Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: dsg vites geçmiyor  (Okunma sayısı 18075 defa)

dsg vites geçmiyor
« : 03 Eylül 2011, 16:20:24 »
arkadaşlar aracımla (2009 Jetta 1.4TSI 160HP 7 ileri DSG 45000km de) az önce otoparktan çıkarken araç 2.vitesteyken birden kendini boşa aldı ve  P D R N işaretleri ekranda yanıp sönmeye başladı ve araç ilerlemedi,sonra stop edip bir daha çalıştırdım araç vitese geçti azıcık daha gittim sonra yine vitesten çıktı ve P D R N işaretleri yanıp sönmeye başladı ve bu sefer birde motor ikaz lambası yandı bende stop edip ittire ittire yerine koydum arabayı acaba neden olmuş olabilir hiç bilginiz var mı?

Ynt: dsg vites geçmiyor
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2011, 20:42:36 »
arkadaşlar lütfen yardım edin,yabancı sitelerde araştırdım biraz mecatronic ünitesinin değişmesi gerekiyormuş gibi şeyler yazıyor ama :(

« Yanıtla #2 : 03 Eylül 2011, 20:46:27 »
kardeşim inşallah garant,n devam ediyodur. DUYDUKLARIM en kötü şanzuman beyni varmış o değişcekmiş...
http://

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 04 Eylül 2011, 22:49:42 »
7 ileri mekatronik arızası veriyor. Yetkili sevise çek diret mekatronik değişsin. Ve garantini 2yıl daha uzat. 7ileri DSG den çeken çok var. Geçmiş olsun.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2011, 21:24:50 »
bugün servise çektik arabayı bakalım ne olacak :(

« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2011, 00:38:44 »
bu aralar audicilerde de voscularda da hep dsg problemi, yavaş yavaş çıkartmaya başladı kronik yerlerini.yıllarca cvt şanzumanlara kötü dediler bu ne menem bişeymiş herkeste aynı dert.

« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2011, 15:49:01 »
mekatronik arızası gibi. geçmiş olsun...

« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2011, 17:24:03 »
Yani yeni nesil otomatikler alınmaz mı diyorsunuz arkadaşlar?? ya da kullanımla alakalı bir sorun mu var yeni nesillerde?? kullanmayı bilinçlendirme adına yardımlarınızı bekliyoruz.....
Erdinç

« Yanıtla #8 : 29 Ekim 2011, 23:48:50 »
Yani yeni nesil otomatikler alınmaz mı diyorsunuz arkadaşlar?? ya da kullanımla alakalı bir sorun mu var yeni nesillerde?? kullanmayı bilinçlendirme adına yardımlarınızı bekliyoruz.....

vwnin dgs teknolojisi malesef patladı. ilk 50bin km de kimsede sorun yoktu. ama insanlar kullandıkça şimdi şimdi sorunlar ortaya çıkıyor. başka firmalar da yeni nesil teknolojiler üretmeye başladı. ama bir teknoloji çıktı mı alıp hemen kullanmamak lazım.
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #9 : 30 Ekim 2011, 11:02:51 »
dsg vw nin geliştirdiği mükemmel bir otomatik şanzıman sistemidir. mekanik dişli sistemli manuel çift kavramalı şanzıman mekatronik diye adlandırılan elektro-mekanik bir robot tarafından yönetilmesidir. sorun şu ki, içindeki selenoid valfler düşük omajlardadır (diğer otomatiklerde olduğu gibi) ve akımdaki ani artış veya şanzıman yağının aşırı ısınması bile bunları etkilemektedir. özellikle 7 ilerilerde, mekatroniğe gelen tesisattaki şaseler (kısa devre) mekatroniğin elektronik kartını bozmaktadır ki erittiğini bile görmüşlüğüm vardır. sanırım atf nin soğutma sistemindeki gelişmeler ve kısa devrelere karşı önlemler arızaları önemli ölçüde azaltacaktır. kullanıcıya şimdilik düşen dsg nin yağını zamanında değiştirmek (40.000 km'de ) ve doğru yağ kullanmak birde araçta elektrikle ilgili sorunları önemsemektir. Örneğin herhangi bir ampul sık sık patlıyorsa veya bir sigorta durmada yanıyorsa mutlaka bir yerde kısa devre vardır. Bunu sebebini bulmak mekatroniğin zarar görmesini engelleyebilir.

« Yanıtla #10 : 28 Mart 2012, 20:34:16 »
bir arkadaşımın 2009 jettasının dsg arızalandı,18.000 liraymış masrafı,fabrika garantisinden yapıldı,diğer arkadaşımın 2010 astranın triptonic şanzıman arıza yaptı 20.000 civarındaymış,aynı şekilde oda garantiden yapıldı,garantiden değişmese evlat acısı gibi koyar adama resmen,ben şahsen otomatik tercih etmem