Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: EKO66 Tasarruf Cihazı  (Okunma sayısı 23391 defa)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: EKO66 Tasarruf Cihazı
« Yanıtla #14 : 16 Kasım 2012, 00:08:16 »
"mmcakmak" varmı değişiklik. BRC ikili sistemde 2yıl motor garantisi varmış
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #15 : 19 Kasım 2012, 16:59:18 »
2 Temel Tespit:

1. Tespit: Merak edip geçen hafta Kayseri Tüvtürk'e gidip egzos emisyon ölçümü yaptırdım sonuç emisyon ölçümü: 0 çıktı! Adam da şoke oldu ama şu anda Tuvturk kaşeşi belge elimde.

2. tespit: Taktırıp 101 km/sa sabitleyerek İstanbul'dan Kayseri'ye geldim. 760 km si orada 220 km si Kayseri şehir içinde olacak şekilde 980 km de enzin aldım. (Daha gider miydi bilmiyorum, yolda kalmadan gittim benzin aldım) ancak şu net ki daha önce benzer hızlara farklı yollarda uzun yola gimiştim 920 Km 'yi hiç geçmemişti depo. Aleti takan usta 2-3 depo bitir motor bir temizlensin, en net sonucu o zaman görürsün filan dedi.

Şimdilik 2. deponun yarısındayım şehir içinde ne yapıyor ona da bakacağım, en net sonucu 3. deponun sonucunda paylaşırım.

Saygılarımla.
İranlı bir şair der ki;  aşka uçma kanatların yanar;

Mevlana der ki; aşka uçmadıktan sonra kanatlar neye yarar!..

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #16 : 19 Kasım 2012, 17:32:39 »
mmcakmak. hocam istanbuldan erzuruma giderken aracın yakıtı ile erzurumdan istanbula giderkenki yakıtı farklı olması kaçınılmaz. rakım farkından dolayı. kısaca demek istediğim iki ölçüm arasında kıyaslama yapmanız için mutlaka aynı güzergahta, aynı sürüş stiliyle gidilmesi lazım malumunuz.

bu sözüm ona cihazların hiç bir katkısı olamaz. reklamlarını izleyin. sahip oldukları belgeleri dahi taşıdıkları anlamlarından farklı manalar yükleyerek reklam yapıyorlar. amerikada a markası b markası değil manyetik alan (mıknatıs) uygulaması ile yakıt değerlerinde düşüş iddia eden tüm ürünlerin satışları yasaklanmış durumda. yalan oldukları ispatlanmış. yine abd'de araçlarını aerodinamik görüntüye kavuşturmak adına çirkin görüntülere büründüren, hafifleten, koltuk, kapı içleri vs ağırlıklarını çıkartan yakıt ekonomisi manyakları sitelerinde bu ürünlerle dalga geçiyorlar.  en ufak bir katkısı olsa inanın 1 değil 10 tane takarlar. ama yok.

yakıt borusu içinden çok yüksek hızla akan yakıtı, milisaniyeler içinde elektron dizilimlerini düzeltecek bir etki????? iddiaları çok büyük. bunu adi bir mıknatısın yapabilmesi mümkün değil. neodium mıknatıs dahi kullanılsa mümkün değil. (ki o zaman da neodium mıknatısların yüksek fiyatlarından dolayı bu fiyata satılamaz.)
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 17:36:44 Gönderen: TEYOLOGY »
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #17 : 19 Kasım 2012, 21:55:25 »
2 Temel Tespit:

1. Tespit: Merak edip geçen hafta Kayseri Tüvtürk'e gidip egzos emisyon ölçümü yaptırdım sonuç emisyon ölçümü: 0 çıktı! Adam da şoke oldu ama şu anda Tuvturk kaşeşi belge elimde.

2. tespit: Taktırıp 101 km/sa sabitleyerek İstanbul'dan Kayseri'ye geldim. 760 km si orada 220 km si Kayseri şehir içinde olacak şekilde 980 km de enzin aldım. (Daha gider miydi bilmiyorum, yolda kalmadan gittim benzin aldım) ancak şu net ki daha önce benzer hızlara farklı yollarda uzun yola gimiştim 920 Km 'yi hiç geçmemişti depo. Aleti takan usta 2-3 depo bitir motor bir temizlensin, en net sonucu o zaman görürsün filan dedi.

Şimdilik 2. deponun yarısındayım şehir içinde ne yapıyor ona da bakacağım, en net sonucu 3. deponun sonucunda paylaşırım.

Saygılarımla.

Kardeş moralini bozmak gibi olmasında 47lt ile 101CC ile 920km normal, ben 106km/h ile 936km görmüştüm(5,0lt demek zaten aracın fabrika verisi bu). Cihazın katkısı olmamış gibi. Paylaşımların devamını bekliyorum. Benzinin insanın elinde patlaması sonucu herkes alternatiflere yöneldi. ECU38 Ercan da LPG taktırdı onuda takip ediyorum. Lider75 Vialle taktırdı çok memnun %42Tasarruf yapıyormuş
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2012, 21:58:13 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di