Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jetta Alırken Dikkat Edilecekler Yardım !!  (Okunma sayısı 6923 defa)

Jetta Alırken Dikkat Edilecekler Yardım !!
« : 23 Nisan 2012, 10:51:54 »
Merhaba Arkadaşlar ;

konu başlığında da  belirttğim gibi jetta hakında yardım istiyorum

hafta içi bi araç bakmaya gideceğim

Araç ;
2007 Model   
VW Jetta  1.4 TSİ    140HP
66.000 KM

5 parça lokal boya    + Şoför Kapı Sacı değişik (adamın demesi aracımda olan biten bu kadar isterseniz ekspertiz filan yapabilirz dedi ...)

bu aracın ederi nedir sizce

aracı görmeye gittiğimde önemli noktalar nedir? aracı ekspertize götürmeyi düşünüyorum.. bunun dışında bakabileceğim yerler neresidir

KEYİFLİ FORUMLAR DİLERİM

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: Jetta Alırken Dikkat Edilecekler Yardım !!
« Yanıtla #1 : 23 Nisan 2012, 11:18:57 »
Yetkili servis kayıtlımı,eğer değilse kilometre orjinalliğini çözemezsiniz,eğer araç dsg ise aracı 15 kilometre kadar kullanın buradaki maksat dsg mekatronik arızası araç ısınıncaya kadar belirti vermiyor,araç ısındıktan sonra ilk kalkışlarda ve yokuş yukarı ileri geri sağlı sollu ilk kalkışlarda zıplama yapıyorsa mekatronik ünite arızası var demektir,
eğer manuel ise zincir kontrol ettirin,turbo da ve komprassörde sorun olmaz 200-300 bin km gider adam akıllı kullanıldıysa ve kullanılırsa(her stop etmeden ve hareket etmeden en az 40-50 sn çalıştırılıp turbo dinlendirildiyse tabi),servis kayıtlı değilse bir sürü şüphe var motor bakımları araç bakımları vs,fiyat olarak ne önerdiler bilmiyorum fakat aracın tam detaylarını verirseniz yardımcı olabilirim,olabiliriz araç bakımlı ise kaput,tavan,direklerde oynama yoksa pek te önemli değil diğer yerler kanımca,inşallah düzgün bir araç ise hayrını görürsünüz.

Belirttiğiniz araba sanırım gümüş gri internette gördüm,çok iyi araştırmanızı öneririm,o fiyata çok makul 1.6 fsi 115 hp 2006 model aracımı geçen yıl ben 31,500 tl ye sattım o fiyata bu araba imkansız,30,500 tsi 2007 model 66 binde benim fsi sattığım 105 binde idi,ucuz etin yahnisi yenmez,dikkatli olun çok araştırın ciddi problemlerle karşılaşmayın.Geçen yıl 50 binde 2007 jetta 140 hp tsi düz vites gümüş gri arkadaşıma zar zor pazarlıkla 35 bine aldık dikkatli olun,sonradan canınız sıkılmasın.Belkide belirttiğim kuşkular yoktur ama siz ginede kulağınıza küpe olarak algılayın,belkide çok iyidir araba ama siz iyi ce aracı altını üstünü gösterin de sonuçlar iyiyse alın derim.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2012, 11:48:29 Gönderen: battal gazi »
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #2 : 23 Nisan 2012, 18:09:57 »
araç servis kayıtlıymış.. araca bakmaya bugün gittim ... arabanın tek gözüme batan yeri direksiyon biraz yıpranmıştır  direksiyondaki deride sol tarafta çok az bi dkiş gevşemesi gibi bşey vardı.. ama ne döşemede ne tavanda hiç bişey yok . dışardan bakıldığında nokta hata yok (bi kaç tırnak çiziği , bagaj açarken oluşan yüzükten filan olmuştur diye düşünüyorum)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2012, 23:57:14 »
5parça boyada olsa 30.500çok düşük geldi bana.  :sevgi:Direksiyonun yıpranması tuhaf. İçteki yıpranma izleri genelde kilometre ile ilgilidir. 2007 Tsi nin ilk senesi. Her araçta olduğu gibi bundada ilk sene sıkıntı daha fazla yaşandı. Benim duyduklarım

*Kompresör kasnak arızası
*Zincir sarkması ve motor yaptırmaya kadar  varabilecek bir kaç arıza. Malum çok kuvvetli araç ani vites düşmelerine, anormal devirlendirmelere bi yere kadar dayanabiliyor. Zincir kontrolü şart anlayacağın.
*DSG 7ileri sarsıntı geçiş,stop etme vs.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2012, 23:57:52 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di