Gönderen Konu: Alfa Romeo 156 1.6 TS 16V Distinctive - Subaru Impreza 1.5 AWD Elegance HB  (Okunma sayısı 10486 defa)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Bu araçları nasıl bilirsiniz arkadaşlar. bu araçlar 25.000 30.000 TL fiyat aralığında benim istediğim bütün donanımları karşılayan ve kasa olarak da beğendiğim araçlar ama + ları - leri nelerdir hiç bilmiyorum. aranızda kullanan bilen gören duyanlar vardır mutlaka. bilgi almak istedim. kendimce şu yorumları yapıyorum. piyasaları pek yoktur belki ama ben alıp satıcı değilim uzun yıllar kullanmak için araç alırım. ama şunu da biliyorum acil olarak elden çıkarmam gerekirse zor gider. parça konusunda sıkıntı yaşayabilirim bir sıkıntı olursa şayet. hadi alfa lara fiat servisleri bakar ama subaru yu heryere gösteremezsin. ayrıca subaru da boxer motor var. yakıtı nasıl bilmiyorum. ama 4x4 olması beni cezbediyor üstelik kasası da çok hoşuma gidiyor. siz neler düşünüyorsunuz?
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
alfa biraz nazik araçlar bakarsan bağ bakmazsan dağ olurlar.. bi zamanlar çok araştırmıştım.. görüntü bakımından çok güzeller..
ama alfanın bi kaza testini gözden geçirin ... bu size yardımcı olur güvenlik konusunda ;)

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim cevap için. müsait bi zamanda incelerim tabi ama kısaca ne demek istediğinizi belirtirseniz sevinirim. ifadenize bakılırsa demir yığını demek istediğinizi anladım. doğru mu?
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
öncelikle subarunun 1.5inden ve 1.6 sından kesinlikle uzak durun, 2000 cc gibi yakıp 1.2 motor gibi gitsin istemezsiniz.zira araç hem ağır, hem simetrik 4 çeker, dolayısıyla kaldırmıyor, iyi de yakıyor, ama gitmiyor.satışı emin olun bir alfadan daha zor olacaktır.

bir alfa kullanıcısı olarak alfaya gelince;

*eskisi kadar zor satılmıyor emin olun, zira insanlar 2. elde 18-20 etmesi gereken arabalara 25-26 vermekten bıktığı için alternatif araç arayışlarına girdi, bu bağlamda alfanın piyasası da yavaş yavaş hakettiği yere gelmeye başladı.servis işini de mengerler eline alınca bu sorun da ortadan kalktı.şahsen ben aracıma 26bin yazdım gayet de arayanı soranı var 24e elimi sıkmaya çalışan 2 kişi oldu şu ana kadar.

*performansı ve motor sesi şahanedir, 1.6 araç kullandığınıza inanamazsınız, 1.8leri 2.0 ları kovalarsınız, sonra benim gibi 1.6 sı böyle ise 2.0ı nasıldır diye merak edip aracınızı satışa koymanız da olası :) ama 2.0 olup selespeed olmayanları çok azdır (selespeed otomatiktir) 2.0 alınacaksa manuel bulmak samanlıkta iğne aramak gibidir.Sakın ola selespeed modellere yaklaşmayın ;)

*performansı ve motor sesi şahanedir, ona göre de yakar :) çok yaktığı söylenir bu araçların ama sakin kullanınca nasıl yakması gerektiğini biliyor.ben aldığım günden beri toplasan 2 gün sakin kullanmışımdır ona rağmen aldığım benzin dahil kilometrede yaktığım 29 kuruş.

*bazı parçaların ömrü zayıf, mesela şöför tarafı cam açma tuşları 45bin kmdeki arabamda bir sorun, çıkmasını da bulamadım, yenisini almam gerekecek.dış logolar solmuş vaziyette ki ben zaten karbon kaplayacaktım bana bahane oldu.

*donanım olarak düzgün araçlardır, distintictive modeller progressionlardan doludur aklınızda bulunsun.ama progression bir alfa da donanım olarak çoğu araçtan artı yerdedir.

*156yı bilmiyorum ama 147 gayet ağır bir araç 1.6 motor bir hatch için.otomatik golf4üm lpg dahil 1206 kilo iken 147im 1285 kilo.bu bağlamda sağlam arabalar gibi görünse de eksik bir şeyler var sanırım, yandan darbelerde çok çok iyi koruyan araç, önden darbelerde yolcuyu korusa da şöförü pek iyi koruyamıyor, ama aracınızda 8 airbag standart olacaktır, kemer ile de aranızı iyi tutmanızı öneririm.

*twinspark motorların en çok bilinen, dilden dile dolaşan, bunu bilince alfayı bildiği sanılan arızası varyatör sorunudur.lakin bu tam anlamıyla bir sorun da değildir, araç soğuk çalıştırmada varyatörün ne kadar arızası olduğuna bağlı olarak bir süre dizel gibi çalışır, sonra normale döner; hatta kitapçığında bile yazar, belli bir kilometreden sonra varyatör ses yapmaya başlarsa bu tamamen bozulduğu manasına gelmez diye.ama bozuldu diyelim yolda bırakacak bir arıza olmadığı gibi tamir kiti de 50 lira olan bir arıza.o kadar abartılan kronik sorun 50 liraya çıkıyorsa ben razıyım.

*ön takımı biraz hassas araçlardır, çukurlardan mümkün mertebe uzak durmanız lazım.

