Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jetta için Türkiye' de hazırlanan reklam filmi yayında  (Okunma sayısı 17615 defa)

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community

Doğuş Otomotiv-VW Binek Araç, 2006 yılındaki gözde modeli Jetta için Türkiye’de hazırlanan reklâm filmini gösterime soktu. “Prestij Standart” sloganıyla yola çıkılan reklam filmlerinde VW Jetta’nın şaşırtıcı fiyatının yanı sıra, sahip olduğu dış görünüm ve özellikleri sayesinde kompakt sınıftaki prestij algısı, esprili bir dille vurgulanıyor.

Medina Turgul DDB tarafından hazırlanan her iki filmde de, bu algıdan yola çıkılarak Jetta’ya yakışır davranmaya çalışan insanların hikâyesi esprili bir üslupla anlatılmaya çalışılıyor.

Valet filminde siyah bir Jetta şık bir mekânın kapısında duruyor. Valet bir makam arabası geldi diye sağ arka kapıyı açıp içinden inecek kişiyi beklemeye başlıyor. Ama o da ne! Arkada kimse yok. Aracın sahibi sürücü kapısından iniyor.

Kıyafet filminde ise kız spor kıyafetlerin giymiş kendisini almaya gelen erkek arkadaşının yanına gidiyor. Ama ne görsün! Erkek arkadaşı onu almaya Jetta’yla gelmiş. Bir kıyafetine bakıyor, bir de arabaya... Kıyafetini Jetta’ya yakıştıramıyor ve hemen eve dönüp çok daha gösterişli bir elbise giyip geliyor.

Her iki filmde de, Jetta dış görünüşüyle kahramanları şaşırtırken fiyatıyla da biz seyredenleri şaşırtıyor.

Filmleri daha önce de pek çok başarılı otomobil filmine imza atmış İspanyol yönetmen Angel Gracia çekti. Türkiye’de ilk kez film çeken yönetmenin bir önemli özelliği de 80 yaşındaki babasının tutkulu bir Jetta kullanıcısı olması.

Cast için yaklaşık iki ay süren bir çalışma yapıldı. Jetta kullanıcısının profilinden yola çıkarak otuz yaş civarında oyuncular seçildi. Filmlerin farklı ülkelerde de gösterilme ihtimali olduğundan uluslararası bir cast çalışması yapıldı. Cast seçiminde dikkat edilen konulardan biri de Jetta’nın ulaşılabilir bir model olduğunu algılatabilecek karakterde oyuncular belirlemekti. Bunun için oyuncular hedef kitleyle örtüşen, empati kurulabilecek insanlar arasından seçildi. Bu anlamda sakal tıraşından kıyafetine kadar her şey çok özenle belirlendi. Çekimler iki tam gün sürdü. Valet filmi Ortaköy Feriye’de gündüz, kıyafet filmi ise Yeşilyurt’ta gece, sabaha karşı çekildi.
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz

Ynt: Jetta için Türkiye' de hazırlanan reklam filmi yayında
« Yanıtla #1 : 26 Ocak 2007, 19:12:26 »
Kıyafet filminde ise kız spor kıyafetlerin giymiş kendisini almaya gelen erkek arkadaşının yanına gidiyor. Ama ne görsün! Erkek arkadaşı onu almaya Jetta’yla gelmiş. Bir kıyafetine bakıyor, bir de arabaya... Kıyafetini Jetta’ya yakıştıramıyor ve hemen eve dönüp çok daha gösterişli bir elbise giyip geliyor.

bu versiyonu daha çok hoşuma gitti.

Türkiyede hazırlanması güzel.

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #2 : 26 Ocak 2007, 20:23:08 »
buda güzelde şu köpekli audi quatro reklamına bitiyorum.
vw grup  eskiden beri güzel reklamlara imza atıyor.
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #3 : 26 Ocak 2007, 21:23:35 »

Hakkaten abi valla aklıma geldikçe gülüyorum,çok harika reklam yapmışlar ama.
03.06.2005

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 26 Ocak 2007, 22:34:30 »

bende vw grupun reklamlarını cok severım

« Yanıtla #5 : 26 Ocak 2007, 23:54:28 »
+1903  :)

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2007, 10:16:26 »
kıyafet filmi ise Yeşilyurt’ta gece, sabaha karşı çekildi.

ordaydım :D ve sabaha karşıda çekilmedi :D saat 10 11 civarlarında muazzam ışıklandırma ile
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2007, 10:18:45 Gönderen: Tholl-ga »

Çevrimdışı TuningLINE

• Polo Community
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2007, 18:09:33 »
evet abi o reklama bende bitiyorum ya :)
http://img149.imageshack.us/img149/5428/vwpolo6ndriverwo9.gif

Lütfen elinizden geldiğince Türkçe yazım kurallarına dikkat ediniz