Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Jetta 1,4 tsi 140hp comfortline anahtar sorunu!  (Okunma sayısı 17841 defa)

Jetta 1,4 tsi 140hp comfortline anahtar sorunu!
« : 19 Temmuz 2012, 13:44:15 »
slm,

1,5 ay önce 1,4 tsi 140hp comfortline aracımı büyük bir hevesle aldım ancak aynı istekle ve zevkle maalesef kullanamadım, sürekli sorunlar yaşıyorum bunlardan biriside aşağıda değindiğim sorundur.

Aracı alırken önceki sahibi de söylemişti; anahtar uzaktan hiç kumanda etmiyor (açıp kapama işlemi) aldığım zaman yakından da etmiyordu, serviste tekrar chip'e yükleme yapılarak, yakından açıp kapatabilir konumuna getirildi, fakat sorun çözülemedi. Arabayı 2gün Kayseri'de yetkiili servise bıraktım arızalı parça bulunup değiştirilsin diye, 2 gün sonunda servis asistanından gelen yanıt 22.000tl karşılığında tüm elektronik aksamın sökülüp yenilenerek sorunu çözebileceklerini söylediler. Tabi yaptırmadım.
Yaklaşık bu durumdan 2hafta sonra Mersin'de, yakından kumanda etmeyide keserek baştaki durumuna geri döndü, yetkili servise götürdüğümde comfor kontrol ünitesinden olabileceği söylendi, ama kesin birşey söylenilebilmesi için aracın bırakılıp incelenmesi gerektiği ve arızaya göre bişey söyleyeceklerini belirttiler. Anahtara tekrar yükleme yapılarak yakından kontrol edebilir hale getirildi. Bu arada araç comfortline donanımına sahip ve anahtardan, pencereleri ve bagajı açıp kapama özelliklerinin hiçbiri çalışmıyor.

Bu sorunla karşılaşmış ve çözüm önerisi olan arkadaşlar konu ve neden oluştuğu hakkında yorum yaparlarsa, tecrübelerini benimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum.
teşekkürler

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
Ynt: Jetta 1,4 tsi 140hp comfortline anahtar sorunu!
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2012, 16:21:42 »
slm,

1,5 ay önce 1,4 tsi 140hp comfortline aracımı büyük bir hevesle aldım ancak aynı istekle ve zevkle maalesef kullanamadım, sürekli sorunlar yaşıyorum bunlardan biriside aşağıda değindiğim sorundur.

Aracı alırken önceki sahibi de söylemişti; anahtar uzaktan hiç kumanda etmiyor (açıp kapama işlemi) aldığım zaman yakından da etmiyordu, serviste tekrar chip'e yükleme yapılarak, yakından açıp kapatabilir konumuna getirildi, fakat sorun çözülemedi. Arabayı 2gün Kayseri'de yetkiili servise bıraktım arızalı parça bulunup değiştirilsin diye, 2 gün sonunda servis asistanından gelen yanıt 22.000tl karşılığında tüm elektronik aksamın sökülüp yenilenerek sorunu çözebileceklerini söylediler. Tabi yaptırmadım.
Yaklaşık bu durumdan 2hafta sonra Mersin'de, yakından kumanda etmeyide keserek baştaki durumuna geri döndü, yetkili servise götürdüğümde comfor kontrol ünitesinden olabileceği söylendi, ama kesin birşey söylenilebilmesi için aracın bırakılıp incelenmesi gerektiği ve arızaya göre bişey söyleyeceklerini belirttiler. Anahtara tekrar yükleme yapılarak yakından kontrol edebilir hale getirildi. Bu arada araç comfortline donanımına sahip ve anahtardan, pencereleri ve bagajı açıp kapama özelliklerinin hiçbiri çalışmıyor.

Bu sorunla karşılaşmış ve çözüm önerisi olan arkadaşlar konu ve neden oluştuğu hakkında yorum yaparlarsa, tecrübelerini benimle paylaşırlarsa çok mutlu olurum.
teşekkürler
Çok ilginç bi durum,çok şaşırdım 2 yıla yakındır bu forumdayım jettalarda böyle bir problem ilk kez sizden duyuyorum,ayrıca bende 1.6 fsı comfortline jettamdan sonra şu anda belirttiğiniz araçtan bendede var ve aracımda hiç bu şekilde problemler olmadı,yanlış anlamayın fakat aracınız daha önce hırsızlığa falan uğramışmı mantıksız olabilir ama aklıma o geldi,beyinde bir problemmi var belkide hiç birisi umarım forumdan birisi yardımcı olur,kolay gelsin.
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2012, 21:18:53 »
hırsızlık konusunda bir durum olduğunu düşünmüyorum, zaten kayıtlarında çıkardı diye düşünüyorum(yani alım-satım veya ruhsat sırasında bir bilgilendirme yapılırdı muhakkak) ama sizin bildiğiniz yada düşündüğünüz aklınıza gelen bir şey varsa paylaşırsanız sevinirim.
yorumlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 20 Temmuz 2012, 00:04:22 »
ilk defa duydum bende pili azalmış olmasın?
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 20 Temmuz 2012, 10:12:33 »
Belki anahtar senkronu isteyebilir. VW anahtar senkronizasyonu diye netten araştırın.

« Yanıtla #5 : 20 Temmuz 2012, 15:40:15 »
oldukça ilginç bir durum...

bu arada arkadaşlar, chip değişti, yükleme tekrarlandı, pil kontrol edildi, senkronizasyon defalarca yapıldı  başka bişiler var çözemedik bir türlü...
can sıkıcı bir durum,  sorunu çözemezsem ramazan sonunda Mersindeki yetkili servise de bırakıp kontrol ettireceğim.