*lpgye çok güzel uyum sağlarlar, lakin montajı yapanın usta olması lazım, bu aracın her yeri elektronik, çok dikkatli olması lazım.

unuttuklarım varsa sormanız yeterli ;)

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
Tanıdığım bütün Alfacılar senin gibi Ali :) Bu bir tesadüf olamaz  :D
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
sen öyle diyince arabayı övmüş gibi hissettim ya, eksileriyle beraber yazdım halbuki :)

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
boralp'in dediklerine katılıyorum alfayı güzel anlatmış...

teşekkür ederim cevap için. müsait bi zamanda incelerim tabi ama kısaca ne demek istediğinizi belirtirseniz sevinirim. ifadenize bakılırsa demir yığını demek istediğinizi anladım. doğru mu?

benim demek istediğim araçta istedeği kadar hava yastığı bilmemseni olsun..normal bi c segmenti araçları arasında kaza teslerine yüksek puan alamamıştır .. önden bir darbeden orta sütunun nasıl şöfore doğru yığıldığını görürsünüz (youtube'a alfa romeo 156 vs yazın izleyebilirsiniz)... ağırlık demek, sağlamlık, yol tutuş demek değildir... fazla ağırlık eksi yönlerede çekebilir aracı...

yakıt konusunda gelince   kullandığınız araç 2001 model golf 4  .. buna bakılarak  biraz daha fazla yakacaktır..ama araç lpgye uyumlu bu konuda sıkıntı yaşamazsanız...
varyatör sorunu hepsinde rastlanan bi özellik onu kafanıza takmayın..

aracın yürüyen sistemi çok güzeldi yol tutuşu c segmenti neredeyse en üsttedir..
ama Boralp'inde dediği gibi naziktir ..
Çünkü Alfa Romeo bir Fiat Yapımı..(yanlış anlamayın fiatların tüm modellerinde var bu kroniklik)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
alfa romeonun temelinde sportif araç üretmek vardır, bundandır ki yol tutuşu iyi iken, bu tutuşu sağlamak için takımların sert olması sonucu erken deformasyon olması kaçınılmaz oluyor.

yanlız güray, yakıt konusunda alfanın golften çok yaktığı kısıma katılmıyorum, 2sine de sahip olmuş biri olarak ;) aynı diyebiliriz belki ama alfa daha fazla değil, golf de pek ala savurgan bir araç motoruna göre

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
sen öyle diyince arabayı övmüş gibi hissettim ya, eksileriyle beraber yazdım halbuki :)

Yani iliklerine kadar biliyorsun arabayı demek istedim. Alfayı bende sevdiğim ve ilgilendiğim için senin konuya at gözlükleri ile bakmadığını
anladım. Kimi araba sahipleri sahip oldukları aracın dünyanın en iyisi olduğunu ve hiç sorunu olmadığını empoze ederler ya etraftakilere sen öyle değilsin mesela...
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
subaru fena durmuyor aslında ama demek beş para etmezmiş :(
This is the best one until we make a better one.......

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Yani iliklerine kadar biliyorsun arabayı demek istedim. Alfayı bende sevdiğim ve ilgilendiğim için senin konuya at gözlükleri ile bakmadığını
anladım. Kimi araba sahipleri sahip oldukları aracın dünyanın en iyisi olduğunu ve hiç sorunu olmadığını empoze ederler ya etraftakilere sen öyle değilsin mesela...

körü körüne bir araca bağlanmak doğru değil, öylelerinden ben de hoşlanmıyorum.seneler önce burada civic vtec 2,golf karşılaştırması olduğunda hep vtec 2 dedim ama 3 defa civic almanın kapısından dönmüş,defalarca test etmiş biri olarak motor dışında yaramaz araba diyorum mesela.o yüzden kimsenin lafına kulak asmadan, kullanıcı yorumlarını dinlemek ve test ederek kendi yorumunu ekleyebilmek lazım diye düşünüyorum.hakkımda böyle düşünüyorsan ne mutlu bana, çok teşekkür ederim :)

@caner subaru wrx giydirme olmadan bir şeye benzemiyor malesef, tek albenisi çıtasız kapıları.boxer motor düşük hacimde bir de dezavantaj eğer lpg düşünülüyorsa

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
işte o kapılar bnm çok hoşuma gidiyo :)

Çevrimdışı xq288

• Profili Görüntüle
körü körüne bir araca bağlanmak doğru değil, öylelerinden ben de hoşlanmıyorum.seneler önce burada civic vtec 2,golf karşılaştırması olduğunda hep vtec 2 dedim ama 3 defa civic almanın kapısından dönmüş,defalarca test etmiş biri olarak motor dışında yaramaz araba diyorum mesela.o yüzden kimsenin lafına kulak asmadan, kullanıcı yorumlarını dinlemek ve test ederek kendi yorumunu ekleyebilmek lazım diye düşünüyorum.hakkımda böyle düşünüyorsan ne mutlu bana, çok teşekkür ederim :)

@caner subaru wrx giydirme olmadan bir şeye benzemiyor malesef, tek albenisi çıtasız kapıları.boxer motor düşük hacimde bir de dezavantaj eğer lpg düşünülüyorsa

o zaman ikiside normale göre fazla yakan diyelim :)

Çevrimdışı caner4

• Profili Görüntüle
şu 156 ları araştırdım biraz da fena değil baya baya hoşuma gitti  :bekleriz: