Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: xenon sıkıntısı yardım!!  (Okunma sayısı 29012 defa)

xenon sıkıntısı yardım!!
« : 28 Aralık 2011, 17:48:00 »
Herkese merhabalar arkadaşlar jettamı sıfır aldığımda far ve sislere HID marka xenon taktırdım ve yaklaşık 3ay sonra sağ ön far elektriği kesti servise götürdüğümde beyne zarar verdiğini ve söktürmem gerektiğini belirttiler bende söktüm orjınal ampullerını taktrıdım kesin diyolar ne marka olursa olsun xenona yaklaşma taktırma filan dediler bende başkalrında olduğunu söyledim onlardada 3- 5 aya aynı sıkıntıyı verecegını ve onlarada söktürmeleri gerektiğini söylüyolarmış benım şimdi ne yapmam lazım ??  :'(
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2011, 21:06:50 Gönderen: confidence »
CONFİDENCE
[/b]

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: xenon sıkıntısı yardım!!
« Yanıtla #1 : 30 Aralık 2011, 07:39:37 »
Beyne zarar vermezde onların cebine zarar verebilir. :t Ampül patlak olduğundan arızadağil ampülün çalışmadığını ikaz edenuyarı belirir.
Otomatik aydınlatma sistemi var ise onu devreden çıkar ve aracını öyle çalıştır sonra farları aç.
İşinin ehli oto elektirikçi işinin arkasında ise garantiden xenonun ampülünü yada ampül beynini değiştirirdi.

Yeni Jettamızı teslim almadım,aksislik olmazsa seyret tur. :sevgi:

« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2011, 21:19:10 »
ampulude değiştirdim balansta değişti sonra bir bakıldı fara elektrık hıc gelmıyo sonra xenonlar söküldü servıste yapıldı cıktı bn otomatık ayarda zaten hıc kullanmadım dıkkat edıyodum yanı cunlu yanıp söndükçe zenona zara vercegını dusunuyodum böyle bişi geldı işte başıma :-\
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #3 : 16 Ocak 2012, 23:51:48 »
Hocam biraz geç oldu ama bunun sorunu büyük değil bence...Çok iyi bir oto elektrikçi bulursan işiniz hallolur diye düşünüyorum.Vw kalitesi bunu da düşünmüş olmalı...Geçmiş olsun.

« Yanıtla #4 : 28 Ocak 2012, 10:01:10 »
bende zenon takan mağdurlardanım 2 hafta sorunsuz çalıştı sonra sağ taraftaki fara elektirik gelmedi serviste komple farı değiştirdiler zenon takmayı çok istiyorum fakat yine bir sorun çıkar diye korkuyorum.şimdi normal ampullerini kullanıyorum.birde gündüz farlarına beyaz ışık veren ampul istiyorum ledli ampuller arıza lambası yakıyormuş ebay diye bir sitede beyaz yanan 1156 tip diye geçiyor 12v 21w ampul buldum fakat türkiye gönderimi yokmuş.zenon takan ve sorunsuz çalışan varsa marka ve model yazarsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim

« Yanıtla #5 : 28 Ocak 2012, 10:05:09 »
bende gündüz farlarına beyaz ışık veren ledsiz ampullerden arıyorum bulan varsa yazsın :'( :'(

« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2012, 16:43:19 »
Hocam biraz geç oldu ama bunun sorunu büyük değil bence...Çok iyi bir oto elektrikçi bulursan işiniz hallolur diye düşünüyorum.Vw kalitesi bunu da düşünmüş olmalı...Geçmiş olsun.
hocam doğru diyosunuzda araç komple elektronik hiçbir şey ellenmıyo kes ekle araya modül koy yok kabul etmıyo o yüzden elektrıkcıye fılan teslım edemem dursun bu şekil oynamaya başka araç düşünüyorum :(
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2012, 16:45:55 »
bende zenon takan mağdurlardanım 2 hafta sorunsuz çalıştı sonra sağ taraftaki fara elektirik gelmedi serviste komple farı değiştirdiler zenon takmayı çok istiyorum fakat yine bir sorun çıkar diye korkuyorum.şimdi normal ampullerini kullanıyorum.birde gündüz farlarına beyaz ışık veren ampul istiyorum ledli ampuller arıza lambası yakıyormuş ebay diye bir sitede beyaz yanan 1156 tip diye geçiyor 12v 21w ampul buldum fakat türkiye gönderimi yokmuş.zenon takan ve sorunsuz çalışan varsa marka ve model yazarsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim
vallahi xenonle ilgili hiç bişi düşünme olmuyo ne yaparsak yapalım vallahi:( takanda er geç alıyo aracın beynını ele bende kullanıyorum sarı sarı gündüz farlarına ledlide takamazsın arıza lambası yakıyo sadece kalıtelı turuncu ampul yap dursun ben öle yaptım çok üzgünüm :(
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #8 : 21 Mart 2012, 09:01:25 »
ledli ben taktım hocam sorun olmuyor iyotlu led ampulerde sorun olmuyor iyi arastırmak gerek

« Yanıtla #9 : 21 Mart 2012, 13:14:55 »
ledli ben taktım hocam sorun olmuyor iyotlu led ampulerde sorun olmuyor iyi arastırmak gerek
evet bende araştırdım takıp deneyen kullanan var yeni çıktı onlarda
 bi abim var hatta satıyor teline verebılırım yardımcı olmak adına
CONFİDENCE
[/b]

« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2012, 10:13:39 »

telf.no verirseniz sevinirim

« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2012, 08:25:06 »
telf.no verirseniz sevinirim
pm atıldı
CONFİDENCE
[/b]

Çevrimdışı albay71

Otomobil
    Jetta 1.2 TSİ
« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2015, 15:24:07 »
arkadaşlar merhaba 2013 jettam var 3 aydır bende arabada aldığımda xenon kısa park ve sis farı ve amerikan park kiti vardı. Aracı aldığımda sis farları hiç yanmıyordu. bir süre sonra sağ kısa xenon söndü xenon motorunu değiştirdik yanmaya başladı. ancak sislere baktılar sigortada ve ampullerde sorun yok arada bir yerde sıkıntı var dediler. Sisleri yapamadılar. Bu arada gündüz farını da kit var diye iptal etmişler. Birkaç gün öncede sol park farı ve amerikan parkı söndü yine baktırdım yine sigortada sorun yok dediler. beyinle alakalı olabilir dediler. ayrıca amerikan parka gelen kitte plastiğin eridiğini söyledi ve şimdilik iptal etti. belki şase vardır. bu sorun konusunda bir fikri olan var mı? şimdiden herkese iyi bayramlar.

« Son Düzenleme: 23 Eylül 2015, 16:15:16 Gönderen: albay71 »