Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Opel astra sean mı jetta mı  (Okunma sayısı 16177 defa)

Opel astra sean mı jetta mı
« : 02 Temmuz 2012, 22:31:01 »
Merhaba arkadaşlar. Bir bora kullanıcısıyım. Bir kaç aydır arabamda sıkıntılar baş gösterdi. arabayı satmak istiyorum. Önümde iki seçenek var. Biri 2010 model 36000 km de 1.4 122 beygir comfortline jetta  değeri 41500 tl diğeri ise 1600 motor opel astra sedan enjoy plus modeli sıfır alacam değeri 38600 ve gaz taktırmayı düşünüyorum. Bana bir akıl verin dostlar. Yakıt, kullanım, konfor vs. Jettanın marşpiyelinde küçük bir çarpık, belli olmayan ama titizlikten yaptırılmış dolu izleri ve parmak boğumu kadar küçük bir boya. Ne yapayım bana akıl verin çok bunaldım.Kararsız kaldım. Cevaplarınızı bekliyorum. 

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Opel astra sean mı jetta mı
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2012, 09:42:37 »
Astra sedan sürüş olarak iyi bi araç ama arkadaşım çok çekti. Opellerin nerede ne yapacağı belli olmuyor. Şimid Linea 1.6dizel kullanıyor.
Jetta nın bagajı daha geniş.
Jetta 122tsi, opel dahil bütün 1.6atmosferik araçlardan çok çok üstün. Motor kodunu al hepsine takılmıyor, Landirenzo ile irtibata geç 2650tlye 10taksit LPG takıyor. Kullanın birisinin yorumuna göre tasarrufu %25ten fazla imiş. Yada Prinsi bekle sıfır benzin tüketimli yeni nesil, direkt likit max takıyor 4850tl delme biçme yok aracın orjinali gibi.

Artık tüm markalar turbo benzin direkt enjeksiyona geçiyor bence eski teknolojiyi takip etme. Ben benzinli biniyorum karma 28kuruş yakıyor
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012, 09:45:10 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2012, 14:03:41 »
jetta letta jetta her zaman vw

« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2012, 14:59:51 »
Kesinlikle Jetta derim.  :saygılar
[Oo==ⓦ==oO]
Volkswagen GOLF MK1 GLD
Old is cool...

« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2012, 20:22:08 »
Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Haftasonu ankaradaydım. opel bayisinde astraya baktım ama içime sinmedi işçilik vw gibi değil. beni tek korkutan jettanın yakıtı. Allah hakkımızda hayırlısını versin.

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2012, 21:15:52 »
Yeni astra hatırı sayılır bir araç gayet güzel bir araba sınıfında,dayımın oğlu 2 gün oldu teslim alalı tüpte işletti,konfordan ödün vermem parada sorun değil diyorsanız cosmo paketini öneririm süper bir araç,sıra bekleme durumuda fazla yok volsvagende sanırım 7-8 ay sıra var.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2012, 11:28:56 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-v/fsi-motor-ve-lpg-t22334.70.html

6.sayfayı dikkatle oku. Tsi lerde artık LPG problemi kalmadı gibi. Astra "sedan" komfor bakımından "cosmo" ise gerçekten iyi ama arakdaşım 70.000de LPg yüzünden subap filan değiştirdi ve usta bi 60-70bin daha gider diyince sattı.

Alper Yeni astra Hb tasarım olarak  1numara ama bi sür derim. Ve aynı yolda bide jetta nı varsa golfünü sür. Astra at arabası kalıyor yanında küt küt 1.3cdti kazma gibi. Astra hastası arkadaşlarımın bile hoşuna gitmedi
Ama astra sedan yumuşak cosmo rekli ekran filan hoş ona katılıyorum
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2012, 11:32:10 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2012, 12:38:49 »
Arkadaşlar kararımı verdim. 2010 jetta 1.4 tsi 122 ps alıyorum.Düşün düşün nereye kadar. Hakkımızda hayırlısı olsun.  ;D

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2012, 19:07:46 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-v/fsi-motor-ve-lpg-t22334.70.html

6.sayfayı dikkatle oku. Tsi lerde artık LPG problemi kalmadı gibi. Astra "sedan" komfor bakımından "cosmo" ise gerçekten iyi ama arakdaşım 70.000de LPg yüzünden subap filan değiştirdi ve usta bi 60-70bin daha gider diyince sattı.

Alper Yeni astra Hb tasarım olarak  1numara ama bi sür derim. Ve aynı yolda bide jetta nı varsa golfünü sür. Astra at arabası kalıyor yanında küt küt 1.3cdti kazma gibi. Astra hastası arkadaşlarımın bile hoşuna gitmedi
Ama astra sedan yumuşak cosmo rekli ekran filan hoş ona katılıyorum

Volkswagen süspansiyon konusunda yumuşaktır fakat opel oldum olası serttir opeli kullananlar bunu bilir,o bence pek problem değil,volsvagendede en az opel kadar hatta daha fazla problem çıkıyor,turbolu benzinli motorlarda subap eğilmesi oluyor fakat 1.6 115 hp'lerde pek duymadım alimunyum sübaplar değiştirilince bir problem kalmıyor muş,benim şu anki aracımdan sonraki düşüncem olursa insignia cosmo yada passat allah nasip ederse,yeni kasa jettalarında işçilikle ilgili kalite problemleri bulunuyor,kaputta süspansiyon,kapı döşemeleri,bagaj süspansiyonunun yetersiz oluşu,comfort pakette hız sabitleyici vs olmaması,şanzumanlardaki problemler,dişlilerdeki sorunlar,1.2 tsı lerde çıkan arızalar vesayre volsvagendede güzelliklerin yanında bir sürü rahatsızlık var bunlarıda göz ardı etmemek lazım.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #9 : 10 Temmuz 2012, 22:39:21 »
passatın yanında insignianın esamesi okunmaz, almadan önce bir test sürüşü yapın, o paranın arabası gibi değil, konfor çok bozuk

Çevrimdışı battal gazi

« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2012, 17:51:40 »
Yok yok gayet iyi bir araçtır insignia test sürüşü yaptım ayrıca akrabam 2 adet cosmo paket insignia aldı çok memnunlar,parasına göre iyi bir arabadır yanılıyorsunuz sorunlar her arabada var,passatta var amcamda o konuda sıkıntı yok,her iki markanında fiyatına göre araçları görsellikleri güzel,bu artık klasik bir anlayış olmuş opel forumlarında vosvageni aşşağılama,Volkswagen forumlarında opeli aşşağılama ben her ikisininde araçlarını kullandım,arıza katsayısı olarak değerlendirecek olursak bazı japon arabaları her iki markadan daha sorunsuzlar.

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2012, 22:12:42 »
aman Astra H nin sedanını almayın Hb sine Aksarayda bagaj kaynatılmış gibi duruyor.Bende Opel düşmanı değilim eski bir opelciyim ama Vw den sonra Opel pek güven vermiyor bana yada bize hep sorunlu opeller denk geldi şakır şakır yağ eksiltirdiler sürekli yüksek hararet Vectra ile yazın deniz kenarına gitmeye korkuyordum sıcakta yola değil arabanın hararet göstergesine bakarak gidiyordum.bence Opelin Altın çocukları sorunluda olsa Vectra B :sevgi: ve Astra G idi.

bu arada Arkadaşım 115 Hp lik Astra J ye Lpg taktırdı Prins olmasına ragmen arıza lambası sürekli yanıyor.