar farklı olabilir ki? Anlamıyorum ben bu mazotlu korkusunu.

helal be kardeşim  :tamamdir

« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2009, 01:44:01 »
Arkadaşlar ben 200 km yaklaşık 25 ila 30 arası kullanışa göre değişir gidiyorum Dizel 90 model Jetta ile Eğer Daha Uygunu varsa Benzinde buyursun Onu kullanalım .

« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2009, 07:10:56 »
bence benzin,  :D
ileride tüp taktırmak için  ::)

Çevrimdışı q4

« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2009, 16:37:52 »
yeni nesil dizel motorlar, sessiz, arıza ve bakım masrafları makuldur. Teknolojileri çok değişiktir, eski hurafelerle bakmak yalnış... Üstelik dizel araçlar turbolu olduğundan emsallerinden daha güçlü...

« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2009, 16:10:03 »
dizeli tatmayan böyle boşboş konuşur işte cehaletlerine sayar sayarım ama saygı duymam.nedenmi diyelimki çok basit bir örnek vereyim.X marka bir benzinli otomobiliniz var ve kontağı açık unuttunuz? sonuç MASRAF-MAĞDURİYET=BİLMEDEN KONUŞMAK. önceden böyle iken dizel araçlarda bir yine yoktu ve bu benzinli araçlarda devamlı yaşanan bir sorundu.şimdi ise neyini överler halen anlamış değilim.koy adam akıllı mazotu adam gibi bak arabana hiç bir sorun olmaz dizelde yakıt olarakta getirdiği ekonomiklikte çabası.doğa içinde yanmış benzin gazı dizelden daha zehirlidir ki buda en önemli faktördür dizeli yaygınlaştıran ama hiçkimsenin haberi yoktur bundan...

« Yanıtla #11 : 04 Ekim 2009, 16:31:58 »
daha önce hiç dizel araç kullanmamış fakat dizel almaya karar veren arkadaşlar...lütfen yeni kasa 1.3 cdti opel corsayı deneyiniz...ufak motor dizeller traktör gibi kalkışları turbo devreye girene kadar rezalet.....bmw 3.20d makul  :) :)

:tamamdir :tamamdir :tamamdir BENZİN  :tamamdir :tamamdir :tamamdir
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2009, 16:33:43 Gönderen: cemdermen »
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control