Gönderen Konu: jetta 1.6 rolantide titreme  (Okunma sayısı 9466 defa)

Çevrimdışı logitecc

•  
    • Profili Görüntüle
jetta 1.6 rolantide titreme
« : 10 Nisan 2012, 10:40:20 »
balık otaya nasıl vurur aynı öyle bse motor da servisler her ne kadar normal diyorsada bunun bir yolu vardır diye düşünüyorum klimayı acgıtında sarsıntı gidiyor devir 900 çıkıyor motorda titremeden eser kalmazken klima kapalı iken 5 10 sn aralıklarla devir saaati 600700 arası oluyor bildigim kadar devir saatini yuksetlemiyoruz kendi kendini kontrol ediyor peki yazılım ile bunu düzeltme sansımız varmıdır ?

Çevrimdışı logitecc

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: jetta 1.6 rolantide titreme
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2012, 08:13:52 »
okadar kişi bakıyor yorum yazan yok bu durum tek bendemi var arkadaşlar ilginç

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2012, 09:21:47 »
Tam benzeri bir durumla karşılaşmadığım için dünde aynı başlığı görmeme rağmen yorum yapmak istemedim,fakat en azından biraz ışık yakabilirsek faydası olur diye bugün yazmak istedim,araçta lpg vardır sanırım eğer var ise ilk kalkışlarda vectram vardı 2003 daha önce ve orjinalinde  benzinliyken sorun yoktu gazı taktırınca 1 yıl sonra ilk kalkışlarda titreme olmaya başlamıştı,gaz birazda muzurdur bakmayın,her neyse beyindende olabilir,göstergenin olduğu kısmı söküp taktırırsanız düzelebilir,benim satmış olduğum eski fsi jettamda sıcaklık +30 derecede -10 gösteriyordu ne yaptıysak düzelmemişti en son gösterge panelini söktürüp taktırdım düzelmişti.Umarım bir nebze olsun aydınlatmaya faydamız olmuştur.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

Çevrimdışı logitecc

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2012, 08:12:04 »
lpg yok  aracta arac normal çalışırken rolantide 600 700 devir arası bu normalmidir klimayı acında devir 900 devre geliyor titremeden eser yok bu olayı anlamadım diger aracımız 1.9 jetta surekli devir 900 da bunu diyorum onda titreme yok devir saatini nasıl yükseltebiliriz

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2012, 11:03:48 »
Aracın gidisi nasıl gaz kesme yani yıgılma varmı ?
Rolantide calisirken duman atma varmı?
Rolanti  inip cıkıyorsa ve duman atma yoksa rolanti duzenleyiciyi kontrol ettirin.
Eger duman atma varsa carbon canister valfini kontrol ettirin.

Yeni tip araclarda rolantinin duzenlenmesini saglayan bir cok sensor var.
Bazı sensorler tam olarak islevini yerine getirmesede arıza cihazinda hata vermeyebiliyor.
Bu nedenle deneme yanılma yontemiyle bulunuyor.
Eger aracınız garantiliyse yetkili servise inatla gidip arızanın giderilmesini isteyin.
Garanti yoksa VW uzerine calisan ve bilgisayar ekipmanı olan kendini kanıtlamıs bi ustaya gosterin.
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2012, 15:09:27 »
çok rahazsız edecek bir titreme değildir fsı motorlarda hatta otomatik olanlarında titreme daha fazladır
     .eski araclarda almanya   zorda kaldığımız zaman  rölanti vs  ile oynayabilmemiz için cihazda farklı kodlamalar yapabilmemiz için  gerekli olan menüleri açma şifresini veriyordu daha sonradan budurum ortadan kalktı.sadece rölantideki titreme için yazılım yapıldığını duymadım..yapacaklarınıda sanmıyorum.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı logitecc

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Nisan 2012, 14:52:22 »
abdullah bey  gaz kesme yok aracımda sadece benzinli 1.6 102 hp bse motor kullanan arkadaslar devir saatiniz 600 700 arasımı arac ısındıgında onu merak ediyorum
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2012, 14:52:44 Gönderen: logitecc »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #7 : 15 Nisan 2012, 23:34:22 »
Sarsıntı çok rahatsız edici ise boğaz kelebeğin kirlidir,temizletip adaptasyon yaptır bence.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı FelixCrail

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 18 Nisan 2012, 16:15:27 »
BSE motorlar böyledir. rölantide iken bilmeyen biri araba hafiften tekliyor sanabilir. normal bir durum.