Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ARANIZA YENİ KATILDIM JETTA HAKKINDA BİLGİ ..!  (Okunma sayısı 10186 defa)

ARANIZA YENİ KATILDIM JETTA HAKKINDA BİLGİ ..!
« : 25 Temmuz 2012, 13:23:15 »
Merhaba arkadaşlar. 3 yıl bora kullandıktan sonra bugün 2010 model 1.4 tsi 122 comfortline jetta aldım. Boradan inip jettaya binince konfor olarak pek şaşırmayacağım ama motor olarak çok şaşıracağımı düşünüyorum. Allah cümlemize kazasız belasız binmeyi nasip etsin.
Size bir kaç sorum olacak bu arabayı kullanırken nelere dikkat etmeli. Herkese şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: ARANIZA YENİ KATILDIM JETTA HAKKINDA BİLGİ ..!
« Yanıtla #1 : 25 Temmuz 2012, 13:52:28 »
turbolu araç oldugu içi uzun kullanımdan sonra arabayı bir iki dakika rolantıde çalıstırıp öyle stop edin.
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2012, 20:20:18 »
Pek de bir şeye dikkat etmeye gerek yok doğal olarak davran,sadece arkadaşımızın dediği  gibi ilk çalıştırmada ve son kapanışta turboyu rolantide 30ila 70 saniye    dinlendir öyle stop et başkada bir durum yok eski boranızdan farklı olarak.Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2012, 20:20:44 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #3 : 31 Temmuz 2012, 11:29:54 »
Bir de vites değiştirirken farkedersin, Bora da tahminim 2000 devirlerin üzerinde vites değiştiriyordun; eğer devir bunun altında kalırsa araba boğuluyordu.

TSI jetta da vites değiştirme devri 1500 - 1700 devir arası, 1300 lerin altında boğuluyor. Bu da yakıtı direk etkiliyor, araba bariz az yakıyor. :)
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2012, 11:30:58 Gönderen: mmcakmak »
İranlı bir şair der ki;  aşka uçma kanatların yanar;

Mevlana der ki; aşka uçmadıktan sonra kanatlar neye yarar!..

« Yanıtla #4 : 31 Temmuz 2012, 14:22:33 »
Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu motoru ilk çalıştırdığımızda ve kapatırken, birde vites değiştirme devirleri önemli oldu sağolun