« Yanıtla #6 : 20 Temmuz 2012, 15:58:36 »
Frekans ayarında sorun olabilir mi acaba? anahtardanda bir ayar yapılıyor ama sizdeki aracın anahtarında bu durum geçerli mi bilmiyorum.

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2012, 21:20:06 »
22bin tl lik çözüm önerisi de iyiymiş, uzaktan kumanda alana araba hediye heralde

Çevrimdışı battal gazi

• 1.4 tsı 140 hp dsg(6 ileri) çok güçlü ve ekonomik
« Yanıtla #8 : 20 Temmuz 2012, 23:24:16 »
22bin tl lik çözüm önerisi de iyiymiş, uzaktan kumanda alana araba hediye heralde
İşte yetkili servisler bundan kaybediyor müşteriyi,daha bir iş yapmadan,sorunu çözsede çözmesede büyük meblağlardan bahsediyorlar bu araba ağaç kavuğundan çıkmadıya al iyice bak sonuçta senin armanı taşıyor güzelce kontrol et net bir sonuç belirleyip ona göre hareket edilmesini önerip her keseye uygun bir fiyatla bu aracı servisinde yapılmasını sağla,reklama gelince bırakınız volsvageniniz Volkswagen olarak kalsın diyorlar ama bazen adamı gerçekten çileden çıkarıyorlar yetkili servisler,aslan beyin dediği gibi öyleyse servise şunu demek lazım ben anahtardan açıp kaparım kumandası batsın yanınada o fiyata bi tane bora alırım arkadaş olurlar::))
Jettamı 2013'te sattım,güzel bir araçtı dsg ile ilgili kronik arıza ve sorunlar yaşamış olmamıza  rağmen

« Yanıtla #9 : 21 Temmuz 2012, 09:44:38 »
İşte yetkili servisler bundan kaybediyor müşteriyi,daha bir iş yapmadan,sorunu çözsede çözmesede büyük meblağlardan bahsediyorlar bu araba ağaç kavuğundan çıkmadıya al iyice bak sonuçta senin armanı taşıyor güzelce kontrol et net bir sonuç belirleyip ona göre hareket edilmesini önerip her keseye uygun bir fiyatla bu aracı servisinde yapılmasını sağla,reklama gelince bırakınız volsvageniniz Volkswagen olarak kalsın diyorlar ama bazen adamı gerçekten çileden çıkarıyorlar yetkili servisler,aslan beyin dediği gibi öyleyse servise şunu demek lazım ben anahtardan açıp kaparım kumandası batsın yanınada o fiyata bi tane bora alırım arkadaş olurlar::))

dediklerinize harfiyen katılıyorum, trajikomik ...  Mersin yetkili serviste bir baksın, belki Kayseri bu fiyatı uğraşmamak için verdi yada arızayı tam olarak çözemedi " tüm elektronik aksamın değişme " fiyatını verdi.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2012, 21:55:10 »
Önce tamire baktırda olmazsa,dışarıda iyi bir elektrikçiye git yeni alarmlı kaliteli merkezi kilitler var evden bile takip edebiliyorsun ondan taktır

http://www.hepsiburada.com/liste/carub-4-kapi-merkezi-kilit-seti-4600501/productDetails.aspx?productId=otmbrkbr4600501&categoryId=20024963
bu basit örnek, sanayi içine girince çok iyi anahtarcılar var çeşit çeşit sistemleri var
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2012, 21:58:33 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #11 : 25 Nisan 2014, 21:22:21 »
Uzun bir aradan sonra merhaba,
yazdığım sorunu uzun araştırmalar sonucunda çözerek sonuçlandırabildim.
 Yaklaşık 1 sene bu şekilde(araca uzaktan kumanda etmeden manuel şekilde)  aracı kullandıktan sonra, rutin bakım için Mersin Opat servisine götürdüğümde, servis danışmanıma konuyu ilettim, kendisinin ilgileneceğini söyleyerek servisten ayrıldım. 2 saat sonra telefon edildi ve aracın Merkezi Kontrol Ünitesinden kaynaklı bir arızanın mevcut olduğunu ve 640tl karşılığında sorunun çözüleceğini ilettiler.
Şu anda aracımı severek halen kullanmaktayım, Kayseri Öz-sa servisinin yaptığı ayıbı her yerde anlatmaktayım.

« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2014, 11:13:29 »
Uzun bir aradan sonra merhaba,
yazdığım sorunu uzun araştırmalar sonucunda çözerek sonuçlandırabildim.
 Yaklaşık 1 sene bu şekilde(araca uzaktan kumanda etmeden manuel şekilde)  aracı kullandıktan sonra, rutin bakım için Mersin Opat servisine götürdüğümde, servis danışmanıma konuyu ilettim, kendisinin ilgileneceğini söyleyerek servisten ayrıldım. 2 saat sonra telefon edildi ve aracın Merkezi Kontrol Ünitesinden kaynaklı bir arızanın mevcut olduğunu ve 640tl karşılığında sorunun çözüleceğini ilettiler.
Şu anda aracımı severek halen kullanmaktayım, Kayseri Öz-sa servisinin yaptığı ayıbı her yerde anlatmaktayım.

güzel bir feedback oldu, buradaki konuyu unutmayıp bizimle paylaştığınız için teşekkürler  :tamamdir

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #13 : 26 Nisan 2014, 21:46:54 »
güzel bir feedback oldu, buradaki konuyu unutmayıp bizimle paylaştığınız için teşekkürler  :tamamdir

Aynen.  :tamamdir
Akıl yaşta değil baştadır.