Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jetta Yol bilgisayarı Problemi  (Okunma sayısı 15417 defa)

Jetta Yol bilgisayarı Problemi
« : 07 Haziran 2007, 09:29:13 »
Herkese Selamlar,
Siteye bugün üye oldum ve ilk problemimi soruyorum.
 İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Akşam arabayı parkettim. Sabah bindim yolda dikkat ettim ortalama yakıt tüketimi hep 8.6 da sabit duruyor. Anlık hareket ediyor, Gidebileceği km hareket ediyor ama ortalama yakıt ta hiç bir hareket yok.Birde altmenülere gidince orada 3020 km. 96H 56M gibi zaman ve km ler var. O saatin yolculuk zamanı olması gerekiyor ve eskiden sıfırlanıyordu. Daha önce dikkat etmedim ama sağ bu yanlış değerlerin köşelerinde 2 var daha önce 1 mi yazıyordu ?
Acaba 2 bilgi tutuyor gibi bişey duymuştum oraya mı geçti? menüden sağdan soldan bişeylere bastım ettim ama düzeltemedim.

Teşekkürler...

Ynt: Jetta Yol bilgisayarı Problemi
« Yanıtla #1 : 06 Ağustos 2007, 14:19:46 »
Köşede yazan "2" o anda genel hafızayı göstermekte. Yani arabayı ilk alışınızdan itibaren alınan toplam veriler. "1" ise motor durdurulduktan 2 saat sonra silinir. "1" ve "2" modları arasında "ok" tuşu ile geçiş yapılabilir.
2. hafızadaki ortalama yakıt tüketimi çok uzun zamandan beri kaydedildiğinden çok yavaş değişir. motor 1.6 ise 8.6 biraz çok değil mi sanırım biraz performanslı kullanıyorsun  :) benimki ilk zamanlar 6.5 civarıydı motor açılınca 8'e çıktı tabi   ;D
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2007, 14:26:18 Gönderen: BooRock »

« Yanıtla #2 : 06 Ağustos 2007, 19:42:30 »
Herkese Selamlar,
Siteye bugün üye oldum ve ilk problemimi soruyorum.
 İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Akşam arabayı parkettim. Sabah bindim yolda dikkat ettim ortalama yakıt tüketimi hep 8.6 da sabit duruyor. Anlık hareket ediyor, Gidebileceği km hareket ediyor ama ortalama yakıt ta hiç bir hareket yok.Birde altmenülere gidince orada 3020 km. 96H 56M gibi zaman ve km ler var. O saatin yolculuk zamanı olması gerekiyor ve eskiden sıfırlanıyordu. Daha önce dikkat etmedim ama sağ bu yanlış değerlerin köşelerinde 2 var daha önce 1 mi yazıyordu ?
Acaba 2 bilgi tutuyor gibi bişey duymuştum oraya mı geçti? menüden sağdan soldan bişeylere bastım ettim ama düzeltemedim.

Teşekkürler...

sevgili arkadasim:
yukardaki arkadasta aciklamis onlara ek olarak soyleyecegim sudur.
ortalama yakit tuketimi hemen degismez.birde araciniz en son 5000-6000 km gibi uzun suredir resetlenmediyse verilerin degismesi cok zor.sonucta ortalama tuketimdir.toplamda 5000 km nin mi ortalamasini degistirmek kolay olur yoksa 100-200 km nin mi ortalamasini degistirmek kolay olur?
onun icin her mazot alisinizda verileri sifirlayin.ilk 50 km deki veriler cok gercekci olmaz.gercekci verile 100 km den sonra belli olur.
bahsettiginiz diger sey ise sureye gore ne kadar ortalam hizda yol gittiginizdir.bu aslinda cok guzel birsey.uzun yola cikmadan once sifirlarsaniz ortalama ne kadar yol gittiginizi hesaplar.tabi araci durdurup stop edince bu veri islemeyi durdurur.yani mola yerindeki surenizi hesaba dahil etmez :)

« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2008, 02:27:25 »
merhaba arkadaslar
bende kısaca bıldıgımı aktarayım
menu 1. kısımdayken gun ıcındekı degerlerı vermekte 1 saatlık beklmelerı altındakıler gun ıcı degerlere eklenır ama 1 saatı gecese tekradan kendını sıfırlar.
2. menu ıse 9999 km nın ortalamasını alır 10000 olunca kendını sıfırlar .
Dikkat ısırır !!!

« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2010, 11:11:39 »

Peki  Trip2  yi biz kendimiz nasıl resetliyoruz ?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2010, 20:50:55 »
sıfırlamak istediğin yer ekrana gelince ok a balsılı tutuyorsun
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di