Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: VW jetta-egr valfi-dış sıcaklık sensörü-ön sol kapı alt menteşesi  (Okunma sayısı 13187 defa)

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Arkadaşlar aracım 1.6 fsı 115 hp comfortline  6 ileri vites 2006 model araç çok güzel (az yakıyor ve iyide performanslı çok rahat,konforlu)memnunum aracı yeni aldım,bu başlıkta belirttiğim 3 problemin olduğunu bilerek aldım ve fiyattan düştük.
1-)EGR VALFİ
Acaba temizlenmesi mümkünmüdür,google yazınca bazı modellerde egr valfi arıza lambası yanınca temizlenerek sorunun giderildiği yazıyor ki ben bu lamba aldığımdada yanıyordu ve 1000 km 'ye yakın yol yaptım bir sıkıntı yok durum demekki çok ciddi değil.
2-)sol ön kapı alt menteşesi
Genel itibariyle kapı açılırken veya kapanırken tak tak diye ses  geliyor sanırım yay arızalı bazende o ses gelmiyor,servis 101 testinde değişmesi gerekir komple takım olarak menteşesi filan dedi ama bence yaylardaki sorun giderilerek hallolur çünkü hiç bir fonksiyon kaybı yok.
3-)dış sıcaklık sensörü
Bu değişecek belli,fiyatı nedir acaba.
Arkadaşlar fiyatları nedir bu işlemlerin başından buna benzer problemler geçen var ise izlediği yol nedir yardımcı olabilirse sevinirim.
Not:Ankara'dayım hem hesaplı,hem kaliteli bir usta önerirseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2011, 00:08:59 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ankarada Hangi Usta?

KAPI MENTESİ GAVŞEMŞTE OLABİLİR BENİMKİ GEVŞEMİŞTİ SIKTIK GEÇTİ. DİĞERLERİ İÇİN LİNKE BAK
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı battal gazi

Ankarada Hangi Usta?

KAPI MENTESİ GAVŞEMŞTE OLABİLİR BENİMKİ GEVŞEMİŞTİ SIKTIK GEÇTİ. DİĞERLERİ İÇİN LİNKE BAK

Aynen öyle olmuş pimi çıkmış hiç bir parça değişimi olmadan kapıyı söküp yaylarını yerleştirdi,şaşmazda bi kilitçiye yaptırdım 30-35 dakikada bitti 40 tl'ye yaptırdım.

Dış sıcaklık sensörü söküp takınca birde akü kutup başını çıkarıp takınca düzeldi. Egr valfini temizlettim fakat hatayıda sildirdim yanmıyordu 40 km sonra yeniden yandı yalnız usta würth'ün 25 tl lik temizleyicisini verdi 40 litre benzinle koydum lamba tekrar yandıktan sonra, 40 litre bitince tekrar gelirsin hata kodunu tekrar sileriz dedi sanırım ondan sonra yanmaz.
tavsiyeniz için sağolun.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Fsi lerde genelede belli bir zaman sonra arıza lambası yanar, temizleyiciyi ara ara yapmakata fayda var. Işık yakıtı artırmıyor aracın çalışmasına etki etmiyorsa kafana takma.

Çevrimdışı battal gazi

Fsi lerde genelede belli bir zaman sonra arıza lambası yanar, temizleyiciyi ara ara yapmakata fayda var. Işık yakıtı artırmıyor aracın çalışmasına etki etmiyorsa kafana takma.
Hiç bir zararı yok ama can sıkıntısı yapıyor.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
o sıkıntı Geri besleme sistemi güçlü olupta LPG taktıran araçların yarısından çoğunda var. Bazı şeyleri kafaya takmamak lazım, o arıza bildirimi olmayan araca bindiğini varsay aynı sorun ondada olur ama sana söylemez, görmezden gel bence, yada PCye bağalat arıza neredense değiştirt

Çevrimdışı battal gazi

o sıkıntı Geri besleme sistemi güçlü olupta LPG taktıran araçların yarısından çoğunda var. Bazı şeyleri kafaya takmamak lazım, o arıza bildirimi olmayan araca bindiğini varsay aynı sorun ondada olur ama sana söylemez, görmezden gel bence, yada PCye bağalat arıza neredense değiştirt

Aracım benzinli.Dediğiniz gibi en güzeli takmamak.

Çevrimdışı battal gazi

Arkadaşlar fsı aracımı satalı bir buçuk ay oldu fakat egr sorununu maalesef ustalarımızın çoğu anlamıyor,egr yi boş yere değiştirdittiler bana sonra lamba gine yanmıştı.Sonrasında ise ben egr ye gelen boruları temizlemesini söyledim ustaya temizledi ve bir daha asla yanmadı lamba ustada mahçup oldu.Tahminim egr eski fabrika çıkışlısı gine takılı olsa ve borular temizlenmiş olsaydı sorun olmayacaktı.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Söylediğin iyi olmuş. Muhtemelen olmayacaktı değiştirmek ustaların kolayına geliyor 2-3000 harcayıp motorun yarı parçasını değiştirince düzeliyor. Ozaman araçtan nefret ediyorsun. Biz forumda neler gördük. Yanlış buji yüzünden 2000tlden fazla haracayıpta çözemeyen vardı.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2011, 23:48:19 Gönderen: 06onur »